Park Malšovice opět o krok blíž realizaci

Hradecké zastupitelstvo na svém posledním jednání schválilo uzavření budoucích kupních smluv se společností ECE Projektmanagement na prodej pozemků, na kterých vyroste Park Malšovice. Projekt zahrnuje nejen špičkovou multifunkční arénu, ale také rozsáhlý komplex sportovišť a obchodně společenské centrum Arkády Hradec Králové. Dokončení nové arény se předpokládá v roce 2012, společenské centrum by mělo začít sloužit veřejnosti o rok později.

„Ustavená komise, ve které byli zástupci všech politických stran, to s právníky dávala dohromady a zastupitelstvo schválilo uzavření budoucích kupních smluv většinou hlasů,“ uvedl primátor Otakar Divíšek. Město obdrží  za zhruba 42 000 metrů čtverečních pozemků částku 259 milionů korun, kterou vloží do výstavby stadionu. „Schválení nejdůležitějších smluv dává jistotu dalších postupů a nyní budou vydávány velké peníze do plánovacích procesů. K uzavření kupní smlouvy dojde po získání pravomocného územního rozhodnutí na všechny stavby,“ řekl manažer expanze společnosti ECE Petr Vávra. Ve fázi jednání jsou smlouvy mezi FC Hradec Králové a společností ECE. Ta má jako  generální partner přispívat ročně na činnost klubu částkou 20 milionů korun po dobu deseti let.  Sportovní oblast doplní obchodně společenské centrum Arkády Hradec Králové, kde vznikne 130 obchodů a nabídne kulturně společenské akce. „Přínosem pro město nebude jen špičkový  polyfunkční komplex v hodnotě přes tři miliardy korun, ale také nabídka dvou tisíc nových pracovních míst,“ dodal Petr Vávra.
S projektem výstavby Parku Malšovice souvisejí i další aktivity města, a to areál tréninkových hřišť v prostoru TJ Slávia a hřiště na pozemní hokej ve  Farářství.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavbu fotbalového stadionu posvětili zastupitelé, mohlo by se začít na podzim

Výsledek výběrového řízení na stavbu nového multifunkčního stadionu v Hradci Královéschválili na svém březnovém zasedání hradečtí zastupitelé. Vítězem tendru, který město vypsalo na podzim loňského roku, se stalo uskupení Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont s cenou 568…
Čtěte více

Novému fotbalovému stadionu nestojí nic v cestě. Začne se stavět v září?

Hradecký magistrát by mohl po zasedání zastupitelstva 29. března podepsat smlouvu s dodavatelem stavby nového fotbalového stadionu v Malšovicích. Padla totiž překážka v podobě námitky firmy PORR na ÚOHS. Firma svou námitku stáhla. Hodnotící komise začátkem března doporučila k…
Čtěte více

Zájemci o stavbu fotbalového stadionu splnili podmínky magistrátu. Do 5. února mohou předkládat nabídky

První kolo tendru na stavbu multifunkčního fotbalového stadionu skončilo úspěšně, všichni přihlášení účastníci splnili požadavky na potřebnou odbornost. Přihlásily se čtyři firmy. O pokračování v zadávacím řízení rozhodla hodnoticí komise, která nabídky posuzovala. Bylo zahájeno…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme