Štítky: | Rock for People |

Festivalové léto je tu. Letiště zaplní tisíce hudebních fanoušků

"Rokáč" začne už v neděli
"Rokáč" začne už v neděli | autor: rockforpeople.cz

Rock for People, AIR Festival, Hip Hop Kemp a Play Fair. Čtyři velké festivaly, které bude v následujících týdnech hostit hradecký festival park. První z akcí startuje už tuto neděli a podle počtu prodaných lístků na ni míří tisíce hudebních fanoušků. Celkově by pak hudební akce na letišti mělo podle informací magistrátu navštívit více než 50 tisíc lidí.

Rock for People patří mezi tradiční hradecké festivaly a chybět nebude ani letos. A to od 3. do 5. července. I když vstupenky v předprodeji jsou už vyprodané, stále máte možnost pořídit si je přímo na místě. Koncertovat se tentokrát bude na dvou venkovních podiích a v šesti hangárech. „Na své si přijdou milovníci tvrdší hudby i mírněji založení indie people. Nouze nebude ani o partičky z českých luhů a hájů. Každý den bude z čeho vybírat!,“ tvrdí organizátoři obří akce, která si už několikrát vysloužila certifikát za čistotu. V areálu tak ani letos nebudou chybět barevné koše na třídění odpadu i recyklační hlídky.  

Stejně jako loni mohou návštěvníci třídenního svátku rockové hudby využít při cestě na letiště linkové trolejbusy i autobusy Dopravního podniku města Hradec Králové. V bezprostřední blízkosti Festivalparku se nacházejí zastávky „Letiště“ (BUS č. 15 a 25), případně „U Lupínků“ v Hradci Králové-Pouchově (BUS č. 13). Ze zastávky Hlavní nádraží přímo jezdí linka č. 15 na zastávku Letiště, na zastávku U Lupínků č. 13. Na místo se lze dostat i autem, parkování na místě zajištěno.

V srpnu bude areál letiště patřit akci AIR Fest. Tedy čtvrtému ročníku hudebního festivalu plného profesionálních tanečníků. Program podle organizátorů zabere jedno hlavní podium a pět hangárů.

V termínu od 17. do 20. srpna obsadí festivalpark jubilejní patnáctý ročník hiphopového festivalu Hip Hop Kemp. I tentokrát to bude s velkou účastí zahraničních, evropských i českých interpretů včetně vystoupení úspěšných tanečníků.

Festivalové léto v Hradci uzavře 10. září druhý ročník festivalu Play Fair. Akce už loni cílila na všechny věkové kategorie a k účasti zvala nejen mladší ročník, ale i seniory, jimž byl program přizpůsoben. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Můžete sportovat na Hradeckých sportovních hrách, vyrazit na divadlo či festival

Jaké akce se budou konat v Hradci Králové o tomto víkendu? V pátek a v sobotu se koná Rock for People Hope na hradeckém letišti. Můžete vyrazit na akci Hradec žongluje nebo si zasportovat na Hradeckých sportovních hrách. Koná se Nábřeží keramiky a skla na Šrámkově…
Čtěte více

Rock for People letos přece jen bude. Ve Festival parku se muzika rozezní 13.- 14. srpna

Dvoudenní festival Rock for People Hope proběhne ve dnech 13. - 14. srpna 2021 v areálu královéhradeckého Festivalparku a to hned na třech stagích. Kromě hudby čeká návštěvníky bohatý doprovodný program - art stage s diskuzemi a performance, eko-městečko s představením…
Čtěte více

Hradecké letiště by mohlo nabídnout kulturní i sportovní vyžití po celý rok

Část areálu hradeckého letiště, kde se koná tradiční Rock for People a řada jiných menších či větších kulturních akcí, by se v budoucnu mohla změnit na celoroční zábavní zónu pro všechny generace. Společnost Ameba Production, která má na letišti městské objekty v pronájmu,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme