Zveme: Začínají oblíbené farmářské trhy. Votroci se potkají s Viktorií Žižkov

Farmářské trhy se opět vrací do Hradce | Foto: KHVS
Farmářské trhy se opět vrací do Hradce | Foto: KHVS

Víkendové pozvánky tentokrát zamíří za v Hradci Králové tolik oblíbenými farmářskými trhy. Letošní první se totiž připravují už na tuto sobotu. Budou na stejném místo i ve stejném čase jako vloni.

Druhá víkendová pozvánka putuje za hradeckými Votroky. Ti se v neděli v podvečer postaví proti celku Viktorie Žižkov a opět se představí před domácím publikem. 

Gayerova kasárna opět zaplní farmáři a příznivci domácích produktů

Příznivci farmářských trhů se opět mohou chopit svých košíků a nákupních tašek a vyrazit v sobotu dopoledne do Gayerových kasáren. „Pro značný ohlas veřejnosti z předchozího roku přichází Hradecká kulturní a vzdělávací společnost opět s pořádáním farmářsko - potravinářských trhů, které si ve městě získaly velkou oblibu,“ uvádí Petr Švihlík z Adalbertina

První letošní farmářské trhy začínají 12. dubna v osm hodin a potrvají do poledne. Své produkty a výpěstky nabídnou místní výrobci i farmáři ve zhruba čtyřicítce stánků. „Farmářské trhy jsou pro všechny, kdo s námi sdílejí sympatii pro jakostní domácí výrobky a pro ty, kteří je v této zemi umí vypěstovat a vyrobit. Přijďte ochutnat, nakoupit, trošku si provětrat hlavu, potkat známé a pohovořit,“ zvou organizátoři trhů. „Počínaje tímto datem se trhy budou konat dvakrát do měsíce, a to až do půli listopadu,“ doplňuje ještě Petr Švihlík.  

Hradečtí Votroci jsou na druhém místě tabulky, v neděli si zahrají doma s žižkovskou Viktorií

V neděli se fanoušci hradeckého fotbalu mohou těšit na domácí utkání Votroků s Viktorií Žižkov„Myslím si, že to bude zápas jako každý druhý. Hlavně musíme vyhrát a je mi jedno, proti komu hrajeme a kolik vyhrajeme,“ říká o nadcházejícím zápase hráč Pavel Čermák, který ve Viktorii Žižkov strávil v minulosti téměř pět let. 

Podle něho by měli Votroci proti Viktorii hrát tak, aby soupeře nedostávali moc do hry a především byli důslední v rozehrávce i v zakončení. „Určitě jsou nepříjemní, ale myslím si, že my jsme kvalitnější tým a jsme také někde jinde, než Žižkov, i když nyní vyhrává,“ uzavřel Petr Čermák. 

FC Hradec Králové se v tabulce Národní fotbalové ligy nyní nachází na druhém místě a na kontě má 41 bodů, na první Táborsko jim chybí jenom jeden bod. Žižkov je ale až na čtvrtém místě s 36 body. 

Celky Hradce a Žižkova se utkají ve 22. kole Fotbalové národní ligy pod hradeckými lízátky v neděli od 17 hodin. Vstupné je 90 korun anebo snížené 50 korun.  

Další tipy na víkendové dění najdete v našem přehledu kultury

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme