Štítky: | 17. listopad |

Hradec oslaví 26 let svobody koncertem i během centrem města

V úterý se také slavnostně rozezní zvon Augustin
V úterý se také slavnostně rozezní zvon Augustin | autor: MmHK

Na úterý připadá Den boje za svobodu a demokracii. Statní svátek můžete ve městě prožít na návštěvě vzpomínkových akcí, svátečních koncertů, slavnostní bohoslužby v katedrále sv. Ducha nebo na tvořivé dílně v archeoparku. Připojit se můžete také k běhu, který se uskuteční na počest listopadových událostí roku 1989. Co, kdy a kde se bude dít, se dočtete v našem článku.

Sváteční volno v Hradci Králové nabízí nespočet zajímavých akcí. Jejich souhrný přehled vám přináší zde:

Pietní akt u hlavního nádraží

Od 10 hodin si Na Riegrově náměstí můžete připomenout Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva. Pietního aktu se zúčastní nejen hradečtí politici.

Sportovci proběhnou městem

V tu samou chvílí začíná také u Základní školy Josefa Gočára V Lipkách Běh městem. 25. ročník sportovní akce se koná na počest listopadových událostí roku 1989. Závody jsou rozděleny do několika věkových kategoriích, běhu se mohou zúčastnit malé děti i senioři. Přihlásit se můžete na této adrese: : http://sport-reg.cz/registrace. Délka hlavní tratě měří 9,7 kilometrů, trasa vede od ZŠ J.Gočára V Lipkách, kolem Sanusu, přes most u soutoku, podél břehu Labe a gymnázia zpět k „základce“. Startovné činí 80 korun, děti se mohou akce zúčastnit zdarma.

Doba bronzová v archeoparku

Dalším ze zajímavých tipů je návštěva Archeoparku v pravěku ve Všestarech. 17. listopadu se tu od 10 do 12 a poté od 14 do 16 hodin uskuteční dětská dílna nazvaná Doba bronzová je doba bronzová. Právě toto pravěké období si tu děti připomenou. Účast je nutné předem objednat na telefonu 731 541 960.

Slavnostní koncert ve filharmonii

V 16:00 hodin v sále Filharmonie Hradec Králové záčíná Slavnostní koncert u příležitosti Dne boje za svobodu a demokracii a Mezinárodního dne studentstva. Vystoupí zde mladý klavírista Matyáš Novák a Symfonický orchestr Pražské konzervatoře.

Koncert před Klicperovým divadlem

Přesně v 18 hodin začíná také další akce – a to tradiční koncert divadelní skupiny Mastix k 17. listopadu před hlavním vstupem do Klicperova divadla.

Augustin slavnostně zacinká

Od 18 hodin začne vyzvánět zvon Augustin na Bílé věži na Velkém náměstí. Slavnostního vyzvánění na počest státního svátku se mohou zájemci osobně zúčastnit. Sraz zájemců je nejméně 15 minut před časem zvonění před Bílou věží, jejich počet je omezen na 30 lidí.

Mozartův Requiem v katedrále

V 18.30 začíná v katedrále sv. Ducha mše svatá za oběti totalitních režimů celebrovaná královéhradeckým biskupem Janem Vokálem. Při mši zazní Requiem W. A. Mozarta v podání katedrálního sboru a orchestru Cantores Gradecenses.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na akce k 17. listopadu v Hradci Králové, výlov rybníku, bruslení či adventní tvoření

Blížící se víkend nabídne hned několik zajímavých akcí v Hradci Králové. V sobotu dopoledne se u Pomníku obětem komunismu na Riegerově náměstí koná vzpomínkové setkání na 17. listopad. Den studenstva a sametovou revoluci připomene také Noc divadel v hradeckém Klicperově divadle,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme