Hradec s novým trenérm přehrál vedoucí Ústí

Poprvé pod vedením nové trenérské dvojice Jeřábek - Mička se v letošní sezóně představili hradečtí Energetici domácímu publiku. V zápase s vedoucím týmem soutěže prohrávali 0:1, pak ale kapitán Východočechů Jaroslav Roubík během půl minuty skóre otočil a když přidal v 54. minutě Pavel Suchý v oslabení třetí gól, měli Energetici výrazně nakročeno k vítězství. Vítr z plachet vzal ale Hradci v 56. minutě zkušený Kysela a o další minutu bylo vyrovnáno, před Koutským se prosadil důrazný David Pazourek. Nejvyšší divácká návštěva letošní sezóny se přeci jen výhry svého celku dočkala, o zisku dvou bodů rozhodl v prodloužení Martin Koudelka.

Branky a asistence: 33. Roubík (Koudelka, Kolafa), 34. Roubík (Fořt, Mocek), 54. Suchý Pavel (Kolafa), 56. Koudelka (Linhart, Roubík) - 23. Kuchler (Sýkora, Evan), 56. Kysela (Sýkora, Grof), 57. Pazourek (Evan, Fink). Vyloučení: 6:7. Využití: 3:2. Oslabení: 1:0. Střely: 30:37. Rozhodčí: Minář - Kareš, Kis. Diváků: 1512

Hr.Králové: Koutský (Dušek) - Černý, Mocek, Linhart, Vágner, Hendrich, Kolafa, Nedbálek, Šeda Michal - Fořt, Roubík, Diviš - Vondráček, Koudelka, Fišer - Pabiška, Domin, Suchý - Volráb, Potůček, Šeda Jan.

Ústí n.L.: Sáblík (Zikmund) - Evan, Grof, Jelínek, Kudrna, Mazanec, Pavlas, Vála, Zápotočný - Antoš, Eiselt, Fink - Jankových, Klimt, Klobouček - Kudrna, Kuchler, Kysela - Pazourek, Slížek, Sýkora.

Vladimír Jeřábek (hlavní trenér Hradce Králové)
Před zápasem jsem si přál tři body, věřil jsem v naši výhru, mohli jsme vyhrát. Nemůžou se nám ale stát takové chyby, které jsme dneska udělali. Neříkám ta přesilová hra, ta byla dobře sehraná, ale gól na 3:3 byl vyloženě z naší nedbalosti a to se nemůže stávat. To bychom tímhle způsobem mohli prohrát další zápasy. Dali jsme se štěstím gól ve vlastním oslabení a nakonec když bychom ho nedali, tak jsme i prohráli. Z čehož plyne jedno, tyhle chyby pro nás nemohou existovat. Mužstvo je silné a je schopné hrát s takovým silným soupeřem jako je Ústí. Záleží na tom, jak to bude vypadat venku. Já jsem venku viděl jen jeden zápas a to ještě krátce, takže uvidíme. Musíme hráče nabudit a podat minimálně takto bojovný výkon i venku.

Pavel Hynek (hlavní trenér Ústí nad Labem)
Domácím patřil úvod zápasu, měli dobrý pohyb a vytvořili si tlak, my jsme byli rádi, že jsme první třetinu odehráli na 0:0. V té druhé jsme dokázali dát gól z přesilové hry a dostat se do vedení. V polovině zápasu jsme vlastní nedisciplinovaní dovolili soupeři vyrovnat a následně se dostat i do vedení. Hokej z naší strany se mi líbil až ve třetí třetině, zvýšili jsme obrátky a vytvořili si tlak. Soupeř nám ale v době naší největší převahy dal třetí branku. Bylo těžké se vrátit do zápasu, ale povedlo se nám to a vydolovali jsme v Hradci alespoň bod. Z mého pohledu domácí ztratili vyhraný zápas. V prodloužení jsme nejprve nedali tutovku, pak jsme se dostali do oslabení a inkasovali pár vteřin před koncem čtvrtý gól. Mrzí nás to, remízu jsme uhrát měli. Daniel Zápotočný je na vyšetření v nemocnici, v současné době o něm nemám podrobnější informace.