Mikuláš v Hradci pojede trolejbusem, bude na Bílé věži i v obchodních centrech

Mikulášský trolejbus vyrazí i letos.
Mikulášský trolejbus vyrazí i letos. | autor: MMHK

Nestihli jste nebo zkrátka nechcete zvát čerty s Mikulášem domů a přesto byste rádi dodrželi tradici a dětem nadílku i zážitek dopřáli? Můžete využít několika nabídek v Hradci Králové. I letos bude po městě jezdit Mikulášský trolejbus. Tady je jistě příjemnou zprávou, že jízdné je pro děti i doprovod zdarma. Čerti budou řádit i na Bílé věži. Mikulášskou nadílku pořádají i obchodní centra.

Mikulášský trolejbus dopravního podniku

Letos se již po osmadvacáté můžete se svými dětmi svézt Mikulášským trolejbusem. Za přítomnosti hodného Mikuláše, krásného anděla a strašidelných čertů zažijí ti nejmenší mnoho nevšedních prožitků. Hodné děti budou za básničku nebo písničku obdarováni cukrovinkami, zlobivé však mohou skončit v pytli. S pohádkovými postavami se děti mohou potěšit i o přestávkách na konečných stanicích - Terminálu HD, v Malšovicích U Čechů a na Novém Hradci Králové. Jízdné je zdarma pro děti i jejich doprovod.           

Trasa jízdy:

- v 15.05 hodin odjezdem ze zastávky Alessandria, Komenského ulicí a kolem Zimního stadionu na Nový HK (příjezd cca v 15.40 hodin)
- v 16.07 hodin z Nového HK po trase linky č.2 na Terminál HD (16.44 hodin)
- v 17.10 hodin z Terminálu HD po trase linky č.7 do Malšovic (17.34 hodin)

V 18.00 hodin z Malšovic zpět po trase linky č.7 na zastávku Stará nemocnice na zastávku Průmyslová škola a po trase linky č.6 k Alessandrii, kde akce končí.

Čerti na Bílé věži

Neposedná parta čertů bude řádit na Bílé věži. Pořadatelé dětem doporučují mít připravenu písničku/básničku/říkanku, jedině tak lze čerty obměkčit a pokračovat ve výstupu za andělem s Mikulášem. Dojde i na nějakou tu sladkou odměnu. Poslední odvážlivci budou vpuštěni v 18 hodin. S dětmi můžete přijít už v 15 hodin.

Mikuláše s čerty potkáte i v obchodních centrech

V podstatě celou středu (od 10 hodin) budou čerti, Mikuláš i andělé připraveni v OC Aupark. "Přijďte s dětmi na klasickou nadílku, užijte si kupu zábavy a seberte odvahu na audienci u Lucifera. A kdyby byli čerti moc, můžou se děti skamarádit s anděly. Celý den pro vás bude připravený program jak v pekle, tak v nebi a je na vás, kde se vám bude líbit víc. Nejlepší ale bude, když si cestu z pekla do nebe projdete celou. A nebojte, bez nadílky od Mikuláše neodejdete, to se ví!" zvou pořadatelé. Navíc bude připraven i Pohádkový biograf v přízemí, takže jak jak děti odříkají básničky, mohou se uvelebit u pohádky. Celá akce je zdarma.
    
Ve středu 5. prosince bude Mikuláš se svou družinou obcházet i obchodní centrum Futurum. Mezi 15. a 18. hodinou bude všem hodným dětem rozdávat sladké odměny. K dispozici bude také tolik oblíbené malování na obličej. "A protože náš Mikuláš je Super Mikuláš, má přichystaná i další překvapení. Na děti totiž čeká 500 obálek s výhrami - od sladkostí, přes plyšáky a další super Mattel hračky, až po hlavní cenu X-BOX," lákají jí organizátoři.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

I v Hradci se možná bude očkovat v obchodním domě. Který to bude, se ještě neví

Po vzoru Prahy, či Ostravy a Brna, kde se „bezregistrační“ očkovací centra proti covidu mají v nákupních domech otevřít tento týden, chce tuto službu nabídnout i Hradec Králové. Podle krajského koordinátora očkování Jaroslava Malého by se tak mohlo stát již příští týden. Zatím…
Čtěte více

Do škol se dnes vracejí všechny děti, hradecká MHD obnoví běžný provoz

V pondělí se do hradeckých základních škol vrátí všechny děti, rotační výuka se ruší. Změny nastanou i ve frekvenci testování žáků na koronavirus, nově bude stačit test provedený jednou týdně. K běžnému provozu se dnes vrací v rámci postupného rozvolňování…
Čtěte více

Hradecké elektrobusy už po městě najezdily tři miliony kilometrů

To, že hradecký dopravní pdonik oceňuje miliony najetých kilometrů bez nehod svých řidičů, už je známé. Nyní však překonal další magickou milionovou hranici. Přesněji hradecké elektrobusy od zahájení jejich provozu v roce 2013 najely po městě celkem tři miliony kilometrů. A to…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme