Štítky: | Magistrát | Střezina |

Na Střezině se staví. Po Vánocích se do nově opravené budovy vrátí tanečníci

Po Vánocích by měla být první etapa hotová.
Po Vánocích by měla být první etapa hotová. | autor: hradeckralove.cz

Stavební práce na hradecké ZUŠ třezina jsou v plném proudu, rekonstrukcí prochází budova tanečního oboru a dokončuje se výstavba spojovací chodby. Zatím byly provedeny bourací práce a došlo ke kompletní výměně oken, v následujících dnech začnou řemeslníci pracovat na nové fasádě. Během podzimu pak bude probíhat montáž speciálních pružných sportovních podlah v pěti tanečních sálech a jedné podlahy určené pro step. Veškeré práce na těchto objektech, které vyjdou na přibližně 38,2 milionu korun, by měly být dokončeny v závěru letošního roku. Od příštího roku by měl nově zrekonstruovaný pavilon začít sloužit studentům.

V základní umělecké škole probíhají stavební práce již od ledna loňského roku, kdy byla zahájena oprava budovy výtvarného oboru. Ten byl dokončen na přelomu roku a nyní už se v něm učí. V této době byla také zahájena rekonstrukce přilehlého tanečního pavilonu. „Stavební práce zatím pokračují podle stanoveného harmonogramu, nyní jsme zhruba v polovině. Doposud byly provedeny veškeré demoliční práce, dokončují se instalace všech vnitřních rozvodů a proběhla kompletní výměna oken. V následujících čtrnácti dnech řemeslníci zahájí práce na nové fasádě,“ popisuje náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek. Během letních měsíců budou dokončeny rozvody a provedeny nové omítky. Na podzim je pak nachystána pokládka speciálních podlah do několika tanečních sálů. „Celkem se jedná o šest tanečních sálů, do kterých budou instalovány speciální podlahy pro tanečníky. V pěti tanečních sálech budou použity speciální pružné sportovní podlahy, v posledním šestém sále určeném pro step pak bude provedena nová vlysová podlaha, která musí být odolná nárazům a velké zátěži od stepařských okovaných bot,“ doplňuje náměstek Řádek.

Souběžně s opravami tanečního sálu pokračují také práce na výstavbě nové spojovací chodby, která propojuje taneční a výtvarný pavilon a bude propojovat celou školu. Zatím se provádějí vyzdívky a připravuje se osazení oken a dveří. Dokončena by měla být, stejně jako taneční pavilon, ke konci letošního roku. Od ledna by pak oba objekty měli začít plně využívat studenti.

Rekonstrukce ZUŠ Střezina je rozdělena do tří etap. Právě probíhá ta první, která zahrnuje opravu výtvarného a tanečního pavilonu a výstavbu spojovací chodby celkem za 76,2 milionu korun bez DPH. Ve druhé etapě budou zrekonstruovány pavilony klasické a moderní hudby a zázemí pro kanceláře. Pro tuto část by mělo město na podzim soutěžit zhotovitele. Práce by pak v případě příznivého vývoje měly být zahájeny v úvodu roku 2024. Poslední třetí etapou je výstavba nového hudebního (divadelního) sálu, který nahradí stávající tělocvičnu. S jejím zahájením se opět v případě pozitivního vývoje počítá v roce 2027.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Lidé chtějí Pro(budit) Hradec. Poslali 49 projektů

Lidé se zapojili do prvního ročníku projektu s názvem Pro(buď) Hradec. Město obdrželo 49 projektů, z toho 27 malých a 19 velkých, další tři projekty zatím ještě nebyly rozřazeny. Zřízení participatního rozočtu umožňuje veřejnosti uskutečnit projekty, které si lidé sami navrhnou.…
Čtěte více

Nové veřejné osvětlení v Hradci by mělo šetřit energii i oči

Ekologičnost, vysoká životnost a levnější provoz, takové jsou parametry nového osvětlení, které postupně v několika etapách vystřídá to stávající. Jako první, a to už začátkem června, se změny dočká tzv. velký okruh, osvětlení bude vyměněno po celé jeho délce. Radnici se navíc…
Čtěte více

Stížnosti se na magistrát dostanou skrze aplikaci. Vyřešila se jich už tisícovka

Aplikaci Munipolis, díky které je možné nahlašovat drobné závady nebo upozornit na nedostatky ve veřejném prostoru, si od spuštění v loňském říjnu stáhly téměř dva tisíce uživatelů. Jejím prostřednictvím se již podařilo vyřešit tisíc případů po celém Hradci. Aplikace kromě…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme