Zveme: Víkend v Hradci zaplní noční běh, cyklo, fotbal i hokej

Foto: organizátoři Night Run
Foto: organizátoři Night Run

Druhý zářijový víkend v Hradci Králové se ponese ve znamení sportu. Aktivně ho můžete prožít už od pátečního večera, kdy se koná netradiční závod v běhu v prostředí městských lesů.

Co dalšího víkend nabídne? Třetí ročník Nábřeží sportu, akce Město na kolech, zajít můžete i na fotbal nebo na hokej. Na své si přijdou i nesportovci, kteří můžou zavítat na některou z kulturních akcí v krajském městě. Podrobnosti se dočtete v naší pozvánce.

"Pojďte bystřit své smysly při nočním běhu"

La Sportiva Forest Night Run je název tak trochu netradičního běhu, který začíná v pátek přesně v 8 hodin večer. Noční závod o délce 16 nebo 32 kilometrů se uskuteční v hradeckých městských lesích a je určen pro širokou veřejnost. „Tímto nočním závodem chceme motivovat veřejnost k aktivnímu životnímu stylu a ukázat tak, že i v noci můžete sportovat a bystřit tak své smysly,“ vzkazuje za organizátory Štefan Petráček.

Start a cíl závodu je Bufet u Vlka. Na vítěze v jednotlivých kategoriích čekají hodnotné ceny a bohatá tombola pro všechny registrované účastníky. Součástí závodu je i Dog running, tedy běh se psem. Jako čestný host bude závodit dvouletá vlčice Diffi z Krkonoš, plemeno československý vlčák. „Nutno podotknout, že vlčí krev se u ní opravdu nezapře,“ potvrzuje majitel vlčice Jakub Synek. Kromě závodění se totiž Diffi věnuje záchranařině, konkrétně hledání neživých osob.

Více se o závodě dočtete na našich stránkách zde a registrace k nočnímu běhu může rezervovat na webových stránkách organizátorů.  

Neděle bude patřit Nábřeží sportu a akci Město na kolech

Další projekt z cyklu Královéhradecká nábřeží se uskuteční už tuto neděli. Na Eliščině nábřeží se to bude od 13 do 18 hodin jen hemžit nepřeberným atraktivním sportovním programem. Své stánky bude mít na Nábřeží sportu na padesát sportovních hradeckých klubů, které představí známé i méně známé sporty.

Řadu z nich si budete moci i vyzkoušet. „V pětihodinovém moderovaném programu na hlavním pódiu návštěvníci uvidí více než dvacet atraktivních sportovních vystoupení. Po celou dobu budou na ostatních čtyřech provizorních sportovištích i u jednotlivých stánků připraveny ukázky dovedností královéhradeckých sportovců různých věkových kategorií,“ dodala k programu tisková mluvčí královéhradeckého magistrátu Magdaléna Vlčková.

Cílem akce, na které je možné potkat se s úspěšnými hradeckými sportovci či trenéry, v jejichž řadách jsou i olympionici a medailisté z evropských či světových šampionátů, je představit na jednom místě sportovní odvětví a pomoci mládeži i dospělým s výběrem vhodné sportovní aktivity.

V ulicích města můžete v neděli už od rána potkat také peleton složený z malých i velkých cyklistů a jezdců na všem, co má kola a je poháněno lidskou silou.

13. ročník akce Město na kolech startuje v deset hodin u Plaveckého bazénu a opět se jede podle hesla „Nebudeme závodit - budeme si užívat“. Peleton se bude dále ubírat k Šimkovým sadům, Divišovou ulicí, přes Tyršův most na Masarykovo náměstí, dále na Baťkovo a Ulrichovo náměstí, pokračuje na Tylovo nábřeží a končí opět u Plaveckého bazénu. 

Začíná druhé kolo hokejové extraligy, pod lízátky se Votroci utkají s Jihlavou

Po zdánlivě nekonečné letní přípravě přichází očekávaný start nejvyšší tuzemské hokejové ligy. Fanoušky hokeje zveme na nedělní extraligový zápas se Spartou Praha, kterou Mountfield HK vyzve na svém domácím ledě. Zápas začíná v 17.30 a diváci se mají na co těšit.

Náročný zápas čeká o den dříve také fotbalisty. FC Hradec Králové, kteří se postaví proti FC Vysočina Jihlava. Zápas začíná v 17 hodin na Malšovickém stadionu.

Víkend si užijí i nesportovci

Několik víkendových pozvánek máme i pro nesportovce. Děti i dospělí si mohou užít příjemné sobotní odpoledne na Pohodiádě v Malšovicích. O akci jsme vás podrobněji informovali zde.

Mezinárodní noc pro netopýry se uskuteční v Muzeu východních Čech v sobotu od půl sedmé večer a to za každého počasí.

A do třetice zveme na Dny evropského dědictví, které v neděli otevřou brány hned několika památek, které bývají běžně nepřístupné. Kompletní program najdete v tomto článku.

Další akce, které se v Hradci Králové odehrají nejen o víkendu najdete také v našem přehledu kultury.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více

Hradečtí sportovci se mohou těšit na podporu města. Rozdělí si mezi sebou přes 15 milionů

Hradečtí sportovci mohou počítat s finančí podporou od města. Rada města odsouhlasila poskytnutí dotace ve výši 15,5 milionů korun na basketbal, tenis, cyklistiku, atletiku, vodní polo, stolní tenis, squash a další. Finanční podpory ve výši až 960 tisíc korun by se také měly…
Čtěte více

Město investuje miliony do oprav sportovního zázemí ZŠ Štefcova

Hradecká základní škola Štefcova se dočká opravy sportovní fotbalové plochy. V plánu je nahradit stávající umělý trávník a celkově obnovit sportovní plochu. Do konce května by měl být vybrán zhotovitel, zahájení rekonstrukcí je naplánováno od poloviny června. Začátkem prosince…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme