Štítky: | Fotbal | FC Hradec Králové |

Hradec Králové přehrál v poklidu Varnsdorf 3:1

Ve 20. kole Fotbalové národní ligy přivítal v nedělním prosluněném odpoledni Hradec Králové celek Varnsdorfu. Hosté ze severu Čech se pohybují mezi nejužší špičkou druholigové tabulky a patří mezi žhavé kandidáty na postupové pozice. Před nedělním zápasem ztrácel Varnsdorf na domácí Hradec Králové jen pět bodů. Votroci byli druzí o dva body za Táborskem. Případná výhra Severočechů na východě Čech by tak hosty katapultovala do nejvyšších pater. To však Votroci nechtěli připustit, pro ně by totiž bodová ztráta na domácím hřišti znamenala nemalé komplikace v boji za vytouženým postupem do nejvyšší soutěže.

Zápas od úvodního hvizdu nepostrádal tempo a příležitosti měly oba celky. Nejprve domácí tým v 7. minutě po rohovém kopu, ale Hovorka v rychlém náběhu nedoskočil na centrovaný míč. O dvě minuty později i hosté po rohovém kopu nebezpečně obléhali Koubkovu branku, ani jim se však nedapodařilo dostat míč do hradecké svatyně. Skóre se však i tak měnilo relativně brzy. V 12. minutě zahrával přímý kop ze strany Kulič, na jeho centr si naběhl Holeš a nekompromisní hlavičkou do růžku poslal míč za Porcalova záda - 1:0. A o další tři minuty bylo pod "lízátky" ještě veseleji. Porcal neudržel přízemní prudký centr Shejbala z levé strany, míč mu vypadl a dobíhající Kulič pohodlně doklepl za jeho záda - 2:0.

Rychlé vedení bohužel mělo negativní vliv na další hru. Hosté se zatáhli a Hradec čekal na jejich chybu. Ta však dlouho nepřicházela a hra se tak odehrávala především ve středu hřiště. Za zmínku stojí snad jen situace ze 30. minuty, kdy na Porcala zle doráželi Vaněček se Shejbalem, hostující brankař však tentokrát míč za svá záda nepustil. Přesto se do konce poločasu skóre ještě jednou měnilo. V 42. minutě Votroci zahrávali přímý kop. Po nacvičeném signálu při rozehrávce hostující obrana zazmatkovala, míč se dostal ke značce pokutového kopu, kde stál nikým nehlídán domácí snajpr Vaněček, který míč poslal potřetí do varnsdorfské sítě - 3:0.

Kdo se obával, že druhý poločas už bude kvůli jednoznačnému výsledku z první půle jen formalita a nuda, tak se naštěstí mýlil. Domácí celek rozhodně neusnul na vavřínech a dál bojoval. Vysoké skóre však hráčům dávalo určitý pocit svobody, takže se fotbalem opravdu bavili a profitoval z toho divák. Pěkné kombinační akce střídaly nápaditě rozehrávané standardní situace a chybělo jen jediné - další gól. Blízko k němu byl Marek Kulič v 60. minutě, když z přímého kopu mířil do šibenice Porcalovy branky, ale hostující gólman jeho pokus vytěsnil na roh.

I přesto, že domácí měli v druhém poločase jasnou převahu, hostům stačila jedna jediná šance na to, aby snížili. V 77. minutě zahrávali rohový kop, v malém vápně se nejlépe zorientoval Mikinič a přízemní střelou k tyči uklidil míč do sítě - 3:1.

Na průběhu hry se však příliš mnoho nezměnilo, i po inkasované brance si Votroci na hřišti dělali prakticky co chtěli. Tedy až na jednu věc - dávání gólů. Hned dvakrát se mohl prosadi Vaněček. Jenomže při sólovém průniku za obranu nenašel odvahu zakončit a sám se vytlačil ze střelecké pozice. Podruhé v podobné situaci dokázal již udělat Porcalovi kličku, ale z velkého úhlu poslal míč jen do tyče. Utkání se tak dohrálo bez další změny skóre - Hradec Králové porazil Varnsdorf v pohodě 3:1 a vrátil se do čela druholigové tabulky.