Zveme: Začíná hokejová sezona, fandit můžete i fotbalistům nebo bloudit v kukuřici

V pátek večer můžete s baterkou vyrazit bloudit do kukuřičného pole.
V pátek večer můžete s baterkou vyrazit bloudit do kukuřičného pole. | autor: kukuricaci.cz

Co podniknout na Hradecku o víkendu? Pokud ještě tápete, třeba si vyberete z naší pravidelní páteční pozvánky. Na své si přijdou sportovní nadšenci, protože je v plánu zápas Votroků s Vítkovicemi a velkolepé zahájení hokejové sezony. Hokejisté se utkají s Davosem a Pardubicemi. Na Šrámkově statku v Pileticích se bude opět koncertovat, na chlumeckém zámku Karlova Koruna se bude hodovat během food festivalu. Hradecké lesy pořádají přednášky o dravcích, sovách, výcviku loveckých psů a myslivosti. Amfiteátr Chlum zve na divadelní představení.

Votroci se utkají s Vítkovicemi

Fotbalové utkání mezi FC Hradec Králové a MFK Vítkovice začíná dnes v 18 hodin na Všestportovním stadionu Malšovice.

Noční bloudění u Kukuřičáků

V pátek večer se můžete těšit na noční bloudění v kukuřičném bludišti Kukuřičáci v ulici Akademika Bedrny. "Baterku a odvahu s sebou!" říkají pořadatelé. Návštěvníci ve strašidelných kostýmech dostanou slevu na vstupném. Od 21 hodin budou bloudit děti s rodiči, od 23 hodin pak mohou do bludiště odvážnější lidé.

Marien na Šrámkově statku

Hudební skupina Marien z Pardubic patří k nejvýraznějším tvářím nastupující generace v žánru folkové, country a trampské hudby. Věnují se akustické kytarové muzice a vícehlasému zpívaní, hrají melodické písně převážně z dílny Víti Troníčka. Uslyšíte je dnes večer od 19 hodin na Šrámkově statku v Pileticích. Občerstvení je zajištěno, vstupné stojí stovku. 

Zahájení hokejové sezony

V sobotu odpoledne se koná na ploše před ČPP Arénou zahájení hokejové sezony s doprovodným programem pro děti. Těšit se můžete od 14 hodin na autogramiádu hokejistů A-týmu, zábavné aktivity pro rodiny i kouzelnické vystoupení. Od 16 hodin si můžete i vy zabruslit v malé hale zimního stadionu. Od 18 hodin pak začíná zápas Mounfield HK - HC Davos. V neděli od 18 hodin se hradečtí hokejisté utkají s Pardubicemi.

Zámecké Hodování v Chlumci

Food Festival neboli Zámecké hodování je vůbec první akcí tohoto druhu na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. "Doufáme, že nás v tom nenecháte samotné a pomůžete nám všechny ty dobroty sníst! Festival dobrého jídla a pití na zámku, kde bude probíhat kulturní program, soutěže, gastronomické příspěvky a dětský koutek," vzkazují pořadatelé. Na festival můžete vyrazit v sobotu i v neděli. Vstup stojí 60 korun, pro studenty a důchodce 40 korun. Pro děti do 6 let bude vstup zadarmo. 

Přednášky o dravcích a myslivosti

"Srdečně Vás zveme na přednášky nejen o dravcích, sovách, výcviku loveckých psů a myslivosti. Během letošního srpna můžete u Mazurovy chalupy navštívit besedy s panem Karlem Nejmanem, který se zabývá biologickou ochranou letišť, budov a sadů, výcvikem dravců a loveckých psů a aktivně provozuje myslivost." Tento víkend se besedy konají v pátek a v neděli od 16 hodin. Vstupné je dobrovolné. Za nepříznivého počasí bude beseda zrušena.

Lesní divadlo na Chlumu

Divadelní hru Manželský čtyřúhelník, kterou napsal a zrežíroval Jakub Zindulka, můžete vidět v sobotu od 20 hodin v Lesním divadle na Chlumu. "Manželé Juklovi jsou dlouholetými přáteli manželů Tupých. Květa a Růžena pracují ve stejné mateřské školce, Míra a Radim jsou inženýry ve stejném výrobním podniku. Proto není divu, že se jako každý rok chystají společně oslavit Silvestra. Alkohol teče proudem, a tak vtipkování žen o tom, jak jsou muži neschopní, negalantní, líní, a jak se s nimi nedá žít, a stesky mužů o tom, že ženy se nedají pochopit, vyústí ve furiantskou sázku, která vede k neobvyklé výměně manželů..." Hraje Dana Homolová, Michaela Badinková, Daniel Rous a Martin Kraus. Vstupné stojí 250 korun.

Putování za pokladem lesních skřítků

V neděli pořádá Amfiteátr Chlum a Sokol Chlum tradiční putování za pokladem lesních skřítků, které začíná v 15 hodin.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme