I v Hradci se možná bude očkovat v obchodním domě. Který to bude, se ještě neví

Po vzoru Prahy, či Ostravy a Brna, kde se „bezregistrační“ očkovací centra proti covidu mají v nákupních domech otevřít tento týden, chce tuto službu nabídnout i Hradec Králové. Podle krajského koordinátora očkování Jaroslava Malého by se tak mohlo stát již příští týden. Zatím však ještě není zřejmé kde. Informaci přináší Hradecký deník.

V Hradci by se tímto způsobem mohlo očkovat v Auparku, který je jen pár kroků od hradeckého hlavního vlakového nádraží, V OC Atrium v centru města či ve Futuru na Brněnské třídě.

„V těchto dnech hledáme vhodný prostor. A po vzoru Prahy by to opět mělo být velké obchodní centrum,“ nechal se slyšet Jaroslav Malý. Po nalezení prostoru přijde na řadu ještě „papírová válka“, kdy budoucí očkovací pracoviště musí jako dočasné zdravotnické zařízení schválit krajská hygiena. „V Praze toto kolečko zvládli za 72 hodin. A domnívám se, že podobné by to mělo být i u nás,“ dodal pro Deník Jaroslav Malý. Podle něj by neměl být v případě otevření problém s očkovacími látkami, ale s lidmi. Hlavně pak administrativní pomocí: „Pro toto centrum máme vakcíny od ministerstva zdravotnictví přislíbené. Horší to však bude s administrací, která v takovém případě zabere velkou část práce. Máme však od krajského úřadu přislíbenou pomoc. S doktory a sestrami by to neměl být tak velký problém.“ Podle Malého by se v případě vakcín mělo jednat o podobné dávky, které jsou v hradecké fakultní nemocnici, kde denně oočkují na 600 a o víkendu 1000 lidí.

Vedení hradeckého Auparku o této chystané akci zatím nic neví. „S touto myšlenkou nás zatím nikdo neoslovil. Nevíme tak, jaký by to případně měl být prostor a jaké hygienické normy by měl splňovat. Pokud se na nás však hejtmanství, město či očkovací koordinátor obrátí, jsme této myšlence nakloněni,“ uvedla marketingová ředitelka hradeckého Auparku Romana Pičman. Naopak reálně se rýsuje, že očkovací centrum vznikne v hradeckém Atriu. „Požadavek jsem dostal. Obrátila se na mě již hradecká fakultní nemocnice. Já jsem s tím souhlasil. Teď záleží na druhé straně, zda si skutečně Atrium vybere,“ uvedl vlastník OC Martin Nový.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V loňském roce ležely v hradecké nemocnici asi tři tisícovky lidí s covidem

Hradecká fakultní nemocnice v roce 2021 hospitalizovala zhruba 3000 pacientů s COVID-19, což bylo téměř dvakrát více než v roce 2020. Největší nápor pacientů nemocnice evidovala v únoru a březnu, naopak z pohledu hospitalizací pacientů s COVID-19 byly nejklidnější letní měsíce,…
Čtěte více

Hradecké školy pozitivní žáky hned testují PCR testy. Jde o nadstandard

Stejně jako v prosinci mohou žáci hradeckých základních škol využívat nadstandardní službu, kterou je možnost okamžitého provedení PCR testu ve škole, a to následně po provedeném antigenním testu s pozitivním výsledkem. Výsledek by měli rodiče i škola obdržet ještě ten den,…
Čtěte více

V hradecké nemocnici leží asi sedm desítek pacientů s COVID-19, třetina je ve vážném stavu

Také v hradecké fakultní nemocnici stoupá počet pacientů s COVID-19, kteří vyžadují hospitalizaci. Nemocnice musela několik svých pracovišť proměnit v covidové jednotky, současně s tím musí omezovat některé neakutní výkony. V nemocnici bylo minulý týden hospitalizováno zhruba…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme