Štítky: | Magistrát | Střezina |

Na Střezině se staví. Po Vánocích se do nově opravené budovy vrátí tanečníci

Po Vánocích by měla být první etapa hotová.
Po Vánocích by měla být první etapa hotová. | autor: hradeckralove.cz

Stavební práce na hradecké ZUŠ třezina jsou v plném proudu, rekonstrukcí prochází budova tanečního oboru a dokončuje se výstavba spojovací chodby. Zatím byly provedeny bourací práce a došlo ke kompletní výměně oken, v následujících dnech začnou řemeslníci pracovat na nové fasádě. Během podzimu pak bude probíhat montáž speciálních pružných sportovních podlah v pěti tanečních sálech a jedné podlahy určené pro step. Veškeré práce na těchto objektech, které vyjdou na přibližně 38,2 milionu korun, by měly být dokončeny v závěru letošního roku. Od příštího roku by měl nově zrekonstruovaný pavilon začít sloužit studentům.

V základní umělecké škole probíhají stavební práce již od ledna loňského roku, kdy byla zahájena oprava budovy výtvarného oboru. Ten byl dokončen na přelomu roku a nyní už se v něm učí. V této době byla také zahájena rekonstrukce přilehlého tanečního pavilonu. „Stavební práce zatím pokračují podle stanoveného harmonogramu, nyní jsme zhruba v polovině. Doposud byly provedeny veškeré demoliční práce, dokončují se instalace všech vnitřních rozvodů a proběhla kompletní výměna oken. V následujících čtrnácti dnech řemeslníci zahájí práce na nové fasádě,“ popisuje náměstek primátorky pro oblast městských investic Lukáš Řádek. Během letních měsíců budou dokončeny rozvody a provedeny nové omítky. Na podzim je pak nachystána pokládka speciálních podlah do několika tanečních sálů. „Celkem se jedná o šest tanečních sálů, do kterých budou instalovány speciální podlahy pro tanečníky. V pěti tanečních sálech budou použity speciální pružné sportovní podlahy, v posledním šestém sále určeném pro step pak bude provedena nová vlysová podlaha, která musí být odolná nárazům a velké zátěži od stepařských okovaných bot,“ doplňuje náměstek Řádek.

Souběžně s opravami tanečního sálu pokračují také práce na výstavbě nové spojovací chodby, která propojuje taneční a výtvarný pavilon a bude propojovat celou školu. Zatím se provádějí vyzdívky a připravuje se osazení oken a dveří. Dokončena by měla být, stejně jako taneční pavilon, ke konci letošního roku. Od ledna by pak oba objekty měli začít plně využívat studenti.

Rekonstrukce ZUŠ Střezina je rozdělena do tří etap. Právě probíhá ta první, která zahrnuje opravu výtvarného a tanečního pavilonu a výstavbu spojovací chodby celkem za 76,2 milionu korun bez DPH. Ve druhé etapě budou zrekonstruovány pavilony klasické a moderní hudby a zázemí pro kanceláře. Pro tuto část by mělo město na podzim soutěžit zhotovitele. Práce by pak v případě příznivého vývoje měly být zahájeny v úvodu roku 2024. Poslední třetí etapou je výstavba nového hudebního (divadelního) sálu, který nahradí stávající tělocvičnu. S jejím zahájením se opět v případě pozitivního vývoje počítá v roce 2027.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká umělecká škola Střezina se pyšní moderními sály tanečního oboru a unikátní spojovací chodbou

Základní umělecká škola Střezina sídlí v Hradci ve třech budovách. Tu hlavní zdědila po základní škole Jih na Slezském Předměstí a je třeba říci, že ta má svá nejlepší léta už dávno za sebou. Proto v uplynulých dvou letech prošla rekonstrukcí budova výtvarného oboru a ve středu…
Čtěte více

Město chce dát lidem možnost rozhodovat o části rozpočtu. Zatím hledá pro projekt název

Hradec chce zapojit své obyvatele do rozhodování části městských financí. Město už minulý rok spustilo několik participativních aktivit a projektů. Ani v tomto roce nechce od tohoto trendu upustit a tak spustí úplně první ročník participativního rozpočtu u nás. Co to vůbec…
Čtěte více

V Hradci se zřejmě začne za parkování platit i na sídlištích. Radnice zvažuje v systému velké změny

Placené parkování v Hradci Králové až na malé výjimky dosud nepřekročilo hranici Gočárova silničního okruhu. Ale to by se v budoucnu mělo změnit. Možná už příští rok se za parkování začne platit v Malšovicích, na Moravském, Slezském i Pražském Předměstí. Podle radnice mnoho…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme