Štítky: | Fotbal | FC Hradec Králové |

Hradec Králové se štěstím porazil Třinec 1:0

V 11. kole Fortuna národní ligy hostili fotbalisté Hradce Králové celek FK Fotbal Třinec. Pohled do tabulky jasně říkal, že domácí tým je favoritem. Jenže Votroci se museli obejít bez tvůrce hry Adama Vlkanovy a také bez ofenizivních středopolařů Zorvana a Durdeviče. Hradci před utkáním patřila třetí příčka, ale případné vítězství by ho katapultovalo zase na špici. Naopak Třinec se krčil se ziskem sedmi bodů na předposledním místě tabulky a jen případný zisk tří bodů by ho udržel v kontaktu s týmy na lepších pozicích.

Jenomže předzápasové prognózy jsou jedna věc a hra na hřišti druhá. A pohled na hřiště rozhodně neukazoval, že by proti sobě hrály týmy z opačných stran tabulky. Votroci sice byli fotbalovější, ale určitě ne nebezpečnější. Za celý první poločas vyslal domácí tým jeden střelecký pokus, který mířil mezi tyče třinecké branky. Gólman hostí Adamuška ale rozhodně nemusel být při této střele nervózní, protože její parametry určitě nebyly gólové.
Úzko však muselo být Adamuškovi ve 26. minutě, když po vyběhnutí nešikovně odkopl míč, který se dostal k Martanovi, ten poslal rychlý centr na nabíhajícího Da Silvu. Domácí útočník však ještě míč posouval patičkou do volného prostoru na přímou střelu, kde ale nikdo nebyl. Největší příležitost domácího celku v první půli tak vlastně vůbec neměla zakončení.
To hosté se ve 29. minutě ke koncovce dostali. Po přímém kopu nedaleko rohového praporku si na malé vápno naběhl Hejný a jeho hlavička jen těsně minula tyč domácí branky.

Druhý poločas začal sice aktivněji než první půle a na hřišti bylo podstatně více vzruchu, ale hezkém fotbale stále nebylo možné hovořit. Hra byla rozkouskovaná řadou soubojů a drobných zákroků. Pár světlých okamžiků však k vidění bylo. Zejména v 54. minutě se domácí dostali do jasné gólové šance. Po přímém kopu ze střední vzdálenosti našel nabíhající Miker přesnou přihrávkou na malém vápně stojícího Vorobeva, hradecký mladík však při své premiéře v druhé lize v jasné příležitosti mířil vedle. O pár okamžiků později se mohl prosadit i Da Silva, ve skrumáži před Adamuškou však napálil jen záda protihráče.
Votroci se snažili potvrdit papírové předpoklady a jejich tlak na hostující branku sílil, šance s následným zakončením však chyběla.
Naštěstí pro domácí celek přišla 61. minuta. Ve vzdušném souboji na hranici velkého vápna hostujícího celku se srazili třinecký Bedecs a domácí Jukl. Rozhočí posoudil střet jako faul a navíc v pokutovém území a nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. K penaltě se postavil zkušený Milan Černý a umístěnou střelou k tyči přivedl Hradec do vedení - 1:0.
Vstřelená branka vnesla do hry očekávaný náboj a zejména na hostech bylo jednoznačně vidět, že se s nepříznivým vývojem hry nehodlají smířit. Do pokutového území Hradce mířilo podstatně více střel a nahrávek, naštěstí Ottmar v domácí brance byl pozorný. Zatrnout mu však muselo v 72. minutě. Hostující Schwendt z pravé strany vyslal centr do vápna domácího celku, míč však chytil opačnou faleš a překvapený Ottmar jen sledoval, jak balón za jeho zády jen těsně míjí tyč jeho branky. Další vyloženou příležitost měli hosté v nastavení, Šumberovu tvrdou střelu ale domácí brankař dokázal vyrazit. Se závěrečným hvizdem pak hradecký kapitán dokázal zlikvidovat ještě další brankovou příležitost Třince, když ve spolupráci s Urmou nenechali přesně zakončit Omastu.
Hradec Králové porazil Třinec se štěstím brankou z penalty 1:0.