Štítky: | Sport | Fotbal |

Hradec Králové - Sokolov 2:0

Ilustrační foto | Zdroj: FC HK

V 7. kole Fotbalové národní ligy přivítali v nedělním podvečeru fotbalisté Hradce Králové na Všesportovním stadionu v Malšovicích Sokolov. Votroci po nevydařeném začátku poslední tři zápasy vyhráli a šplhají tabulkou rychle vzhůru.

Sokolov však také nehraje špatně a před dnešním zápasem měl dokonce o dva body víc než Hradec. Případná výhra na východě Čech by dokonce hosty katapultovala na první místo druholigové tabulky.

Sokolov také vstoupil do zápasu lépe a hned v první minutě nebezpečně zahrozili střelou těsně nad břevno. Domácí celek postupně srovnal se Západočechy krok, ale do vážnější šance ho žlutozelení nepustili. Průnik Vaněčka a následná střela Kučery vysoko nad branku byla prakticky jediná vážnější šance domácího týmu za první čtvrthodinu. Hosté se prezentovali v 10. minutě pěknou individuální akcí Dvořáka, který dokázal přejít přes dva obránce a vystřelit, ovšem Lindra v hradecké brance nepřekvapil. Podruhé se hradecký brankař vyznamenal v 16. minutě, když po rohovém kopu zlikvidoval gólovou hlavičku sokolovských hráčů.

Penalta otočila vývoj hry

A hosté tlačili dál, respektive domácí je díky řadě nepřesností sami pouštěli do hry. Votrokům těžce vázla kombinace. Dlouhé nakopávané míče ve většině případů nenašly svého adresáta a pokud ano, stejně z toho vážnější šance nebyla. Naopak hosté krátkými přihrávkami po zemi procházeli hradeckým obranným valem jako nůž máslem. Přesto to byli domácí, kteří šli do vedení. V 32. minutě totiž z ojedinělého útoku dostal před hostující gólmana Dvořáka Kučera, byl faulován a z následného pokutového kopu Šisler přivedl Hradec do vedení - 1:0. Pro hosty to byla studená sprcha, protože do té doby byli jasně lepším týmem. Do konce poločasu se ale už oklepat nedokázali, iniciativu totiž převzali domácí a zle sokolovské obraně zatápěli. Velmi blízko k navýšení náskoku měli těsně před koncem poločasu, ale to by rozhodčí musel najít dostatek odvahy a odpískat druhou penaltu za stažení Vaněčka. Tolik kuráže však neměl a proto do kabin Hradec odcházel pouze s jednobrankovým náskokem.

Druhá půle kopií prvního dějství

Druhý poločas začali podle očekávání aktivněji hosté. Vlastně se opakoval průběh prvního poločasu, kdy Sokolov dlouhou dobu domácí celek přehrával. I úvodní čtvrthodina druhého dějství patřila jasně hráčům ve žlutozelených dresech. A stejně jako v první půli nedokázali ani tentokrát přetavit svoji převahu v gólový efekt. Votroci totiž byli stejně neškodní, nepřesní a nedůrazní. Pokud už se dostali na dostřel Dvořákovy branky, buď jako Kulič v 64. minutě nedokázali vůbec vystřelit a nebo pálili vysoko a nebo vedle jako Shejbal v 67. respektive 68. minutě.

Kanonýr Vaněček rozhodl

S blížícím se koncem však přeci jen Hradec vyrovnal hru a začal být nebezpečnější. V 77. minutě vyslal Vaněček po rychlém průniku Shejbala, ale hradecký mladík nebyl schopen Dvořáka ani napotřetí propálit. Po následném rohu ale branka nakonec padla. Na míč si totiž nejvýš vyskočil kanonýr Vaněček a bylo téměř rozhodnuto - 2:0. O dvě minuty později pak ještě putoval do sprch po druhé žluté kartě hostující Vrtělka a Sokolov už se na mnoho nezmohl. Sympaticky sice bojoval, v 86. minutě dokonce nebezpečně pálil Čada, ale Lindr byl pozorný. Hradec už hru kontroloval a vítězství 2:0 dokázal uhájit. A díky výhře se posunul již na čtvrté místo v tabulce jen bod za vedoucí dvojcí Frýdek - Místek, Ústí nad Labem a třetí Karvinou.