Síť veřejných záchodků zahustila nově opravená WC v Gayerových kasárnách

Nově opravené WC v Gaeyrových kasárnách
Nově opravené WC v Gaeyrových kasárnách | autor: Facebook: tshk

Ten pocit zná asi každý. Když člověk musí, tak prostě musí. A pokud v dohledu není toaleta, situace se stává prekérní. V centru Hradce naštěstí veřejných WC najdete několik. Před několika dny byly otevřeny zrekonstruované toalety v Gayerových kasárnách.

Nově opravené toalety v Gayerových kasárnách jsou v provozu již několik dní. WC prošlo celkovou rekonstrukcí, která zahrnovala demolici zděných příček, odstranění omítek a stávajícího vybavení, výměnu instalačních rozvodů, celkovou změnu vnitřní dispozice, výstavbu nových povrchů a také samozřejmě instalaci nového sanitárního zařízení. Vzniklo tak důstojné prostředí umožňující kolemjdoucím využít ho ke své potřebě.

Technické služby města spravují celkem sedm veřejných záchodků.

WC Rokitanského     Po-Pá  8-18     So, Ne, svátky 8-17
WC Smetanovo nábřeží    Po-Pá  8-18     So, Ne, svátky 10-18 (1.5.-30.9.)
WC Smetanovo nábřeží     Po-Pá  8-17     So, Ne, svátky 10-15 (1.10.-30.4.)
WC podchod Karla IV.     Po-Pá  8-18     So 9-15 Ne, svátky zavřeno
WC Jeronýmova             Po-Pá  8-17     So 8-13 Ne, svátky zavřeno
WC Gayerovy kasárna     Po-Pá  7-17     So, Ne, svátky zavřeno
WC Šimkovy sady     otevřeno nonstop, peněžní zámek

Síť veřejných toalet zahušťují obchodní domy ve městě, kde je také možné si odskočit. Nabízejí se i zařízení restaurací, ale to jejich majitelé nevidí rádi, někde si za to nechávají platit. Obecně jsou ale takové toalety určeny pouze pro hosty restaurace.

Před lety radnice plánovala projekt, díky kterému by město vybavila dalšími záchodky. V roce 2011 se uvažovalo o nerezové variantě s umyvadlem a přebalovacím pultem. Hovořilo se o umístění na Riegrově náměstí, náměstí 28. října, ulici Karla IV., Baťkově náměstí, Jeronýmově ulici, náměstí 5. května u Tyršova mostu i o Velkém náměstí. Podobný typ veřejné toalety je nyní k vidění v Šimkových sadech, na další lokality se nedostalo.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
19.4.2017 14:19
Ladislav Hlušička (neregistrovaný)
WC vH.Králové
Dobrý den.Tak tomu říkám péče o občany.Veřejné WC téměř žádné a když tak končí nejdéle v 18 hod.a od Října do Května zavřeno.Pokud si ulevím na ulici tak budu budit veřejné pohoršení a při hustotě kamer ve městě mně postih určitě nemine a co dámy, ty určitě nemají zájem vystrkovat zadek do kamer.
Přál bych pánům na úřadech aby měli alespoň jeden den na úřadě WC uzavřen a byli by nuceni hledat WC v okolí.Děkuji
20.4.2017 23:47
Karban (neregistrovaný)
Otvírací doba
Je hezké, že uvedli otvírací doby, leč většinou je na dveřích papírová cedulka s informací o probíhajícím úklidu od 17:30 (pokud zavírá v 18:00), ale už v 16:50 je zavřeno (podchod Karla IV.) případně jsem zažil i uzamčené WC v 16:05 v Jeronýmově ul. Copak já to ustál, ale toho staršího pána mě bylo docela líto...

Vožit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)
Mohlo by se hodit
Doporučujeme