Štítky: | Sport | Fotbal | FC Hradec Králové |

Fotbalová radost - Hradec deklasoval Most 4:1

V 10. kole Fotbalové národní ligy přivítal Hradec Králové pod malšovickými "lízátky" Baník Most. Domácí celek kraluje druhé nejvyšší soutěži, přičemž posledních pět zápasů druhé ligy neztratil ani bod. Prohrál pouze v tomto týdnu v pohárovém utkání s prvoligovým Jabloncem.

Most byl před utkáním sice až na 8. místě, ovšem s pouhým čtyřbodovým odstupem na vedoucí Hradec.

Rychlé vedení určilo vývoj zápasu

Do zápasu také hosté vstoupili bez jakéhokoliv respektu a tlačili se před branku Votroků. Ti však drželi hráče v svítivě zelených dresech v uctivé vzdálenosti od Lindrovy svatyně a sami naopak podnikali rychlé průniky do otevřené obrany Mostu. Již v 8. minutě tak využil jeden z těchto brejků Shejbal, který se zasekávačkou zbavil hostujícího obránce a pak technickou střelou k tyči překonal Belaně v mostecké brance - 1:0. O další dvě minuty mohli Votroci vést už o dvě branky, ale perfektní přihrávku Kuliče a nedokázal využít Zelený - Belaň jeho pokus vytěsnil na roh.

A domácí v útočné aktivitě pokračovali, bohužel jejich snažení se nedařilo dotáhnout do konce. Střelecké pokusy agilního Shejbala i Janouška nemířily mezi tyče. Hradec však předváděl pěknou kombinační hru a velmi často si tak vysloužil potlesk publika. To s povděkem kvitovalo výkon hráčů v černobílých dresech, do konce poločasu se však žádné další branky nedočkalo.

Vaněček se Shejbalem rozhodli

Začátek druhého poločasu měl zajímavou předehru. Mostečtí se totiž zapomněli v kabině a po bezmála pěti minutách čekání pro ně musel hlavní rozhodčí poslat. Čekání se však Votrokům vyplatilo. Ve 47. minutě sice ještě Zelený v jasné příležitosti nepochopitelně netrefil prázdnou branku, ale o tři minuty později se už skóre změnilo. Hostům nevyšla ofsajdová past a hned tři hradečtí hráči se řítili na Belaně nikým neatakováni. Shejbal našel na vápně přesným centrem Vaněčka a hradecký ostrostřelec z první mířil přesně - 2:0. V 52. minutě pak proniknul přes tři hostující obránce Shejbal, ale svůj průnik už nedokázal zakončit přesně a s ležícím Belaněm přestřelil i branku.

Shejbal si však chuť spravil v 56. minutě, když se téměř přes kopírák opakovala akce předcházející druhé brance. Za obranu Mostu se dostal Shejbal s Vaněčkem, prvně jmenovaný přesně odcentroval a Vaněček opět skóroval - 3:0.

Po snížení následovalo definitivní rozhodnutí

Hosté však nesložili zbraně a snažili se o  zkorigování nepříznivého výsledku. Podařilo se jim dokonce nakrátko uzavřít Hradec před jeho brankou a nebezpečně hrozili. Zejména Šlapákova hlavička po přímém kopu prověřila Lindrovy reflexy.

Votroci však tento okamžik přestáli a dál hrozili rychlými brejky. V 67. minutě tak postupoval střídající Malínský z poloviny hřiště na Belaně, ovšem trefil jen tyč brankové konstrukce. Když už se zdálo, že opět domácí zcela převezmou kontrolu nad hrou, naskočil na centrovaný míč hostující Procházka a poslal míč za Lindrova záda - 3:1.

Hosté po vstřelené brance vycítili ještě šanci na vyrovnání a začali zle zatápět domácí obraně. Ta v některých okamžicích odolávala jen s vypětím všech sil. Naštěstí přišla 82. minuta - domácí rozehrávali přímý kop, odražený míč se dostal ve skrumáži k Plašilovi a ten definitivně poslal Most do kolen. Hosté se už na nic nezmohli a domácí celek bez problémů kontroloval hru. Závěrečný hvizd pak znamenal zasloužené vítězství domácího celku 4:1.