Zveme: Víkendové volno láká na parkur, parníky, trhy i putování se skřítky

Pohádkové putování začíná v neděli v 10 hodin
Pohádkové putování začíná v neděli v 10 hodin

Poslední srpnový víkend klepe na dveře a přináší s sebou tipy na zajímavé akce v Hradci Králové. Slunečnou sobotu a neděli si můžete užít u vody, a nebo se klidně vypravit na nějaký výlet. Třeba na jubilejní Grand Prix v parkurovém skákání, na sobotní farmářské trhy do Gayerových kasáren nebo na Bílou věz. Zkrátka nepřijdou ani děti. Ty se mohou i se svými rodiči vypravit na pohádkové putování uličkami města. 

Pečivo, uzeniny i mléčné výrobky. Do města se opět chystají farmářské trhy

Čerstvé potraviny, kvalitní produkty a široký výběr. Tak by se daly charakterizovat farmářské trhy, které se v Hradci uskuteční tuto sobotu. Jako obvykle se na ně můžete vydat do Gayerových kasáren od 8 do 12 hodin, vstup je volný. A co všechno vás bude na místě čekat? Nakupovat a ochutnávat budete moci u desítek různých stánků se širokým výběrem regionálního zboží. Sortiment je pokaždé trochu jiný, obvykle tu ale seženete pečivo, voňavé uzeniny, mléčné výrobky i sezónní ovoce a zeleninu. Další trhy se konají opět za dva týdny, tedy v sobotu 10. září na stejném místě a ve stejném čase.

Třídenních závodů se zúčastní jezdci i koně z celé republiky

Areál Hradeckého jezdeckého klubu o víkendu ožije X. Grand Prix města Hradec Králové v parkurovém skákání. Akce, které se tradičně účastní jezdci i koně z celé republiky, potrvá od pátku do neděle. První den začínají soutěže v poledne, následující dva dny vždy od deseti hodin dopoledne. Soutěže proběhnou v kategoriích děti, junioři, mladí jezdci a senioři. Třídenní závody doprovodí v sobotu a v neděli bohatý program pro děti i dospělé, který je zdarma. Těšit se můžete například na poníky a oslíky, hyporehabilitaci nebo na výstavu osobních automobilů Ford. Občerstvení v areálu bude po celou dobu závodů zajištěno.

Na svatého Augustina zájemci rozezní zvon na Bílé věži

Víte, kdo slaví svátek v neděli 28. srpna? Všichni Augustinové, tedy i takto pojmenovaný přes pět set let starý zvon na Bílé věži. U příležitosti svého slavného dne se devítitunový „drobeček“ rozezní. Zazvonit si na něj můžete i vy. Akce začíná v 18 hodin, sraz účastníků, jejichž počet je omezen na 30, je vždy nejméně 15 minut před začátkem zvonění před Bílou věží. Další možnost zazvonit si na druhý největší zvon v Čechách budete mít 3. září při Slavnostech královny Elišky nebo na svátek svatého Václava. Vstupenka vás vyjde na 200 korun.

Nedělní pohádkové putování povede po stopách hradecké historie

Malebná zákoutí Hradce Králové se jen hemží skřítky a vílami. Nevěříte? Tak se vypravte po stopách dlouholeté historie města už tuto neděli od 10 hodin. Sraz je u informačního centra na Velkém náměstí, lístek zakoupíte za 80 korun, děti do deseti let zaplatí 60 korun. Po předložení vstupenky z Divadla Drak dostanete 20 korun slevu. Svezení na dětské železnici je v ceně lístku. Putování je vhodné pro děti od 3 do 6 let, pro maminky a tatínky i s kočárky. Na akci je nutná rezervace v systému www.hkpoint.cz, kde se také můžete hlásit na další nedělní pohádková putování. Další putování se uskuteční v neděli 25. září. 

Nábřeží paromilů slaví už 14. ročník

Milovníci parních strojů se stejně jako každý rok mohou i letos těšit na v pořadí už 14. Mezinárodní nábřeží paromilů. A koná se právě tento víkend v sobotu 27. srpna od 10 do 16 hodin. Parní stroje můžete obdivovat na Smetanově a Eliščině nábřeží a na náměstí 5. května. Setkání umožňuje vlastníkům historických exponátů a tvůrcům jejich replik představit je veřejnosti. Jedinečné je v tom, že hladinu Labe brázdí parníčky. Kolejiště v sousedním parčíku pak umožňuje k potěšení dětí i provoz vláčků.

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na zredukovanou bitvu u Chlumu, dětský den na Správčáku nebo na noční prohlídku Bílé věže

Tolik oblíbená rekonstrukce bitvy z roku 1866, která ke Chlumu každoročně přiláká stovky návštěvníků, se letos po 28 letech neuskuteční. Organizátoři se však jen tak nevzdali a divákům nabídnou alespoň menší bitevní srážku v lese Svíbu u Čistěvsi. Pokud vám ještě ratolesti…
Čtěte více

Zveme: Hradubický běh pandemie nezastaví. Zvon Augustin oslaví konec nouzového stavu

Po dvouměsíční pauze vynucené nouzovým stavem kvůli pandemii koronaviru se opět rozbíhají víkendové akce v Hradci Králové. Rada města schválila mimořádné zvonění na zvon Augustin na Bílé věži, rozezní se první den po ukončení nouzového stavu v České republice, tedy v pondělí v 9…
Čtěte více

Infocentrum už funguje, za pár dní můžete jít na Bílou věž, na divadlo či koncert si lidé ještě počkají

Infocentrum na Eliščině nábřeží už je otevřené, můžete tam řešit například vrácení vstupného na akce, které se kvůli opatřením neuskutečnily. V souvislosti s uvolňováním vládních opatření by se od 11. května měla otevřít další kulturní a vzdělávací místa, jako jsou památky,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme