Loď Čechie je na prodej

Chátrající loď Čechie, která kotví na Labi u Smetanova nábřeží v Hradci Králové, je na prodej. Nový majitel, který plavidlo nedávno koupil od leasingové společnosti, si jej cení na 2,9 milionu Kč bez DPH. Informuje o tom Hradecký deník.

Osud botelu, který sledují občané Hradce Králové už bezmála 15 let, se mění každou chvíli. Ještě nedávno bývalý majitel, společnost Falco II Czech, avízoval velké plány a nyní je už loď majetkem společnosti Morkus Morava, která ji hodlá obratem prodat. Její jednatel David Morkus Hradeckému deníku svůj záměr potvrdil. "Loď jsem koupil od leasingové firmy a prodávám ji. Za 2,9 milionu bez DPH,“ uvedl Morkus. Jak dodal, žádný konkrétní zájemce se zatím neozval, terén sondují jen realitní kanceláře. Podle Morkuse nebudou při prodeji žádné zvlášní podmínky na budoucí využití, budoucí majitel bude s lodí moci naložit podle vlastního uvážení.
Společnost Falco II Czech o loď přišla, protože nebyla schopna splácet leasingové splátky. Podle Milana Semráda z Falco II Czech se na tom výraznou měrou podílela hospodářská krize. „Loď jsme koupili za hotové, ale později jsme využili zpětný leasing. Tehdy nám splácení 880 tisíc korun měsíčně nečinilo problémy, ovšem přišla hospodářská krize a naše příjmy z jiných činností se snížily na třetinu," řekl Hradeckému deníku Semrád. Jak dodal, snaha dohodnout se s leasingovou společností na snížení splátek, se nesetkala s potřebnou odezvou. Loď přitom koupili za 10 milionů korun, do další rekonstrukce investovali přes jeden milion korun.
Loď Čechie původně využíval generální tajemník komunistické strany NDR Erich Honecker. Do Hradce se loď dostala v polovině devadesátých let a několit sezón v ní úspěšně fungovala restaurace. Její provozovatel však činnost ze zdravotních důvodů ukončil a loď začala postupně chátrat.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme