Štítky: | Fotbal |

Hradec Králové přehrál Bohemians Praha 4:1

Fotbalisté Hradce Králové přivítali na domácím hřišti v rámci 27. kola Fotbalové národní ligy celek Bohemians Praha. Hosté ze Střížkova jsou se ziskem 18 bodů na posledním místě a jsou spolu s Vltavínem prakticky jistými sestupujícími. Aby se udrželi, museli by všechny zápasy do konce soutěže vyhrát a naopak jejich soupeři prohrát. Domácí celek má opačné starosti - je v přímém boji o postup do nejvyšší ligy, ovšem minulý týden si Votroci zkomplikovali situaci, když prohráli ve Frýdku-Místku 3:1. Situace na špici je tak velmi vyrovnaná, Hradec, Táborsko a České Budějovice mají minimální bodový rozestup a případné zaváhání by mohlo být osudové. Votrokům jde tedy o hodně a nedělní zápas proti Bohemce rozhodně nemohli podcenit.

Kdo však čekal, že Hradec do zápasu vstoupí na plné obrátky, byl zaskočen. Iniciativu po úvodním hvizdu převzali hosté a Votroci se před Mandousovu branku dostali pořádně až v 6. minutě, ovšem hned šlo o nebezpečnou situaci. Po rohovém kopu si na malé vápno naběhl Rolko a jeho hlavička mířila do tyče. O dalších pět minut už bylo veseleji. Kulič po levém křídle rozběhl rychlý útok, zacentroval a na jeho přesnou přihrávku si mezi hostující obránce ideálně naběhl Malínský a hlavou poslal míč do sítě - 1:0.

Bohužel už v 18. minutě bylo vyrovnáno. Hosté po pěkné kombinační akci rozebrali hradeckou obranu a Sloboda poslal míč za bezmocného Lindra - 1:1.

Votroky inkasovaná branka zaskočila, naštěstí ne nadlouho. Ve 25. minutě se po narážečce se spoluhráči protáhnul za hostující obranu nádherně Kulič. Jenomže ačkoliv stál zcela sám na hranici penalty a před ním byl jen hostující brankař, volil Kulič místo střely nesmyslnou přihrávku na obsazeného spoluhráče a z jasné gólovky byl jenom roh. Po jeho rozehrávce se ale domácí příznivci už radovat mohli. Přetažený centr se vrátil zpět do klubka hráčů a tam ho do sítě dopravil Shejbal - 2:1.

Vedení domácích mohlo trvat jen čtvrt hodiny, protože ve 41. minutě podnikli hosté rychlý protiútok, Rolko na hranici velkého vápna pronikajícího útočníka podsekl a ačkoliv se faul odehrál přesně na čáře velkého vápna, rozhodčí rozhodl, že se bude kopat penalta. Jenomže Rýdelovu tvrdou střelu k tyči dokázal Lindr zázračně vytěsnit. Rýdelovi celkově zápas moc nevyšel, protože o dvě minuty později nedovoleně zadržel pronikajícího Haliloviče, který běžel sám na Mandouse. Za svůj zákrok viděl zaslouženě červenou kartu. Následný přímý kop bohužel Shejbal do sítě nepropasíroval.

V druhém poločase trvalo Votrokům celých deset minut, než vážněji ohrozili hostující branku. Shejbal si hodil míč za obranou linii hostů, v tísni dokázal odcentrovat, ale Dvořák ve skluzu z malého vápna míč vůbec netrefil. Branka padla až v 58. minutě. Halilovič dostal vysoký míč za obranu, který dokázal zpracovat a posléze i poslat za Mandousova záda - 3:1.

Čtvrtý hřebíček do pomyslné rakve Bohemians zarazil v 63. minutě Malínský. Po pěkném průniku po levé straně dokázal Poděbradský odcentrovat, tečovaný míč skončil na hranici velkého vápna u Malínského, který z otočky vymetl horní růžek brány Pražanů - 4:1.

Zbytek utkání se nesl ve znamení neproměněných šancí domácího celku. Hosté se i v deseti snažili útočit, což bylo sice sympatické, ale v obraně byl až příliš často den otevřených dveří. Jenomže střelecká potence Votroků byla tristní. Hable po pěkné přihrávce Zeleného poslal svoji pumelici mimo brankovou konstrukci. Neprosadil se ani Halilovič, který se ukličkoval ještě dřív, než se dostal před branku a Zelený po lahůdkové přihrávce výborně hrajícího Kuliče nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče.

Závěrečná pětiminutovka byla z pohledu domácích hráčů vyloženě taktická. Míč drželi prakticky celou dobu na svých kopačkách až do konečného hvizdu. Po vítězství 4:1 je Hradec i nadále na druhém postupovém místě tabulky. Jeho největší soupeři - Táborsko a České Budějovice - však také vyhráli a proto se bude podle všeho o postup bojovat až do posledního kola.