Zveme: Vyrazit můžete za dinosaury, paromily nebo americkými auty

Hradecká V8 bude nově na Správčickém rybníku.
Hradecká V8 bude nově na Správčickém rybníku.

Nadcházející víkend nabídne v Hradci Králové rozmanité akce. Od pátku až do neděle můžete u Správčického rybníku obdivovat americká auta, zajít na umělecky založený festival Hradecká sýpka nebo na divadelní představení v amfiteátru  Chlum. Můžete vzít děti na divadelní show s oživlými dinosaury nebo na hradecká nábřeží za paromily. Votroci budou hrát s Plzní v Mladé Boleslavi. 

Divadlo v amfiteátru na Chlumu

Pikantní a poněkud ztřeštěná komedie Sexem ke štěstí z pera osvědčeného Jakuba Zindulky se bude hrát v pátek od 20 hodin v lesním divadle na Chlumu. "Koučovat se dá všechno. Pokud tedy ochladly vaše partnerské vztahy, stačí se obrátit na odbornici a zkusit sexcoaching! Že nevíte, o co jde? To jste na tom stejně jako stárnoucí Norbert, kterému neklape intimní život s manželkou Hedvikou. Koučka Stella se mu snaží pomoci, sama si ovšem neví rady se svým partnerem Robertem. A tak se terapeutická sezení stále více vymykají kontrole..."

Léto na Kavčáku

Každý srpnový pátek začíná v 16 hodin na Kavčím plácku kultruní program, jedná se o pilotní projekt oživení a rozvoje Kavčího plácku v centru města Hradce Králové. Přijďte podpořit místní podniky, umělce a Lodivadlo. Těšit se můžete na různá vystoupení, reprodukovanou hudbu a spoustu dalšího!

Votroci poměří síly s Viktorií Plzeň 

Zápas mezi FC Hradec Králové a FC Viktoria Plzeň se uskuteční v neděli od 16 hodin na stadionu v Mladé Boleslavi. Pro vstup na stadion budou platit bezpečnostní podmínky vyplývající z aktuálního protokolu opatření LFA – především jde o prokázání bezinfekčnosti (PCR test ne starší než 7 dnů, antigenní test z certifikované laboratoře ne starší než 72 hodin, lékařské potvrzení o prodělaném onemocnění COVID-19 během posledních 180 dnů nebo certifikát o ukončeném očkování, od kterého uplynulo alespoň 14 dnů). Příznivci Votroků můžou opět využít dotovanou autobusovou dopravu na zápas a zpět.

Hradecká V8

Hradecká V8 patří mezi největší srazy klasických amerických automobilů u nás. Je určena nejen pro milovníky těchto typů aut, ale pro celé rodiny. Letos se Hradecká V8 uskuteční v nové lokalitě vedle hradeckého letiště na Správčickém písníku neboli ,,Správčáku“ v Předměřicích nad Labem. "Sříbrňák po letech opouštíme, protože ze strany pronajímatele nebyl zájem v pořádání pokračovat," vysvětlují pořadatelé.

18. Nábřeží paromilů 

V sobotu od 10 hodin se v centru Hradce Králové na Smetanově a Eliščině nábřeží mezi Tyršovým mostem a Novákovými garážemi koná již 18. ročník mezinárodního Nábřeží paromilů.

Cestování s dinosaury

Šimkovy sady hostí divadelní představení vedené jako interaktivní přednáška pro děti na téma život dinosaurů v druhohorách, které je doplněné replikami fosilií ve skutečných velikostech a animatronickými dinosaury různých velikostí od malých mláďátek až po sedmimetrové exempláře. "Naši dinosauři jsou ovládáni 1 až 2 operátory a interagují s obecenstvem. Děti tak získávají dojem, že se setkávají se skutečným živým tvorem," vzkazují organizátoři. Délka programu je cca 100 minut, vstupenky stojí 300 korun, děti zaplatí 250 korun. Divadelní show si můžete rezervovat na pátek, sobotu či neděli od 17:30.

Festival Hradecká sýpka

V sobotu v 18 hodin startuje Hradecká sýpka, která nabídne výtvarné umění, divadlo, literaturu, hudbu, film, workshopy a diskuze. Čeká vás například zvuková instalace Jan Wilda: Možnosti domova: "Možnosti domova je instalace, která akcentuje existenciální potřebu bydlení a zabydlování se. Keramické objekty mohou být nahlíženy z různých měřítek. Jako 1:1 architektonické návrhy, připravené k zahnízdění, či naopak jako již předtím obývané a nyní opuštěné modely hnízd, neznámého, možná už dávno zapomenutého druhu. Objekty se vyznačují nečasovostí a nejasností architektonického záměru právě proto, aby se vrátily k samotné ideji toho, co znamená obydlí a připomněli nám jaké byly základní funkce a jádro domova v počátcích civilizace." Od 19 hodin začíná koncert LOUFR, což je umělecký projekt polského skladatele a hudebníka Piotra Bednarczyka. Ve své tvorbě se pohybuje na polích instrumentální, elektroakustické a elektronické hudby. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Bílou věží vás provede čert, pro děti je připravená mikulášská stezka

Co nás čeká o víkendu v Hradci Králové? Adventní koncert na Velkém náměstí nebude, zrušeny jsou i další plánované akce: Advent na Pivovarském dvorku a také Vánoční těšení na Šrámkově statku v Pileticích. Můžete se ale těšit na advent v Parku Na Větvi, kam dorazí i Mikuláš, nebo…
Čtěte více

Zveme: Začíná advent. Přes noc vláda zakázala i plánované trhy

První adventní víkend bude v důsledku koronavirové pandemie opět chudší. Hradec Králové zrušil stejně jako jiná města kulturní program plánovaný k rozsvěcení vánočních stromů. Tato víkendová pozvánka původně zvala na adventní trhy u Muzea východních Čech, dále na adventní trhy…
Čtěte více

Zveme: Naučte se tango, vyražte na adventní workshopy nebo do divadla v noci

Víkend opět nabídne rozmanité kulturní i sportovní akce v Hradci Králové. Můžete fandit hradeckým hokejistům, vyrazit v noci do divadla Drak nebo se naučit tancovat argentinské tango. Adventní workshopy jsou v plánu hned dva, v Muzeu východních Čech a v Adalbertinu, kde si…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme