Jedinečný trvalkový záhon bude zdobit Malšovice

V Malšovicích vznikne nový záhon.
V Malšovicích vznikne nový záhon. | autor: TSHK

Technické služby města Hradec Králové se snaží posouvat hranice péče o město. Tentokrát se zaměřily na území v Malšovicích u zábavního centra A-sport, které bylo vybráno komisí místní samosprávy pro další úpravy a zvelebení. Výsledkem jsou jedinečné kvetoucí záhony a šest nových stromů.

Iniciativa je unikátní nejen díky své lokalitě, ale i díky použitým materiálům a rostlinám. Pracovníci poprvé vysází trvalkové záhony do písčitého mulče, což je nejen ekologicky šetrné, ale také efektivní pro zachování vláhy a předcházení výskytu plevele. Do záhonů se poté vsadí suchomilné rostliny, které nevyžadují nadměrnou péči. Trvalky navíc doplní rozmanité cibuloviny s jarním efektem.

„Požadavkem komise bylo celkové estetické zlepšení zeleně, kterému jsme na základě návrhu odboru životního prostředí z Magistrátu města Hradec Králové vyhověli,“ uvedl náměstek ředitele technických služeb Daniel Jeřábek. „Už v průběhu prací jsme obdrželi několik dotazů na tento nezvyklý druh záhonu v Hradci. Příprava moderního záhonu spočívala v odebrání travního porostu a navrstvení písčité vrstvy, která bude fungovat jako mulč,“ vysvětluje Jeřábek.

Kromě trvalkových záhonů bude v rámci podzimního sázení vysazeno ještě šest stromů, které dodají tomuto prostoru nový zelený rozměr.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecké fontány začínají tryskat

K letním měsícům v Hradci Králové neodmyslitelně patří i fontány. A na patnácti místech ve městě se rozeběhnou i letos. V těchto dnech probíhá jejich předstartovní údržba. Nestčí totiž pouze otočit kohoutkem, spuštění předchází  spousta práce prakticky od podzimního…
Čtěte více

Na břehu Labe je nově servisní cyklostanice

V loňském roce získalo město Hradec Králové titul Cykloměsto Do práce na kole 2023. Spolu s oceněním získalo také první servisní cyklostanici CykloHub, kterou nyní nainstalovali technici městského mobiliáře u cyklostezky na Smetanově nábřeží. Bude vybavena kvalitním nářadím a…
Čtěte více

První ročník sčítání motýlů zamíří také do Hradce Králové

Už za týden vypukne velké sčítání denních motýlů v České republice. Úplně poprvé se letos do něj může zapojit široká veřejnost a tedy i Hradečané. Sčítání se bude konat na jaře a v létě, první termín bude od 3. do 9. června. Cílem je zlepšit ochranu motýlů, kteří z přírody…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme