Divadlo Drak uvede unikátní interaktivní představení, odehraje ho jen jedenáctkrát

Divadlo Drak uvede nové představení.| Zdroj: Divadlo Drak
Divadlo Drak uvede nové představení.| Zdroj: Divadlo Drak

Nové interaktivní představení Labyrint světa a ráj srdce zkouží v těchto dnech herecký soubor Divadla Drak. Premiéra netradiční inscenace je naplánovaná na 21. března a bude mít pouze deset repríz. Hra v sobě spojuje několik uměleckých žánrů, netradiční je i svým pojetím – neodehrává se pouze na jevišti, nýbrž zabírá celou budovu divadla. Poslední uvedení je naplánováno na 17. dubna. 

Pouze pět týdnů budou mít milovníci divadla čas na to, aby zhlédli unikátní interaktivní představení Labyrint světa a ráj srdce. Adaptace známého díla Jana Amose Komenského  v režii Ondreje Spišáka se neodehrává pouze na jevišti, nýbrž v celém prostoru budovy divadla. Diváci tak mezi jednotlivými postavami prochází a sledují jednotlivé příběhy. "Přímého či násilného vtažení do děje se ale diváci bát nemusí. Budou v roli poutníků – pozorovatelů dění, řekla dramaturgyně Dominika Špalková“ Hra spojuje prvky divadla, společenské hry i výtvarné instalace či výstavy. Za hudbou k představení stojí známá kapela Dva, která se svými koncerty účinkovala po celém světě. Celkem se na tvorbě představení podílí 38 umělců.

Kromě stálých herců hradeckého divadla se v představení objeví i několik známých hostů.  „Například Jiří Kohout, bývalý člen hereckého souboru Draku a v současnosti spolupracovník Cirk La Putyka, či Jiří Kniha, kterého diváci mohou znát z brněnského divadla Husa na provázku a který dnes působí například v Divadle Na Zábradlí,“ řekl režisér Ondřej Spišák.

Svět očima dětí

Den po premiéře nové hry uvedou adaptaci stejného díla i mladí herci ve věku od jedenácti do třinácti let. „Představení nahlíží na stejná témata ovšem v podstatě protikladnou optikou. Nechává děti, aby ukázaly, jak se vlastně dívají na svět svých rodičů a učitelů,“ řekla Barbora Kalinová z Divadla Drak.

Na speciálním blogu www.labyrintsvetaarajsrdce.net mohou diváci sledovat i informace o zkoušení formou časosběrného dokumentu.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Filmovou verzí inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem chce Divadlo Drak o Vánocích potěšit své diváky

Na období adventu připravilo Divadlo Drak pro své diváky speciální dárek. Je jím filmová verze oblíbené vánoční inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem natočená v autentickém prostředí kostela sv. Jana Křtitele na Novém Hradci a jeho bezprostředním okolí. Nejedná se přitom o pouhý…
Čtěte více

Zavěšené vstupenky dovedou do Divadla Drak i děti ze sociálně znevýhodněných rodin

V hradecké Divadle Drak budou mít možnost vidět představení i děti, které by se jinak ke vstupence nedostaly. Divadlo je součástí projektu Zavěšená vstupenka. Díky tomuto projektu mohou lidé kupovat vstupenky právě pro děti ze scoiálně slabých rodin, aby si i ony mohly užít…
Čtěte více

Klicperovo divadlo opět zabodovalo v anketě portálu i-divadlo.cz

Klicperovo divadlo se stalo nejoblíbenějším divadlem roku 2019 v regionech. Rozhodli o tom hlasující diváci ve výroční anketě portálu i-divadlo.cz. Mezi regiony, tedy divadly mimo Prahu, Brno a Ostravu, získali zlatou příčku i Sára Venclovská a Jan…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme