Zveme: Za Kelty, do letního kina na Jurský svět či do divadla na Josefa Dvořáka

Ve Všestarech se dozvíte vše o životě Keltů.
Ve Všestarech se dozvíte vše o životě Keltů. | autor: archeoparkvsestary.cz

Naše pravidelná pozvánka na víkendové akce vás tentokrát zavede například na Dny živé archeologie do všestarského archeoparku, kde se doslova na vlastní kůži seznámíte se životem Keltů. Šrámkův statek Piletice pořádá zahajovací koncert sezóny Léto na statku, zahraje tam zpívající právník Ivo Jahelka. Nestárnoucí muzikál Jiřího Voskovce a Jana Wericha Divotvorný hrnec v osobité úpravě nejslavnějšího českého představitele vodníků Josefa Dvořáka uvidíte v Amfiteátru na Chlumu. Vypravit se můžete také do letního kina nebo na některý z koncertů.

Ivo Jahelka na statku

Dnes večer se můžete těšit na první z letních akcí na Šrámkově statku v Pileticích. Vystoupení zpívajícího právníka Ivo Jahelky sestává z veselých příběhů ze života, zpracovaných do písniček, a z "perliček" ze soudních spisů a policejních protokolů. Koncert začíná v 19 hodin, vstupenky stojí 100 korun.

Jurský svět v letním kině

Od 21 hodin dnes promítá Letní kino Širák pokračování slavné série Jurský svět: Zánik říše. "Jak ještěři vylezou z klece, zpátky je dostanete těžko. A když se k příšerám přidají zlí lidé, je na zaděláno na průšvih. Owena a Claire čeká těžký úkol. Genetická síla byla vypuštěna." Vstupné je 120 korun, hrají: Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Toby Jones, Jeff Goldblum.

Dny živé archeologie - zručnost Keltů

Do pravěké Evropy Keltové přinesli řadu novinek. Proč? To se dozvíte o víkendu v Aarcheoparku pravěku ve Všestarech u Hradce Králové. Otevírací doba je v sobotu i v neděli od 9 do 18 hodin. Komentovaná interaktivní projekce k tématu vás čeká v 10 a 14 hodin, dále ukázky bojové techniky keltských válečníků vždy v 11 a 15 hodin. Uvidíte redukci železné rudy v hutnické peci prováděnou odborníky z Belgie, slévání bronzu, ukázky výroby skleněných šperků, ochutnáte keltskou kuchyni. Nenechte si také ujít komentář k výpalu keltské keramiky v dvoukomorové peci nebo staré tetovací techniky – s možností nechat se tetovat přímo v areálu (pouze neděle). Grilovat se bude vepřová kýta, na přednášky, nejzajímavější chvíle v procesu redukce a slévání vás upozorní troubení rohu.

Divadlo na Chlumu

V sobotu od 20 hodin můžete v Amfiteátru na Chlumu vidět divadelní představení Čochtan vypravuje, kterou odehraje Divadelní solečnost Josefa Dvořáka. V roli Čochtana uvidíte právě Josefa Dvořáka, dále hrají Karel Gult, Markéta Hrubešová, Jan Burda, Jiří Veit, Zuzana Burdová a Nela Friebová. V komediálním příběhu, zasazeném do pomyslného jihoamerického státu Missitucky, hraje vlastně hlavní roli hrnec plný zlata. Jihočech Josef Novák jej před odchodem z domova ukradne třeboňskému vodníkovi Čochtanovi v naivní víře, že díky němu v Americe snadno zbohatne a své jediné dceři Káče tak zajistí bezstarostný život. A protože zmíněný hrnec má navíc kouzelnou moc splnit tři přání, není nouze o překvapivé dramatické zápletky. Inscenace měla premiéru v roce 1993 v divadle ABC Praha. Vstupenky stojí 250 korun.

Na 3 kusy na Stříbrňáku

V sobotu od 19 hodin zahraje v restauraci na Stříbrňáku hradecká bigbeatová kapela NA 3 KUSY, která vznikla v roce 2004 z mladické touhy hrát. Zabývá se převážně vlastní tvorbou, vycházející z plynoucí reality života. "Podávat se bude tataráček z mladého býčka a Rohozecký speciál Prometheus. Dále Plzeňské, Kozel a světlý Rohozec. Jste srdečně zváni," lákají pořadatelé.

Promenádní koncert 

O tradiční nedělní promenádní koncert v královéhradeckých Jiráskových sadech se tentokrát postará Art Jazz Band, začátek je naplánován na 16. hodinu.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více

Klicperovo divadlo navštíví Donutil a Bohdalová. Festival Čekání na Václava se blíží

Divadelní sezonu Klicperova divadla tradičně otevírá festival Čekání na Václava. Nejinak tomu bude i v letošním roce, kdy se v termínu lemovaném dvěma státními svátky 28. 9. a 28. 10. uskuteční již 17. ročník. Diváci se mohou těšit na hvězdná herecká jména, jako jsou Miroslav…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme