FC Hradec Králové - FK Blansko 1:0

Ve 21. kole Fortuna národní ligy hostili v pátek fotbalisté FC Hradec Králové celek FK Blansko. Potkaly se tak týmy se zcela opačnými problémy. Zatímco Votroci mají blízko k postupu do 1. ligy, Blansku hrozí sestup o soutěž níž. Domácí celek má přitom skvělou formu - posledních sedm utkání vyhrál jednoznačným způsobem a nejvyšší soutěži již klepe na vrátka. Navíc se v pátek za pěkného počasí po dlouhé době představil i před diváckou kulisou, byť do ochozů se dostalo jen pár desítek fanoušků. Vše tak nahrávalo Východočechům do karet.

Bohužel první poločas nenabídnul divákům příliš zajímavou podívanou. Domácí celek byl jednoznačně aktivnější a lepší - ale jen na hranici hostující šestnáctky. Dostat se za hranici velkého vápna bylo pro domácí tým nadlidským úkolem. Dobře organizovaná obrana hostů nedávala Votrokům příliš prostoru k rozehrávce a pokud se náhodou dostali černobílí k centru směřujícímu před branku gólmana Halousky, nenašel míč nikoho v domácích barvách.

O náznaku příležitosti lze hovořit snad jen v 7. minutě, kdy Prekop našel na velkém vápně Vašulína. Domácí střelec sice dokázal míč vyslat na hostující branku, ale rychle vyběhnuvší Halouska dokázal střelu včas zblokovat.
Poté byla na trávníku k vidění spíše nudná hra. Votroci měli míč pod kontrolou, ale na dostřel hostující svatyně se vůbec nedostali. Z šedivého průměru tak vybočila až 36. minuta, kdy se Hradec dostal po sérii přihrávek na jeden dotek k zakončení. Prudká Prekopova střela však mířila nad břevno.
Fotbalisté Blanska toho z ofenzívy bohužel také mnoho nenabídli. Dvakrát se sice rozbíhali do slibných brejků, ale jejich aktivitu včas utnul praporek pomezního rozhodčího kvůli ofsajdu.

Druhý poločas naštěstí nepokračoval ve stejném duchu jako první dějství. Jen během prvních pěti minut bylo k vidění víc zajímavých akcí než  v celé první části. Nejprvé se hostující Ngoma srdnatě probil přes tři domácí fotbalisty, jeho střelu z 18 metrů ale hradečtí obránci stihli zblokovat dřív, než nabrala potřebnou rychlost.

Ve 49. minutě byli blízko vedoucí brance Hradečtí. Prekop v obtížné pozici dokázal nacentrovat na velké vápno, ale těžký rotující míč nedokázal Vašulín usměrnit mezi tyče. O pět minut později byl Vašulín v další příležitosti, ale po přihrávce Urmy nepřehodil hostujícího brankaře.
V 60. minutě domácí obránci vystihli hostující rozehrávku, sprintující Vlkanova poslal pěknou přihrávku na Vašulína, ale ani tentokrát se hradecký útočník neprosadil. Jeho střela z první skončila těsně vedle tyče.

Na gólovou radost se tak muselo pod "lízátky" čekat až do 78. minuty. Hradec opět vystihnul rozherávku Blanska a rozběhnutý Vlkanova se ze strany řítil sám na brankaře Halousku. Křižující obránce Kopičár ve snaze zabránit zakončení chtěl ve skluzu odehrát míč, ale při obranném zákroku trefil s míčem i Vlkanovu a rozhodčí Proske nařídil pokutový kop. Míč si vzal Pavel Dvořák a s přehledem proměnil - 1:0.

Blansko vrhlo po inkasové brance všechny síly do útoku, ale to byla voda na hradecký mlýn. V ofenzivě rozhodně hosté nebyli tak silní a zformované obranné řady Votroků jejich aktivity v pohodě eliminovaly. Naopak do otevřené obrany mohli podniknout domácí hráči hned několik výpadů, ale vstřelit branku ze hry jim nebylo přáno.
FC Hradec Králové porazil FK Blansko 1:0.