Zveme: Víkend si užijí hlavně gurmáni, podávat se budou italské pokrmy i amatérské výtvory

Happening amatérských kulinářů Restaurant day v Hradci Králové.
Happening amatérských kulinářů Restaurant day v Hradci Králové.

Do naší pravidelné páteční pozvánky na víkendové akce jsme pro vás tentokrát vybrali hned dvě gurmánské akce v Hradci Králové. Sobotní festival Chuť Itálie se koná v Městské hudební síni a přilehlých terasách i parku. V neděli pak Smetanovo nábřeží obsadí nadšení amatéři, kteří připraví domácí pokrmy na principu "pop-upů" během mezinárodního gastronomického festivalu Restaurant day. Opět můžete podpořit charitativní akci v obchodním centru Futurum, kde za obnošené šaty a boty dostanete stokorunovou poukázku na nákupy. V sobotu si můžete nakoupit nebo prodat nejrůznější věci na Jarním hradeckém blešáku u Bílé věže. Na rodiny s dětmi čeká interaktivní program Germáni versus Římané v Archeoparku Všestary. 

Charitativní akce ve Futuru

Dlouhé fronty se tvořily minulý víkend během charitativní akce „Vyměň starou za novou“. Sbírka oblečení a obuvi ve prospěch Oblastní charity Hradec Králové vynesla bezmála dvě tuny ošacení a sbírka pokračuje také o tomto víkendu, v sobotu i v neděli v obchodním centru Futurum. Kdo přinese minimálně dva kusy oděvů či párů bot, získá výměnou dárkovou kartu v hodnotě 100 korun na další nákupy.

Jarní hradecký blešák 2017

Tradiční hradecký bleší trh se letos koná již podesáté. Pátý ročník jarních bleších radovánek začíná v sobotu v 9 hodin v podloubí za Bílou věží a končí až v 16 hodin. Na blešáku najdete užitečné věci z druhé ruky za pár kaček. Na skvělou atmosféru za doprovodu pouličních hudebníků jen tak nezapomenete. Prodejní míso stojí 50 korun a není možní si ho rezervovat. "Kdo dříve přijde, ten dříve prodává!" vzkazují organizátoři s tím, že je zakázán prodej vlastních výrobků nebo obrazů.

Germáni versus Římané

Dny živé archeologie ve všestarském archeoparku tento víkend pokračují akcí Germáni versus Římané aneb Na počátku našeho letopočtu se římská hranice posunula až do střední Evropy. Dokládá archeologie pobyt Římanů i na našem území? V sobotu i v neděli je otevřeno od 9 do 17 hodin. Komentovaná interaktivní projekce k tématu začíná vždy v 10 a 13 hodin, představení výbavy tábora legionářů a Germánů v 11 a ve 14 hodin, vpád Římanů do germánské vesnice uvidíte ve 12 a v 15 hodin, ochutnáte římské víno, děti si mohou nechat pomalovat obličej válečnými motivy barbarů a vyrobit si dřevěnou hrací kostku.

Chuť Itálie v Hradci Králové

Z Městské hudební síně se druhý ročník italského gurmánského festivalu rozšiří i do okolních teras a přilehlého parku, a to v sobotu od 10 do 18 hodin. "Ochutnáte a zakoupíte originální italské delikatesy jako prosciutto, mozzarellu a další skvělé produkty. K tomu si vychutnáte skleničku(y) kvalitního vína či italského drinku a jako dezert na Vás bude čekat káva se sladkou tečkou a pravou italskou zmrzlinou! Tuto krásnou květnovou sobotu pak můžete zakončit v kině, jak jinak než na italském snímku," lákají pořadatelé. Přichystali také workshopy pro dospělé i pro děti, například přípravu pravé italské pizzy, cooking show v podání šéfkuchařů, ochutnávku kávy, degustace vína, módní přehlídku a soutěže o nejlepší pizzu, cappuccino a další italské speciality. Cena vstupenky je 100 korun, děti do deseti let mají vstup zdarma.

Gastronomický festival

V neděli se v Hradci Králové koná již čtvrtý "ročník" mezinárodního gastronomického festivalu Restaurant day. V happening amatérských nadšenců jídla se úderem 11. hodiny změní prostor Smetanova nábřeží před cafe & music clubem  NãPLAVKA v GARDEN PARTY, kde bude na návštěvníky čekat více než 15 prodejců a bohatý doprovodný program jak pro děti, tak dospělé. „Akci pořádáme už počtvrté a všechny nás to strašně baví. Potkáte tu úžasné lidi, nadšence do jídla, amatéry, kteří vás svými pokrmy dostanou do gastronomického nebe,“ pochvaluje si organizátorka festivalu Lenka Rejtharová.

Festival dětského tance

Nedělní Festival dětského tance - FLOORMASTER je celostátní přehlídka street dance, která v sobě zahrnuje přehlídku nejúspěšnějších formací stylu street dance roku 2016 a soutěž break dance dětí a juniorů. Festival je otevřen i pro účastníky ze zahraničí, především Polska, Slovenska, Maďarska a dalších zemí. Uskuteční se v neděli od 13 hodin v prostorách klubu DENOCHE Hradec Králové. Na dopoledne je naplánován taneční workshop, odpoledne se bude soutěžit, finále proběhne v 18:30 a v 19 hodin se budou předávat ceny.

Trhy Akva - Tera - Flóra

Na pravidelných trzích v Kongresovém centru Aldis můžete zakoupit a prodat akvarijní ryby a rostliny, terarijní zvířata, bezobratlé živočichy, živý a preparovaný hmyz, drobné savce a ptactvo, tropické rostliny, kaktusy a sukulenty, živé a neživé krmivo, přírodniny, entomologické pomůcky, odbornou literaturu a množství chovatelských potřeb. Vstupné stojí 50 a 20 korun. Otevřeno je v neděli od 9 do 12 hodin.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: O víkendu můžete na fotbal, za řemeslníky, tanečníky či na Wartburg sraz

Jaké víkendové akce přinese druhý zářijový víkend v Hradci Králové? Fandit můžete hradeckým Votrokům, poslechnout si známé kapely na festivalu Hradecké léto či obdivovat staré Wartburgy. Koná se také Nábřeží řemeslníků, Flermarket nebo show hradecké taneční skupiny T-Bass…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme