Štítky: | Bio Central Hradec Králové | trhy |

Zveme: Víkend provoní pečené selátko a svařené víno na Martinských trzích

Martinské trhy už tuto sobotu!
Martinské trhy už tuto sobotu! | autor: MmHK

Možná právě přemýšlíte, co s volným víkendem. Možností je několik. Vybrat si z nich vám pomůže naše tradiční páteční pozvánka. Tentokrát vám přinášíme tipy na Martinské trhy, kde nebude chybě pečené selátko, staročeský trdelník i horké svařené víno. Těšit se můžete také na koncert energického dua, vyrábění netradičních věnců v rodinném centru Žirafa či na promítání koncertního filmu plného legendárních písní skupiny Pink Floyd.

Trhy přinesou do Hradce předvánoční atmosféru

Předvánoční atmosféru vám tuto sobotu od 9 do 16 hodin přiblíží Martinské trhy. Tradiční řemeslný jarmark se v prostorách Adalbertina uskuteční už podeváté, vstupné činí 30 korun, za děti 10 korun. Na místě nebudou chybět výrobky lidové tvorby a uměleckých řemesel včetně vánočního zvykosloví více než stovky prodejců z celého Česka. Kromě keramických, skleněných, dřevěných, kovových i kožených výrobků si návštěvníci na místě budou moci zakoupit také vánoční ozdoby a dekorace. Prodejci slibují i dřevěné hračky, polštáře, šperky a drobnou bižuterii, svíčky a další drobnosti. Některé výrobky si zde budete moci sami vyrobit. Například vánoční ozdoby z papíru, korálků a kukuřičného šustí. Pro děti je pak připraveno oblíbené malování na obličej.

Velkým lákadlem jsou také typické dobroty, které na jarmarku nemůžou chybět. Pochutnat si budete moci na pečeném selátku, svatomartinských rohlíčcích, staročeském trdelníku, pražených mandlích, voňavém štrůdlu i řadě dalších lahůdek. „Dalším magnetem bude jistě prezentace Střední uměleckoprůmyslové školy hudebních nástrojů a nábytku. V expozici, umístěné přímo na pódiu velkého sálu, si návštěvníci budou moci ozkoušet svoji manuální zručnost při práci s řezbářskými dlátky pod odborným dohledem řezbářského mistra a studentů školy,“ zvou na Martinské trhy pořadatelé.

Koncert v AC Klubu láká na vystoupení plné energie

V sobotu vystoupí v Hradci Králové duo Jakub Racek a Radek Vaňkát. Akustická dvojka plná energie hraje především hudební styly jako blues, bluegrass, boogie a folk a to také předvede na koncertě v AC Klubu v Heyrovského ulici od 20 hodin. Vstupné na tento koncert činí 80 korun. Dvojice hraje vlastní i převzatou tvorbu, její písně jsou postaveny na neotřelých doprovodech kytary a dobra. Jakub Racek byl Bluegrassovou asociací České republiky vyhlášen pětkrát kytaristou roku. Radek Vaňkát je velmi vyhledávaný hráč na dobro a lap steel. V roce 2009 a 2011 byl vyhlášen dobristou roku. Oba muzikanti za sebou mají bohatou spolupráci s dalšími českými i zahraničními hudebníky.

V mateřském centru se budou tvořit věnce

V mateřském centru Žirafa v ulici Jana Masaryka se bude o víkendu tvořit. V sobotu mezi 15. a 17. hodinou si tady budete moci vyrobit netradiční věnce. Za vstupenku utratíte 80 korun, členy klubu vyjde na 20 korun. MC Žirafa připravilo během listopadu a prosince i další tvořivé soboty, kde si můžete vyzkoušet nejrůznější techniky tvoření. Vyrobit si tu můžete například dárky pro své blízké nebo jen tak něco pro radost. Přihlásit se lze na telefonním čísle.: 605 453 632 nebo adrese .

V kině Central zazní hitovky od Pink Floyd

Hradecké kino Bio Central zve na nedělní koncertní film Roger Waters The Wall, který zachycuje světové turné zakládajícího člena legendární britské skupiny Pink Floyd v letech 2010 až 2013. Divákům se naskytne pohled na úchvatnou hudební a vizuální show, ve které nechybí pyrotechnika, bohaté projekce a před zraky jim vyroste monumentální zeď. Snímek trvá 180 minut, je v anglickém znění s českými titulky. Promítání začíná ve 20 hodin, vstupenka vás vyjde na 250 korun. Studenti a senioři zaplatí za vstup o 50 korun méně.

Prezentace škol i sametový večer se Střezinou

O víkendu se ve východočeské metropoli koná také tradiční prezentace středních škol a zaměstnavatelů Hradec Králové. Akce nejen pro studenty probíhá v pátek od 9 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 12 hodin v kongresovém centru Aldis.

Poslední dnešní kulturní pozvánka vás zve na akci Sametový učitelský večer, kterou pořádá Základní umělecká škola Střezina. A co přesně půjde? Vzpomínkový večer na revoluční dobu bude spojen s koncertem a také se zajímavou výstavou, kterou si připravili učitelé výtvarného oboru. Akce se koná od 19 hodin v Městské hudební síni v Hradci Králové. K zastavení a pokochání nad výtečnými výkony střezinských učitelů je zvaná široká veřejnost.  

Votroky čeká zápas proti Ústí

A nezapomněli jsme ani na sport. V neděli Hradec čeká 15. kolo FNL, kde se utká FC Hradec Králové a FK Ústí nad Labem. Zápas začíná v 15 hodin na Malšovickém stadionu, tak nezapomeňte přijít fandit domácímu týmu!

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká kina a knihovna se 11. května probudí, divadlo zatím zůstane zavřené

Od pondělí 11. května mohopu některé instituce obnovit provoz, který byl zastaven kvůli koronavirové nákaze. Sály kulturních zaříezní se mohou zaplnit stovkou lidí, samozřejmě za dodržování určitých podmínek rozestupů a použití ochranných pomůcek. V Hradci například činnost…
Čtěte více

Letní kino Širák zahájí sezonu s Frediem Mercurym

Tuto sezónu zahájí letní kino Širák v Hradci Králové hudebním filmem Bohemian Rapsody. Promítat se bude ve středu 5. června ve 21:30. Diváci v letním kině u řeky Orlice uvidí během tří měsíců na pět desítek filmů. Pravidelné promítání skončí na konci srpna. Návštěvnost kina…
Čtěte více

Zveme: Pojďte na karneval, na hokej, blešák či pohádku

Mrazivé počasí nemusí znamenat, že víkend prosedíte pěkně doma v teplíčku. I ve městě se dá něco zajímavého podniknout. Hradec Králové nabízí několik akcí. Můžete jít na karneval, připojit se ke studentům uctít památku Jana Palacha, užít si sport aktivně i pasivně nebo si najít…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme