Štítky: | Sport | Fotbal | FC Hradec Králové |

Hradec Králové nestačil na Jablonec a v poháru končí

V rámci třetího kola Poháru České pošty se na malšovickém stadionu po několika měsících představil opět ligový celek. Hradec Králové v pohárovém utkání hostil celek Jablonce.

Hosté byli papírovými favority, ale Votroci už pět kol neprohráli a vezou se na vítězné vlně. Dalo se čekat, že svého soupeře pořádně potrápí a rozhodně nedají svoji kůži lacino.

Votroci do zápasu nastoupili s Koubkem v brance, na hřiště se podívali i další hráči, kteří nenastupují běžně v základu. Na lavičce zůstal i kanonýr Vaněček, který v dosavadním průběhu nasázel do sítě soupeřů už osm branek. Ani hosté však nebyli v nejsilnějším složení, na střídačce při úvodním hvizdu seděli například Piták, Hubník či Vošahlík.

Do utkání vlétli jednoznačně lépe Severočeši a od úvodních minut se usadili na polovině hradeckých hráčů. Ti se během prvních deseti minut vůbec nedostali na dostřel Špitovy branky a vlastně i na polovinu soupeře celkově se podívali jen sporadicky. Přesto mohli už v 12. minutě vést. Z uctivé vzdálenosti 30 metrů tvrdě vystřelil Hochmeister a plachtící jablonecký gólman se jen ohlížel, jak míč těsně míjí tyč jeho branky. Hosté měli příležitost odpovědět o dvě minuty později. Na Koubka se řítil po pěkném vysunutí Kopicem Vukadinovič, ale v rozhodující chvíli mu střelu zblokoval vracející se hradecký obránce. Za pár okamžiků se situace opakovala, tentokrát na hradecké obraně pohořel Třešňák. Z protiútoku se dostal do nebezpečné šance Kraják, ale místo střely volil přihrávku na obsazeného Dvořáka, který v tísni hlavičkoval jen na připraveného Špita.

S přibývajícími minutami se Votroci osmělovali do útoku stále častěji a Jablonečtí se mohli na vlastní oči přesvědčit, že Hradec není na špici druhé ligy náhodou. Votroci byli nebezpeční, ale v koncovce jim chyběl klid. Ovšem ani hosté se dlouho nemohli prosadit. K ohrožení branky se dostávali především střelami ze střední vzdálenosti, které Koubek spolehlivě kryl. Do konce poločasu se však Jablonci nakonec podařilo skórovat. Hradec ve středu pole ztratil míč, hosté podnikli rychlý protiútok, který na hranici ofsajdu dokázal zakončit Třešňák - 0:1.

Druhý poločas začal poměrně svižně. Nejprve dvakrát zahrozil Jablonec, ale Koubek si s pokusy Severočechů poradil. Podobně si však vedl i Špit při útočných snahách domácích. Postupem času se však začal stále více ukazovat kvalitativní rozdíl mezi oběma celky. Jablonečtí hráči prokazovali větší um v osobních soubojích a byli nebezpečnější při přechodu do útoku. Naopak domácí fotbalisté postrádali ve hře dopředu dravost a především chyběla myšlenka a moment překvapení. Domácí trenér Prokopec tak zareagoval na vývoj hry a na poslední půlhodinu poslal na hřiště Malínského.

Rychlonohý mladík opravdu na trávník přinesl potřebné oživení. Už po dvou minutách tak nebezpečně pálil po Malínského akci Dvořák, ale jeho střela nemířila mezi tyče. V 65. minutě šel Malínský po rychlém brejku sám na Špita, ale zbytečně nahrával na Dvořáka, ke kterému se už míč nedostal. Domácí trenér následně vše vsadil na ofenzivu a poslal na hřiště i Zece. A najednou domácí začali tahat za delší konec a Jablonečtí nevěděli, kam dřív skočit. Bohužel koncovka domácích byla velmi špatná, takže míče, které dokázali vybojovat ve středu hřiště, nedokázali dopravit před branku hostujícího týmu. Naopak Jablonec dokázal po rychlých brejcích pronikat do obranného území Votroků a zle zatápět domácím zadákům. Naštěstí pozorný Koubek všechny problémy dokázal vyřešit. Bohužel pro domácí však jeho ostatní hradečtí hráči už tak úspěšní nebyli a zejména ve hře dopředu selhávali. Největší příležitostí domácích tak byl pokus Plašila po rohovém kopu, který v dobré pozici pálil pouze do boční sítě.

Jablonec tak potvrdil roli favorita, vyhrál 1:0 a postupuje v Poháru České pošty do dalšího kola. Naopak Hradec Králové v letošním ročníku poháru končí.