Hradec Králové porazil Fulnek 2:1

Ve 26. kole druhé fotbalové ligy hostil Hradec Králové fotbalisty Fotbalu Fulnek. Oba celky potřebovaly vyhrát, aby si zachovali reálnou šanci na postup.

Vstup do utkání přitom měli lepší hosté ze severu Moravy. Na mokrém terénu byli výrazně aktivnější a za prvních pět minut Hradec prakticky nepustili do hry. Rozdíl byl zejména ve stabilitě hráčů - Fulnek byl na mokrém terén podstatně jistější, naopak Votroci se často smekali v rozhodujících okamžicích. Přesto však domácí celek postupně začal přebírat iniciativu, jenomže hrozil jen z uctivé vzdálenosti. Přímé kopy Čupra byly nepřesné, a když už se tomuto hráči podařilo proniknout ve 28. minutě po levé straně na hranici vápna a odcentrovat, nikdo z jeho spoluhráčů nezareagoval. Naopak hosté předvedli lekci z efektivity. Po chybě Černého ve 38. minutě na polovině hřiště rychle zakombinovali u postranní čáry, míč se dostal přes Slončíka na vápno k Pavlíkovi a ten s přehledem zakončil - 0:1. Za tohoto stavu také odcházely oba celky do kabin.
Druhá půle se ze začátku nesla v duchu nepřesností. V 52. minutě však Pilař poslal do šance Plašila, ten však zbrkle napálil míč jen do hostujícího brankáře. Od této chvíle však začali Votroci předvádět dobrý výkon a vyrovnávací branka visela ve vzduchu. A 63. minutě se diváci dočkali. Černý se po průniku z levé strany neprosadil, vyražený míč však doplachtil k Němečkovi a ten bombou propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:1. Vyrovnávací gól byl zároveň signálem k další ofenzivě. Již o minutu později pálil v jasné příležitosti Černý do břevna. O další minutu později pak hostující obránce srazil k zemi ve vápně Němečka a nařízenou penaltu proměnil Čupr - 2:1. Útočně laděná podívaná nekončila, Fulnek musel vysunout hru kupředu a volnější prostor byla voda na mlýn pro rychlonohého Pilaře. Hradecký útočník školik obránce Fulneku jak malé kluky, ale jeho vtipné přihrávky Votroci nezužitkovali. V tomto směru vynikal zejména Černý, který zahodil tři jasné šance. Zejména hlavička v 80. minutě z malého vápna volala po změně skóre. Na druhé straně ale zahrozili hosté. Po přímém kopu hlavičkoval nebezpečně Lukaštík, ale Podhajský skvělým zákrokem zabránil jasné brance. Hosté v závěru ještě více stupňovali svůj tlak, ale na remízu nedosáhli.
Výhra 2:1 nad Fulnekem posunula Hradec Králové na 4. místo tabulky se ztrátou dvou bodů na postupové druhé místo. To v současné chvíli patří Příbrami. Před Votroky však stojí těžký úkol. Ve středu jedou na hřiště vedoucích Bohemians. Pokud uspějí, jejich šance na postup dostane ještě reálnější kontury. V současné chvíli je ve hře o postup celkem šest týmů.