Filmovou verzí inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem chce Divadlo Drak o Vánocích potěšit své diváky

Drak chce potěšit filmovou inscenací.
Drak chce potěšit filmovou inscenací. | autor: hradeckralove.cz

Na období adventu připravilo Divadlo Drak pro své diváky speciální dárek. Je jím filmová verze oblíbené vánoční inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem natočená v autentickém prostředí kostela sv. Jana Křtitele na Novém Hradci a jeho bezprostředním okolí. Nejedná se přitom o pouhý záznam divadelní inscenace provedené v netradičním prostředí, nýbrž o její plnohodnotnou filmovou adaptaci. Divákům a příznivcům Draku chce divadlo tímto způsobem poděkovat za přízeň a vynahradit jim tradiční adventní program, který musel být letos ze známých důvodů zrušen.

„Přemýšleli jsme jaký program našim divákům můžeme nabídnout v době adventu, kdy pro řadu z nich je návštěva Divadla Drak již tradicí, bez které si vánoční čas ani neumí představit. I pro nás je toto období symbolem setkávání, zpívání koled a vůně cukroví a svařáku, ale jelikož divadlo musí zatím zůstat zavřené, rozhodli jsme se naše diváky obdarovat jinak. Inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem je v původní, divadelní podobě situována do stylizovaného kostela, za jehož zdmi je slyšet ozvěnu vánočních trhů. A právě tento – původně čistě divadelní rámec – se stal východiskem pro koncepci filmové verze, která nám otevřela možnost jej nově rozehrát. Navíc se oproti původní divadelní podobě objeví ve filmové verzi objeví celý soubor divadla“ přibližuje vznik a zve k on-line zhlédnutí filmové verze režisér inscenace Jakub Vašíček.

„Mrzí nás, že nám letos nezbylo než se vzdát tradičního Dračího Betlému ve vratech studia v Labyrintu, ale situace se neustále mění a ani současná pravidla by neumožnila jeho obvyklou uvolněnou, neformální podobu s občerstvením a společným zpěvem. A než ho dělat polovičatě, rozhodli jsme se pro letošek nabídnout našim příznivcům jinou alternativu, která je plnohodnotná a bez kompromisů,“ doplňuje Vašíček.

Filmovou verzi inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem uvede Divadlo Drak v období adventu od 19.-31. prosince 2020 ve dvanácti reprízách, představení bude nabídnuto i školám. Zhlédnout ho mohou zájemci vždy v konkrétním čase obdobně jako to bývá u živého divadelního představení, a to zdarma on-line na youtube kanálu Divadla Drak.
„Za zhlédnutí záznamu nebudeme vybírat vstupné, chceme ho na konci náročného roku věnovat našim divákům jako dárek. Pokud by ale někteří z nich chtěli na oplátku zase obdarovat nás, mohou se od 19. 12. zapojit do projektu „Oslavte Vánoce s Divadlem Drak!“ a podpořit tím naší další činnost a plánované akce přes dárcovskou platformu Darujme.cz.

Na rok 2021 připravujeme zejména velký čapkovský projekt, jehož součástí bude květnová premiéra autorské inscenace na motivy R.U.R., které mělo před sto lety v Hradci Králové světovou premiéru a také interaktivní výstava věnovaná dalším dystopickým dílům Karla Čapka jako je Továrna na absolutno, Krakatit, Válka s mloky, Věc Makropulos či Bílá nemoc. Výstava bude otevřena na podzim 2021 v prostorách Labyrintu,“ uvedl ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský.

Termíny představení inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem on-line

19.12. – 16.00 a 18.00
20.12. – 16.00 a 18.00
21.12. – 10.00
22.12. – 10.00
23.12. – 16.00 a 18.00
26.12. – 16.00 a 18.00
31.12. - 16.00 a 18.00

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program mění svůj název a logo

Pořadatelé mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a jeho mladší části se rozhodli, že festivalu změní název i jeho logo a související grafika.  Zatímco loni, kdy se festival uskutečnil pouze v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, letos by měl 26. ročník…
Čtěte více

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme