Hlavní ulici na Novém Hradci čeká kompletní rekonstrukce

Opravovat se bude Hlavní silnice, chodníky, osvětlení i přilehlé silnice.
Opravovat se bude Hlavní silnice, chodníky, osvětlení i přilehlé silnice. | autor: hradeckralove.cz

Město Hradec Králové chystá kompletní opravu Hlavní ulice, která je páteřní komunikací mezi Roudničskou a Brněnskou ulicí. Kromě oprav chodníků a silnice dojde také na veřejné osvětlení, obnovu zeleně a rekonstrukci zastávky MHD Kluky. Pozor, kvůli stavbě splaškové kanalizace se změní ode dneška až do konce října trasa MHD linky č.1. 

Rada města již schválila zadávací podmínky, začátkem března je ještě bude schvalovat zastupitelstvo. Výběrové řízení na zhotovitele by pak mohlo být vypsáno ještě během března.  Do konce května město plánuje podepsat smlouvu se zhotovitelem, jehož výběr orgány města chtějí schválit do léta, aby práce začaly během letních prázdnin. Hodnotu veřejné zakázky určí až nabídka vybraného dodavatele.

„Rekonstrukce bude rozdělena do dvou etap a zahájena ihned po nabytí účinnosti smlouvy s vysoutěženým dodavatelem, což v tuto chvíli předpokládáme během letních prázdnin. Nejprve se začne úsekem od zástavby Hlavní ulice směrem od Roudničské ulice přes rockový klub U Cikána k točně MHD Kluky. Poté bude plynule navazovat další etapa na druhou stranu až po ulici Národních Mučedníků. Kompletní oprava včetně kolaudačního řízení by mohla být hotová v první polovině roku 2022,“ popisuje náměstek primátora pro oblast investic Jiří Bláha.

Opraví se i přilehlé silnice a zastávka Kluky

Do stavby jsou zároveň zahrnuty rekonstrukce veškerých místních a účelových komunikací, které propojují Hlavní ulici s ulicemi Pod Vodárnou, K Hvězdárně a K Cikánu. 

„Předpokládanou hodnotu rekonstrukce jsme se rozhodli nezveřejňovat, a tedy neuvádět ji ani v zadávacích podmínkách. Věříme, že tímto krokem máme větší šanci získat rozumné nabídky a naopak eliminovat ty, které by byly schválně přemrštěné,“ vysvětluje náměstek Bláha. V rámci kompletních rekonstrukcí dojde také k obnově zeleně nebo instalaci nového veřejného osvětlení. Rekonstrukce se dočká také konečná zastávka MHD Kluky.

Již od března začnou Vodovody a kanalizace Hradec Králové v Hlavní ulici stavět splaškovou kanalizaci. Vzhledem k zahájení těchto prací bude od 2. března do konce října platit změna na trase MHD linky č.1. Vynechané budou zastávky Domov důchodců a Kluky Planetárium. Náhradními zastávkami budou Biřička a Kluky. První ranní spoj z přesunuté zastávky Kluky bude odjíždět ve 4:55 hodin.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Vlaky a autobusy budou od pondělí jezdit v prázdninovém režimu

Královéhradecký kraj omezí kvůli vládním nařízením spojeným s pandemií koronaviru veřejnou dopravu. Ve všední dny pojedou autobusy a vlaky v režimu letních prázdnin, méně jich bude jezdit i o víkendu. Dopravní podnik města Hradec Králové omezil hromadnou dopravu již v lednu…
Čtěte více

Řidiče zřejmě potrápí kolony v Pražské ulici. Může za to uzavírka ulice Za Škodovkou

V pondělí začala uzavírka ulice Za Škodovkou. Už včera kolem jedné hodiny odpolední byla v Pražské ulici, která se s ulicí Za Škodovkou kříží, směrem ven z města několik stovek metrů dlouhá kolona. Problémy s provozem jsou v těchto místech i za normálních okolností, jen se tak…
Čtěte více

Bude mít Hradec zase vlastní sjezdovku? Projekt Rozárky zpracoval David Vávra

Po dlouhých třiceti letech by v Hradci Králové mohla podle informací serveru iDNES.cz znovu ožít lyžařská sjezdovka Rozárka. O pozemky na kopci Sv. Jana má zájem investor s projektem od herce a architekta Davida Vávry, který navrhl moderní celoročně využívaný areál s restaurací…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme