Fotbalistům začíná jaro, Votroci po změnách hledí k lepším zítřkům

Výkonný ředitel Jiří Sabou
Výkonný ředitel Jiří Sabou | autor: fchk.cz

Po dvou neplánovaných přestávkách dnes vyběhnou fotbalisté Hradce Králové k prvnímu jarnímu mistrovskému zápasu. Původně měli v tuto chvíli za sebou mít již pohárové utkání se Zlínem a derby v Pardubicích. Oba zápasy však byly kvůli nepřízni počasí přesunuty na náhradní termíny. Zlín přijede pod "lízátka" ve středu 14.3., derby v Pardubicích je na programu v sobotu 24.3. Dnešní domácí mistrovské utkání proti Českým Budějovicím je tak po dlouhé zimní přestávce premiérou.

Zimní pauza byla nejen prostorem pro přípravu na jarní část, ale především znamenala nemalé změny v kádru Votroků. A to nejen na hráčských postech. Již na sklonku nového roku byl ve výběrovém řízení zvolen nový výkonný ředitel klubu. Tím se stal Jiří Sabou. Ke změně došlo i na postu asistenta trenéra Havlíčka. Michala Šmardu, který zamířil do Jihlavy, nahradil Ondřej Prášil. Podstatně větší "vítr" byl v hráčské kabině. Kádr opustili Shejbal, Bederka, Žondra, Jirsák a Knejzlík. Objevily se ale i nové tváře, konkrétně Urma, Kvída, Eliáš a Kropáček.

Nejvýraznější změnou však je patrně ta na postu ředitele. Jiří Sabou, který odehrál na 250 ligových zápasů v dresu Žižkova a Teplic a k tomu ještě vystudovat stavební faktultu ČVUT,  má totiž před sebou několik těžkých úkolů. Tím prvním a asi nejtěžším je návrat Hradce do první ligy. Jenomže Votroci jsou po podzimu až na 10. místě druhé ligy, se ztrátou osmi bodů na postupové pozice. A adeptů na postup je opravdu hodně. Kromě dnešního soupeře z Českých Budějovic si zuby na postup brousí i Opava, Třinec a Příbram. Prvoligové ambice má i Znojmo. "Naším cílem je nastartovat tým, abychom ukázali veřejnosti, že v klubu je zájem hrát o to, abychom se pokusili  ztrátu na vedoucí pozice dohnat. A pokud se nepovede letos postoupit zpět do první ligy, tak stabilizovat klub a chystat se na postup do příští sezóny," přibližuje ambice Votroků Sabou.

Druhým úkolem je vylepšení vztahu s fanoušky. Ti skalní dlouhodobě bojkotovali zápasy Hradce a domácí ochozy Všesportovního stadionu byly často ztichlé a bez atmosféry. To by se ale na jaře mělo změnit. Fanoušci uzavřeli s klubem "příměří". Impulsem byl právě nový ředitel Sabou, jehož volba a také první kroky byly pro fanoušky nadějí, že se "ledy hnuly". "Pro návrat k podpoře týmu jsme měli dané podmínky. Jedna z nich byla splněna, Richarda Jukla nahradil na postu výkonného ředitele Jiří Sabou. Bereme to jako krok kupředu ke zlepšení situace mezi klubem a fanoušky," tvrdí zástupci fanklubu. Proti Budějovicím tak budou opět jejich hlasivky hnát domácí hráče na zteč. Zápas začíná dnes v 17 hodin.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavbu fotbalového stadionu posvětili zastupitelé, mohlo by se začít na podzim

Výsledek výběrového řízení na stavbu nového multifunkčního stadionu v Hradci Královéschválili na svém březnovém zasedání hradečtí zastupitelé. Vítězem tendru, který město vypsalo na podzim loňského roku, se stalo uskupení Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont s cenou 568…
Čtěte více

Novému fotbalovému stadionu nestojí nic v cestě. Začne se stavět v září?

Hradecký magistrát by mohl po zasedání zastupitelstva 29. března podepsat smlouvu s dodavatelem stavby nového fotbalového stadionu v Malšovicích. Padla totiž překážka v podobě námitky firmy PORR na ÚOHS. Firma svou námitku stáhla. Hodnotící komise začátkem března doporučila k…
Čtěte více

Zájemci o stavbu fotbalového stadionu splnili podmínky magistrátu. Do 5. února mohou předkládat nabídky

První kolo tendru na stavbu multifunkčního fotbalového stadionu skončilo úspěšně, všichni přihlášení účastníci splnili požadavky na potřebnou odbornost. Přihlásily se čtyři firmy. O pokračování v zadávacím řízení rozhodla hodnoticí komise, která nabídky posuzovala. Bylo zahájeno…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme