Štítky: | Sport | Fotbal | FC Hradec Králové |

Hradec Králové přejel Vlašim 4:2

Nedělní zápas HK vs. Vlašim | Foto: FC HK

Fotbalisté Hradce Králové ve 25. kole Fotbalové národní ligy přivítali na Všesportovním stadionu v Malšovicích celek Grafinu Vlašim. Zatímco hosté ze středních Čech se nacházejí v poklidném středu tabulky a jsou daleko od postupových i sestupových míst, Hradci jde o hodně. Spolu s Českými Budějovicemi a Táborskem se přetahuje o dvě postupové příčky, přičemž situace na špici je velmi vyrovnaná, před nedělním utkáním byli Votroci třetí se ztrátou jednoho bodu na vedoucí duo, které ovšem mělo již zápasy tohoto kola za sebou.

Domácímu celku vyšel vstup do zápasu na výbornou. Již v 1. minutě zahrával Hradec roh, ve vápně hostující obrana srazila Janouška a kopala se penalta. Tu proměnil Dvořák - 1:0. Tato branka určila ráz hry v úvodních minutách. Vlašim hrála opatrně a spíše bránila, Hradec byl aktivní a snažil se tvořit hru.

A nebyl ani bez šancí. V 10. minutě ve slibné příležitosti domácí po přímém kopu neprotlačili centrovaný míč do nebezpečné situace. O dvě minuty později se k velkému sólu nadechl Halilovič, který prošel přes tři hráče soupeře, dostal se do vápna, ale na přesné zakončení si již nevěřil a Kulič jeho přihrávku nedokázal přetavit v nebezpečnou střelu.

Hosté se před branku Votroků dostali až po čtvrthodině hry, ale jejich rohový kop domácí obrana v pohodě odvrátila. Hradec hrál nadále prim a měl hned několik příležitostí, ale v zakončení pokaždé selhal. Vlašim se dlouhou dobu na nic vážného nezmohla, během první půlhodiny nevystřelila mezi tři tyče. Bohužel pro domácí první vážnější příležitost Středočechů skončila vyrovnávací brankou. Ve 34. minutě po rychlém průniku středem hřiště nebezpečně hostující útočník vypálil na Koubka, ten jeho pokus ještě dokázal vytěsnit, ale jen k volnému Matějkovi, který za nečinného přihlížení domácí obrany dopravil míč do sítě - 1:1.

Hned po hvizdu se mohlo měnit skóre znovu. Nejprve Vlašim nebezpečně hlavičkovala nad břevno hradecké branky, na druhé straně si domácí útočníci po ideálním centru Zeleného dávali přednosta a ani jeden z nich nevystřelil. To hosté ukázali ve 42. minutě větší efektivitu v zakončení.

Postupnou hrou zatlačili Hradec před jeho branku, z pravé strany odcentroval Janda a Matějka se prosadil podruhé v zápase, tentokrát hlavou - 1:2.

Velký obrat v druhé půli

Druhý poločas naštěstí pro Votroky začal stejně dobře jako ten první. Ve 47. minutě zahrávali přímý kop. Dlouhý centr do velkého vápna hostující brankař Chudý podcenil, míč nedokázal vyboxovat a zcela osamocený Rolko pohodlně poslal míč do sítě - 2:2.

Jako rozhodující okamžiku pro osud utkání se ukázala 57. minuta. Hostující Vebr na polovině hřiště tvrdě fauloval Shejbala. Rozhodčí však ponechal výhodu, Dvořák z první našel rozběhnutého Zeleného a ten skóroval - 3:2. Pro hosty následně přišel ještě další šok, protože rozhodčí dodatečně vyloučil faulujícího Vebra. Vlašim se i v deseti snažila o vyrovnání, ale absence jednoho hráče byla znát. V 63. minutě se po pravé straně uvolnil Shejbal a jeho technická střela okolo Chudého skončila na tyči. O minutu později se však už stav měnil. Domácí brankař Koubek rozehrál míč na rozběhnutého Haliloviče, ten se u postranní čáry protáhl za hostující obranu, utekl až do malého vápna, kde jeho centr našel nabíhajícího Čermáka a ten poslal míč za Chudého - 4:2.

Zápas pokračoval ve vysokém tempu. Votroci chtěli využít oslabení hostujícího celku ke vstřelení další branky, ale změna skóre jim nebyla přána. Přitom mnohokrát byli velmi blízko. Hned dvakrát se mohl prosadit nejlepší hráč zápasu Halilovič. Jenomže v jednom případě ho po dlouhém sólu zázračně vychytal Chudý a ve druhém případě, jeho střela z hranice velkého vápna skončila nad vlašimskou brankou. Branku se nepodařilo vstřelit ani Holešovi, který byl v jasné příležitosti faulován, ovšem rozhodčí už po jedné penaltě a jedné červené kartě nenašel odvahu písknout proti Vlašimi druhou penaltu. Utkání tak skončilo zaslouženou výhrou domácího týmu 4:2. Zisk tří bodů znamená, že Hradec má v souboji o postup do první ligy před svými pronásledovateli opět dva body náskok.