Aktualizováno: FC Hradec Králové - Baník Sokolov 2:0, Hradec postupuje do 1. ligy

Fotbalisté oslavují s fanoušky postup do 1. ligy
Fotbalisté oslavují s fanoušky postup do 1. ligy | autor: hradeckralove.cz

Ve 28. kole Fotbalové národní ligy hostil na malšovickém stadionu Hradec Králové celek Baníku Sokolov. Šlo o jejich loučení v této sezóně Votroci minulé domácí utkání prohráli s přímým konkurentem o postup Karvinou, ale výhra z minulého kola v Třinci je vrátila zpět do hry. Případné úterní vítězství se Sokolovem by jejich šance na postup ještě zvýšilo. Čistě teoreticky by dokonce mohlo i stačit k postupu. Pokud by druhý rival v postupových bojích Znojmo doma prohrál s Vlašimí, měl by postup jistý už dnes. Jenže Sokolov rozhodně není soupeř, který by se odevzdal lacino. Před jarní částí patřil i on k adeptům na postup do první ligy, ovšem nepovedený vstup do druhé poloviny soutěže mu nevyšel nejlépe a o šanci zahrát si nejvyšší soutěž již přišel. I tak nebylo radno jej podceňovat.

Střetnutí začalo poměrně svižně a staraly se o to oba týmy. Hradec měl sice více ze hry, ale ani Sokolov nepředváděl špatný výkon. První dvě příležitosti měl na svých kopačkách domácí celek, jmenovitě Malínský. Jeho střela z 6. minuty však mířila nad brankovou konstrukci. Brejk v 16. minutě, kdy pádil spolu s Vlkanovou na hostujícího brankaře Dvořáka, však zakončil zbytečnou a hlavně nepřesnou přihrávkou, kterou Dvořák dokázal zachytit.

Sokolovští se dostali ke slovu v druhé části prvního poločasu. Ve 26. minutě zle dotíral na domácího gólmana Ottmara hostující Přeučil a strážce hradecké svatyně jeho pokus se štěstím vytlačil mimo tři tyče. Další brankovou příležitost měl opět Přeučil v 32. minutě, ale přímý souboj s Ottmarem opět skončil lépe pro domácí. Důležité ale bylo, že v té chvíli už Hradec vedl. O dvě minuty dříve totiž Pavel Černý po přímém kopu z pravé strany dokázal přesně hlavičkovat z hranice malého vápna a brankař Dvořák po jeho střele sahal marně - 1:0.
O pět minut později bylo ještě veseleji. Dvořák podcenil dlouhý nakopnutý míč na jeho branku a dokázal jej vytěsnit jen na tyč. Od té se odrazil k Plašilovi, ten jej poslal před branku a tam se ve skrumáži dobře zorientoval Pázler a po Černého přihrávce poslal míč do sítě podruhé - 2:0.

Druhý poločas tak svižný jako první už nebyl. Votroci vědomi si dvoubrankového náskoku vycházeli spíše ze zajištěné obrany a spoléhali spíše na rychlé brejky. Tento herní styl jim plně vyhovoval, protože Západočeši nebyli schopni najít v obraně domácího celku potřebnou skulinu, kterou by se dostali do bezprostředního ohrožení Ottmarovy branky.
První vážnější příležitost druhého poločasu tak diváci v ochozech mohlil vidět až v 72. minutě. To se okénko v obraně Hradce podařilo nalézt Kosakovi, který svůj odvážný průnik přes tři obránce zakončil střelou, která skončila na tyči! Jenomže to bylo z celého druhého poločasu prakticky vše, co stálo za zmínku. Votroci sice v 82. minutě zahrávali přímý kop z dobré vzdálenosti, ale Mareš pálil vedle. Hradec se soustředil spíše na bránění příznivého výsledku a to se mu podařilo. Hradec Králové porazil Baník Sokolov 2:0.

Aktualizováno: Znojmo doma podlehlo Vlašimi vysoko 0:4 a už v souboji o postup nemůže Hradec předskočit. Votroci se tak po ročním výpadku vracejí zpět do nejvyšší soutěže.