Zveme: Vyzkoušejte paddleboarding nebo vezměte rodinu na festival Kosi na vsi

Celodenní letní kulturní festival Kosi na vsi se koná již podruhé v Kosicích.
Celodenní letní kulturní festival Kosi na vsi se koná již podruhé v Kosicích. | autor: facebook.com/kosinavsi

Ještě netušíte, co podniknete o víkendu? Nechte se inspirovat naší pravidelnou páteční pozvánkou. Můžete vyrazit do hradeckého letního kina nebo třeba na festival do Kosic nedaleko Hradce Králové, kde zahraje Lešek Semelka, Olga Lounová a místní kapely, ale vyžijí se tam celé rodiny s dětmi. Léto na statku v Pileticích pokračuje tradičním vystoupením hradecké folkové skupiny Severka, promenádní koncert tentokrát odehraje Podzvičinka. Koná se také mini festival deskových her a nadšenci do vodních sportů mohou vyrazit na prkna do wakeparku nebo zdarma vyzkoušet paddleboarding na hradecké náplavce.

Severka na statku

Folková kupina Severka z Hradce Králové vystoupí dnes večer na Šrámkově statku v Pileticích. Začátek je naplánován na 19. hodinu, občerstvení je zajištěno, vstupné stojí 100 korun.

Filmy v letním kině

Letní kino Širák dnes od 21 hodin uvede americkou animovanou rodinnou komedii Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená s českým dabingem. Film režíroval Genndy Tartakovsky a je přístupný i mládeži. "Rodina s upírským rodokmenem mění práci v hotelu za veget na luxusním výletním parníku. Drákulovci si užívají strašidelný volejbal, exotické exkurze, opalování při měsíčku. Jenže děda chce randit. Je tak zoufale sám! Staleté hnáty se sápají po plavé kapitánce Erice." V sobotu pak poběží premiéra filmu proloženého hity skupiny ABBA s názvem Mamma Mia: Here We Go Again s anglickými titulky v režii Ola Parkera. Vstupné stojí 120 korun.

Farmářské trhy

Tradiční farmářsko-potravinářské trhy se letos konají v ulici Letců, vedle obchodního centra Atrium, protože Gayerova kasárna procházejí rekonstrukcí. Nakoupit čerstvé produkty a potraviny od místních pěstitelů můžete v sobotu od 8 do 12 hodin.

Festival Kosi na vsi

Již 2. ročník letního kulturního festivalu Kosi na vsi se koná v sobotu v Kosicích nedaleko Hradce Králové. Od 15 hodin začíná program pro děti představením loutkářů z pražské DAMU Dlouhý Široký Bystrozraký, nejmenší se také budou učit malovat s akademickým malířem Markem Číhalem, čeká je dílnička na loutky, skákací hrad, lanovka či nemocnice pro medvídky a pěvecká soutěž. Od 19 hodin zahájí večerní program kutnohorský písničkář Vinc, dále zahraje Lešek Semelka, trumpety má připravené pořadatelská kapela KP58, po ní vystoupí chlumecká post-folková kapela Alchymie a zpěvačka Olga Lounová, která bude mít autogramiádu. Večer zakončí DJ Kraus. Vstupné je 199 korun, děti do 12 let neplatí.

Zahrajeme si?

Mini festival deskových her se koná v sobotu v kavárně Kraft na Pospíšilově třídě v Hradci. "Pro děti i dospělé – pro všechny, kdo si rádi hrají. Přijďte si vyzkoušet jednu z mnoha deskových her!" Otevřeno bude od 9 do 22 hodin, vstupenky stojí 50 korun.

Paddleboarding day na Labi

V sobotu od 13 hodin si také můžete u podniku NáPLAVKA café & music bar zdarma vyzkoušet paddleboarding, tedy pádlování na prkně ve stoje. "Není to vůbec těžké a my z NãPLAVKY Vám rádi pomůžeme! Nováčky to naučíme a pro zkušenější budou připravené závody o věcné ceny." V plánu je také sprint od břehu ke břehu v pánské i dámské kategorii, hlavní cena je sud Excelentu.

Testovací den ve Wakeparku

Wakepark Hradec Králové pořádá v sobotu od 10 hodin testovací den sezony. "Test and Ride. Největší testovačka wakeboardingového vybavení v sezóně 2018 ve wakeparku Hradec Králové. Vyzkoušej si vybavení přímo v akci na vodě. Ohodnoď, nakup, soutěž, zapař, užívej!" Vleky pojedou až do 21 hodin, pak bude následovat jam na nasvíceném kickeru, deephouse set i živá kapela. Vstupné je stokoruna, celodenní jízdné stojí 450 korun.

Promenádní koncert

Tradiční promenádní koncert odehraje v neděli od 16 do 18 hodin v královéhradeckých Jiráskových sadech dechový orchestr z Bílé Třemešné PODZVIČINKA, kterou bude řídit Karel Semerák.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: O víkendu můžete na fotbal, za řemeslníky, tanečníky či na Wartburg sraz

Jaké víkendové akce přinese druhý zářijový víkend v Hradci Králové? Fandit můžete hradeckým Votrokům, poslechnout si známé kapely na festivalu Hradecké léto či obdivovat staré Wartburgy. Koná se také Nábřeží řemeslníků, Flermarket nebo show hradecké taneční skupiny T-Bass…
Čtěte více

Zveme: Děti budou závodit na horských kolech nebo se vydají za drakem Stříbrňákem, fotbal byl odložen

Jako každý pátek, opět jsme pro vás vybrali zajímavé akce, které se konají o víkendu v Hradci Králové. Nadšenci do amerických vozů si přijdou na své na Stříbrném rybníku na již tradiční celovíkendové akci Hradecká V8. Už podruhé se veřejnosti otevře Hradecká sýpka, kde bude…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme