Filmovou verzí inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem chce Divadlo Drak o Vánocích potěšit své diváky

Drak chce potěšit filmovou inscenací.
Drak chce potěšit filmovou inscenací. | autor: hradeckralove.cz

Na období adventu připravilo Divadlo Drak pro své diváky speciální dárek. Je jím filmová verze oblíbené vánoční inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem natočená v autentickém prostředí kostela sv. Jana Křtitele na Novém Hradci a jeho bezprostředním okolí. Nejedná se přitom o pouhý záznam divadelní inscenace provedené v netradičním prostředí, nýbrž o její plnohodnotnou filmovou adaptaci. Divákům a příznivcům Draku chce divadlo tímto způsobem poděkovat za přízeň a vynahradit jim tradiční adventní program, který musel být letos ze známých důvodů zrušen.

„Přemýšleli jsme jaký program našim divákům můžeme nabídnout v době adventu, kdy pro řadu z nich je návštěva Divadla Drak již tradicí, bez které si vánoční čas ani neumí představit. I pro nás je toto období symbolem setkávání, zpívání koled a vůně cukroví a svařáku, ale jelikož divadlo musí zatím zůstat zavřené, rozhodli jsme se naše diváky obdarovat jinak. Inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem je v původní, divadelní podobě situována do stylizovaného kostela, za jehož zdmi je slyšet ozvěnu vánočních trhů. A právě tento – původně čistě divadelní rámec – se stal východiskem pro koncepci filmové verze, která nám otevřela možnost jej nově rozehrát. Navíc se oproti původní divadelní podobě objeví ve filmové verzi objeví celý soubor divadla“ přibližuje vznik a zve k on-line zhlédnutí filmové verze režisér inscenace Jakub Vašíček.

„Mrzí nás, že nám letos nezbylo než se vzdát tradičního Dračího Betlému ve vratech studia v Labyrintu, ale situace se neustále mění a ani současná pravidla by neumožnila jeho obvyklou uvolněnou, neformální podobu s občerstvením a společným zpěvem. A než ho dělat polovičatě, rozhodli jsme se pro letošek nabídnout našim příznivcům jinou alternativu, která je plnohodnotná a bez kompromisů,“ doplňuje Vašíček.

Filmovou verzi inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem uvede Divadlo Drak v období adventu od 19.-31. prosince 2020 ve dvanácti reprízách, představení bude nabídnuto i školám. Zhlédnout ho mohou zájemci vždy v konkrétním čase obdobně jako to bývá u živého divadelního představení, a to zdarma on-line na youtube kanálu Divadla Drak.
„Za zhlédnutí záznamu nebudeme vybírat vstupné, chceme ho na konci náročného roku věnovat našim divákům jako dárek. Pokud by ale někteří z nich chtěli na oplátku zase obdarovat nás, mohou se od 19. 12. zapojit do projektu „Oslavte Vánoce s Divadlem Drak!“ a podpořit tím naší další činnost a plánované akce přes dárcovskou platformu Darujme.cz.

Na rok 2021 připravujeme zejména velký čapkovský projekt, jehož součástí bude květnová premiéra autorské inscenace na motivy R.U.R., které mělo před sto lety v Hradci Králové světovou premiéru a také interaktivní výstava věnovaná dalším dystopickým dílům Karla Čapka jako je Továrna na absolutno, Krakatit, Válka s mloky, Věc Makropulos či Bílá nemoc. Výstava bude otevřena na podzim 2021 v prostorách Labyrintu,“ uvedl ředitel Divadla Drak Tomáš Jarkovský.

Termíny představení inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem on-line

19.12. – 16.00 a 18.00
20.12. – 16.00 a 18.00
21.12. – 10.00
22.12. – 10.00
23.12. – 16.00 a 18.00
26.12. – 16.00 a 18.00
31.12. - 16.00 a 18.00

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecké Bio Central už ožívá, divadla se na provoz chystají

Kultura ve městě začíná pomalu ale jistě ožívat. Hradecké Bio Central už od pondělí promítá. Přístup do sálů je za daných vládních podmínek. Stejně tak se po více než půlroční pauze chystají rozjet provoz i Divadlo Drak či Klicperovo divadlo. Hradecké multikino Cinestar má zatím…
Čtěte více

V Hradci ožívá kultura, otevírají se instituce a připravuje se prázdninová akce

Návštěvníky zve k prohlídce Bílá věž, galerie moderního umění nebo Muzeum východních Čech. Další královéhradecké kulturní organizace spojily své síly a na letní měsíce připravují pro své návštěvníky a diváky speciální program, Hradeckou kulturní pátračku. Ta bude zahájena 1.…
Čtěte více

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program mění svůj název a logo

Pořadatelé mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a jeho mladší části se rozhodli, že festivalu změní název i jeho logo a související grafika.  Zatímco loni, kdy se festival uskutečnil pouze v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, letos by měl 26. ročník…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme