FC Hradec Králové - FK Viktoria Žižkov 4:0

V 9. kole Fortuna národní ligy hostili fotbalisté Hradce Králové Viktorii Žižkov. Domácí celek měl v případě výhry a zaváhání Českých Budějovic s Táborskem šanci probojovat se na první místo druholigové tabulky. To hosté jsou v opoznání horší situaci. Před zápasem se pohybovali těsně nad sestupovými vodami, když z 12. místa měli na nesestupové pozice náskok jen dva body. Votrokům se navíc podařilo zvítězit minulé kolo v exligové Jihlavě a v souboji s Viktorkou tak byli papírovými favority. Navíc do útoku poprvé v černobílém dresu poprvé naskočil nově příchozí Da Silva, jehož příchod na východ Čech byl v uplynulých týdnech hodně diskutovaným bodem.

Hradečí měli konečně od úvodního hvizdu k dispozici novou posilu na hrot Brazilce Da Silvu z Liberce, jehož příchod na východ Čech byl v uplynulých týdnech hodně diskutovaným bodem. Útočná aktivita ale zpočátku patřila Viktorce, která poměrně snadno procházela až k velkému vápnu domácího celku. K zakončení se ale nedostala. To Votroci byli podstatně efektivnější. V 6. minutě zahrávali aut, žižkovská obrana míč nedůrazně odkopla k Zorvanovi, ten našel volného Vlkanovu a jeho centr sedl přesně na hlavu nabíhajícího Durdeviče - 1:0.
Na druhou branku Hradce se nečekalo příliš dlouho. V 15. minutě se k přetaženému centru dostal ve skrumáži již zmiňovaný Da Silva a se štěstím a tečí hostující obrany poslal míč za záda žižkovského brankaře Otáhala podruhé - 2:0.
Dvoubrankové vedení domácí celek bohužel ukolébalo a hosty nijak nevyburcovalo. Na trávníku tak byla k vidění nezáživná hra, která se odehrávala především ve středu hřiště bez větších šancí. Výjimkou byla jen stoprocentní šance Zorvana. Hradecký hráč zachytil rozehrávku žižkovské obrany a utíkal sám na hostující branku. V rozhodujícím okamžiku však místo přízemní střely zkusil vyběhnuvšího brankaře Otáhala přelobovat. Ten byl však připraven a míč lapil.

Druhý poločas byl naštěstí opět zajímavější a bylo se na co dívat. Po deseti minutách druhé půle dostal Zorvan pěknou přihrávku do velkého vápna a narozdíl od předchozí situace zachoval klid, brankaři udělal kličku a mezi statickou obranou poslal míč do sítě - 3:0.
Na čtvrtou branku se čekalo další čtvrthodinu. Po levé straně unikl hostující obraně Urma a na poslední chvíli stihnul odcentrovat. Na jeho střílený centr si naběhl Da Silva a navýšil hradecké vedení - 4:0.
O osudu utkání bylo rozhodnuto a zápas se dohrával už jen z povinnosti. Hradec se ještě dvakrát mohl dostat do zakončení, ale střídající Miker ani Martan se neprosadili. Žižkov za celý zápas vystřelil jen jednou mezi tyče hradecké branky a zaslouženě prohrál rozdílem třídy.