Mikuláš v Hradci pojede trolejbusem, bude na Bílé věži i v obchodních centrech

Mikulášský trolejbus vyrazí i letos.
Mikulášský trolejbus vyrazí i letos. | autor: MMHK

Nestihli jste nebo zkrátka nechcete zvát čerty s Mikulášem domů a přesto byste rádi dodrželi tradici a dětem nadílku i zážitek dopřáli? Můžete využít několika nabídek v Hradci Králové. I letos bude po městě jezdit Mikulášský trolejbus. Tady je jistě příjemnou zprávou, že jízdné je pro děti i doprovod zdarma. Čerti budou řádit i na Bílé věži. Mikulášskou nadílku pořádají i obchodní centra.

Mikulášský trolejbus dopravního podniku

Letos se již po osmadvacáté můžete se svými dětmi svézt Mikulášským trolejbusem. Za přítomnosti hodného Mikuláše, krásného anděla a strašidelných čertů zažijí ti nejmenší mnoho nevšedních prožitků. Hodné děti budou za básničku nebo písničku obdarováni cukrovinkami, zlobivé však mohou skončit v pytli. S pohádkovými postavami se děti mohou potěšit i o přestávkách na konečných stanicích - Terminálu HD, v Malšovicích U Čechů a na Novém Hradci Králové. Jízdné je zdarma pro děti i jejich doprovod.           

Trasa jízdy:

- v 15.05 hodin odjezdem ze zastávky Alessandria, Komenského ulicí a kolem Zimního stadionu na Nový HK (příjezd cca v 15.40 hodin)
- v 16.07 hodin z Nového HK po trase linky č.2 na Terminál HD (16.44 hodin)
- v 17.10 hodin z Terminálu HD po trase linky č.7 do Malšovic (17.34 hodin)

V 18.00 hodin z Malšovic zpět po trase linky č.7 na zastávku Stará nemocnice na zastávku Průmyslová škola a po trase linky č.6 k Alessandrii, kde akce končí.

Čerti na Bílé věži

Neposedná parta čertů bude řádit na Bílé věži. Pořadatelé dětem doporučují mít připravenu písničku/básničku/říkanku, jedině tak lze čerty obměkčit a pokračovat ve výstupu za andělem s Mikulášem. Dojde i na nějakou tu sladkou odměnu. Poslední odvážlivci budou vpuštěni v 18 hodin. S dětmi můžete přijít už v 15 hodin.

Mikuláše s čerty potkáte i v obchodních centrech

V podstatě celou středu (od 10 hodin) budou čerti, Mikuláš i andělé připraveni v OC Aupark. "Přijďte s dětmi na klasickou nadílku, užijte si kupu zábavy a seberte odvahu na audienci u Lucifera. A kdyby byli čerti moc, můžou se děti skamarádit s anděly. Celý den pro vás bude připravený program jak v pekle, tak v nebi a je na vás, kde se vám bude líbit víc. Nejlepší ale bude, když si cestu z pekla do nebe projdete celou. A nebojte, bez nadílky od Mikuláše neodejdete, to se ví!" zvou pořadatelé. Navíc bude připraven i Pohádkový biograf v přízemí, takže jak jak děti odříkají básničky, mohou se uvelebit u pohádky. Celá akce je zdarma.
    
Ve středu 5. prosince bude Mikuláš se svou družinou obcházet i obchodní centrum Futurum. Mezi 15. a 18. hodinou bude všem hodným dětem rozdávat sladké odměny. K dispozici bude také tolik oblíbené malování na obličej. "A protože náš Mikuláš je Super Mikuláš, má přichystaná i další překvapení. Na děti totiž čeká 500 obálek s výhrami - od sladkostí, přes plyšáky a další super Mattel hračky, až po hlavní cenu X-BOX," lákají jí organizátoři.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Instalace bezpečnostních sítí na Bílé věži není legrace

Kvůli bezpečnosti ochozu Bílé věže v Hradci Králové rozhodlo město Hradec Králové o instalaci bezpečnostních sítích. Vzhledem k tomu, že se jedná o zásah do historické památky, musela být pro tuto akci vytvořena kompletní projektová dokumentace a vysoutěžen autorský dozor. Rada…
Čtěte více

Ochoz Bílé věže bude zabezpečen sítěmi na přelomu roku

Protože hradeckou dominantu na Velkém náměstí vyhledávali sebevrazi, dočká se Bílá věž zabezpečení ochozu, a to na přelomu roku. Vzhledem k tomu, že se jedná o zásah do historické památky, bude na provedení zpracována projektová dokumentace, radní nyní schválili…
Čtěte více

Dopravní podnik ocenil další řidiče v Jízdě bez nehod – přibyl i další „dvoumilionář“

Ve středu 15. prosince 2021 proběhlo v areálu dopravního podniku vyhodnocení tradiční soutěže Jízda bez nehod, kdy v jeho rámci další naši řidiči MHD převzali z rukou pana Pavla Marka - náměstka primátora města pro oblast majetku města a městských organizací a pana Zdeňka…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme