Štítky: | Fotbal | FC Hradec Králové |

FC Hradec Králové - 1. FK Příbram 2:3

Pavel Dvořák se raduje ze vstřelené branky. Foto archiv
Pavel Dvořák se raduje ze vstřelené branky. Foto archiv | autor:

Ve 24. kole fotbalové Synot ligy hostil FC Hradec Králové celek Příbrami. Zatímco Středočeši jsou v klidném středu prvoligové tabulky a s 29 body se nemusí bezprostředně stresovat z hrozby sestupu, Hradec Králové je na tom o poznání hůře - už zase plave v sestupových vodách. Ze tří posledních zápasů nezískal ani bod a pokud chtěl z 15. místa dýchat na záda Liberci (který doma překvapivě porazil Spartu), nezbývalo mu v neděli nic jiného než naplno bodovat.

Votroci vstoupili do utkání opatrně, ale během několikaminutového úvodního "oťukávní se" se soupeřem začal domácí celek postupně přebírat iniciativu. Nejprve se domácí hráči předvedli hezkým signálem po rohovém kopu, kdy se dostal míč k připravenému Halilovičovi, který ovšem netrefil balon dobře. O chvilku později byl před brankařem Kelemenem opět závar po rohovém kopu, ale hostující obrana se štěstím odvrátila. V 12. minutě však už svítil na světelné tabuli stav 1:0. Dvořák dostal míč do běhu, ve vápně udělal zasekávačku a hostující obránce Hájovský jej fauloval. Rozhodčí Zelinka byl kousek od místa přestupku a bez váhání nařídil penaltu. K ní se postavil sám faulovaný Dvořák a nekompromisní střelou do šibenici poslal Hradec do vedení.

Příbram mohla odpovědět hned po rozehrání, ovšem nebezpečnou hlavičku Koubek skvěle vyrazil. Každopádně Příbram nesložila zbraně a snažila se i nadále o vyrovnání. Místy ovšem až příliš zbrkle, takže Votroci mohli často útočit do otevřené obrany. Hra se tak přelévala z jedné strany na druhou a diváci tak mohli sledovat poměrně zajímavou podívanou. Ta byla navíc okořeněna poměrně brzy další brankou v síti Příbrami. Hostující obrana vyrobila ve 21. minutě po hradeckém autu velkou chybu, míč se dostal k rozběhnutému Dvořákovi, který obešel i Kelemena a poslal míč podruhé v zápase do sítě - 2:0.

Hosté měli jedinečnou příležitost korigovat výsledek ve 29. minutě. Po přímém kopu fauloval na hranici velkého vápna nabíhajícího soupeře hradecký Plašil a rozhodčí znovu ukázal na značku pokutového kopu. Proti Koubkovi se postavil zkušený Bednář, který namířil svůj pokus doprostřed branky. Hradecké gólman se však nenechal nachytat na švestkách a míč vyrazil! Hosté se snažili do konce poločasu ještě snížit, ale do vážné příležitosti se nedostali. Naopak domácí celek se z brejků dostal do několika situací, které mohly skončit změnou skóre. Hlavička Čermáka ani dorážka Dvořáka však v brance neskončila.

Druhý poločas sice začal aktivněji Hradec, když střela Haliloviče vylekala hostujícího Kelemena. Pak však Příbram dle očekávání začala stupňovat svoji aktivitu a výsledek se dostavil v 52. minutě. Hosté založili rychlý útok a po střele jednoho z hráčů míč trefil v pokutovém území do ruky Plašila. Rozhodčí nařídil pokutový kop a Plašilovi udělil druhou žlutou a následně červenou kartu. K penaltě se postavil tentokrát Zemana i přesto, že Koubek si na míč sáhnul, Příbram snížila - 2:1.

Hradec oslabený o vyloučeného Plašila však držel se soupeřem krok a dostával se i před jeho branku, ale už nebyl zdaleka tak nebezpečný. Naopak na druhé straně Fillo z hranice velkého vápna tvrdou střelou mohl vyrovnat, ale Koubek byl připraven. V 70. minutě při něm už ale štěstěna nestála. Hradec ve středu hřiště zbytečně chyboval, hosté založili rychlý protiútok a Zeman poslal míč k tyči - 2:2.

O deset minut později pak přišel hřebíček do rakve. Hosté podnikli do otevřené obrany Votroků rychlý brejk, přetažený centr se snažil udržet na hřišti Pilík a míč po jeho zásahu a teči Shejbala skončil v síti - 2:3. Hradec po inkasované brance vsadil vše na útočnou hru, ale Příbram už dění na hřišti kontrolovala. Naopak díky riskantní hře Hradce měla možnost útočit do otevřené obrany, ovšem ani jeden brejk neproměnila. I to jí však stačilo na zisk tří bodů. Hradec Králové podlehl Příbrami 2:3 a jeho cesta za záchranou v první lize se opět zkomplikovala.