Zveme: Víkend potěší milovníky divadla, cyklistiky i blížících se Velikonoc

Velikonoce klepou na dveře. Inspiraci najdete na jarmarku.
Velikonoce klepou na dveře. Inspiraci najdete na jarmarku. | autor: hradeckralove.cz

Je před námi další březnový víkend a s ním i naše tradiční pozvánka plná kulturních i sportovních tipů. Tentokrát jsme pro vás vybrali velikonoční jarmark, kde se naladíte na blížící se Velikonoce, skvělou podívanou slibuje také premiéra divadelního představení v Klicperově divadle. Kam na výlet či dovolenou poradí veletrh nejen pro cyklisty a pozvánku tu máme i pro děti a pro fanoušky fotbalu. Více už v naší pozvánce.

Netradiční promítání v duchu orientu už dnes večer

První pozvánka vás zve už na dnešní večer, který můžete strávit v duchu orientu s kinem Bio Central. Další z řadu Kino 2.0, tedy netradiční promítání na netradičním místě, začíná ve 21 hodin v budově bývalé knihovny v Tomkově ulici. Film si užijete v krásně zdobeném přednáškovém sále se spoustou zlata, výšivek, barev a vůní. Samozřejmostí bude také dress code. Bio Central proto vyzývá diváky páteční akce, aby přišli oblečeni v asijském stylu. Odměnou bude malý dárek, který dostanou při zakoupení vstupenky. Ty si za 200 korun pořídíte na pokladně kina. A jaký film se bude promítat? To je překvapení.

Velikonoční jarmark nabídne kraslice i mazance

Velikonoce tu budou cobydup. Inspiraci na zajímavé jarní dekorace můžete nabrat už tuto sobotu od 9 do 16 hodin na Velikonočním jarmarku v Adalbertinu. Najdete tu desítky stánků s lidovými řemeslníky a umělci. A co všechno si můžete na jarmarku nakoupit? Například malované, batikované, dírkované i paličkované kraslice. Ale také keramiku, velikonoční dekorace, hračky, výrobky z šustí, slámy, kovu a proutí, skleněné figurky, šperky, patchwork, výrobky z pedigu, kůže a modrotisku, nebo výrobky z hedvábí. Chybět pak nebudou ani pomlázky a jarní květiny. A nouze nebude ani o bohaté občerstvení. Ochutnat budete moci selátko opékané na rožni, staročeskou kuchyni, tradiční lidové pečivo – koláče, koblihy, mazance, beránky a frgály, nakládané sýrové speciality, medovinu a dobroty z medové cukrárny.

„Klicperák“ uvede milostný příběh plný fantazie

Klicperovo divadlo přichází s předposlední premiérou letošní sezony. V sobotu od 19 hodin na hlavní scéně uvede adaptaci slavného romámu Borise Viana Pěna dní. Nevšední milostný příběh se dočkal i filmového a muzikálového zpracování, na svých scénách ho s úspěchem uvedla i řada divadel. „Jde o tak výrazně literární román, že spousta literárních obrazů je na jeviště naprosto nepřenositelných. Museli jsme proto hledat jiný ekvivalent dané metafory nebo řekněme určitého bujení. A v tuto chvíli se zdá, že to bujení literární jsme nahradili hudebním bujením,“ uvedl ke hře Martin Kukučka z režisérského dua Skutr, které tvoří spolu s Martinem Trpišovským. V hlavních rolích se představí Miroslav Zavičár jako Colin, Jan Sklenář jako Chick, v roli Colinova kuchaře Nicolase uvidíme Jiřího Zapletala. Jejich partnerky ztvární Marie Poulová v roli Chloé, Marta Zaoralová v roli Alice a Natálie Holíková jako Isis. Ondřej Malý se ve hře objeví jako slavný filozof.

Cyklistická sezona se blíží. Tipy přinese veletrh

V pátek a v sobotu také v Hradci proběhne XVII. ročník oblíbeného veletrhu Infotour a cykloturistika, který přináší nejen tipy na dovolenou a výlety. Tentokrát v kongresovém centru Aldis nebudou chybět vystavovatelé nejen z celé České republiky, ale také ze Slovenska, Chorvatska, Polska a Srbska. „Zajímavá bude nová expozice Východních Čech, společný stánek Královéhradeckého a Pardubického kraje, kde budou představena turisticky zajímavá místa celého území.  Hlavním lákadlem jistě bude uvedení seriálu akcí, které jsou připraveny k připomenutí 150. výročí historicky významné bitvy u Hradce Králové z roku 1866. Přednášky budou zdarma přístupné odborné i laické veřejnosti,“ lákají na akci pořadatelé. Na podiu velkého sálu při krátkých prezentacích představí svoji nabídku cestovní kanceláře i turistické oblasti, připraveny budou také různé ochutnávky nebo prezentace měst za dohledu pohádkových postav. Vstup na veletrh i doprovodný program je zdarma.

Pravěký oštěp i kostěné nástroje. Archeopark přiblíží evoluci člověka

Na víkendový program zve také Archeopark pravěku ve Všestarech. V sobotu a v neděli mezi 9. a 16. hodinou tu proběhne akce nazvaná Cesta života. Jak pojmenování napovídá, tentokrát archeopark přiblíží lidskou evoluci. A to pomocí interaktivních komentovaných projekcí, které začínají v 11 a 14:30 hodin. Těšit se můžete také na štípání pazourku nebo ukázku výroby kostěných nástrojů a oštěpu z pazourku. Na programu jsou i pravěké nálezy a také poznávání zvířat. Děti si navíc z archeoparku odnesou i něco pěkného na památku.

Hradec čeká zápas proti Olomouci

Poslední dnešní pozvánka je tu hlavně pro všechny sportovní fanoušky. V sobotu v 15 hodin začíná utkání FC Hradec Králové versus SK Sigma Olomouc B na Všesportovním stadionu v Malšovicích. Vstupenky zakoupíte za obvyklých 80 korun, zlevněné za polovinu. Předpověď počasí je tentokrát příznivější než v předchozích dnech, takže utkání by nemělo být odloženo. „Hrací plocha je již bez sněhu, ale zatím podmáčená. Voda však pomalu, ale jistě, odtéká. V dalších dnech nám má přát i počasí, takže utkání by nemělo být v ohrožení,“ píše klub na svých facebookových stránkách.

Naplánovány jsou už také náhradní termíny odložených utkání. Čtvrfinálový zápas Hradec Králové vs. FK Mladá Boleslav se odehraje ve středu 16.3. od 17.00 hodin. Očekávané derby s Pardubicemi je přesunuto na úterý 19. dubna od 17.00 hodin. Vstupenky, které byly fanoušky zakoupeny v předprodeji, zůstávají v platnosti.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Do kina, divadla, na folklorní festival a na nábřeží mezi umělce

Víkendová pozvánka je opět nabitá akcemi podobně jako před epidemií. Zatím je stále nutné dodržovat platná protiepidemických opatření, ale vyrazit můžete na worshopy, dílny a hudební program letošního Nábřeží umělců. Koná se tradiční Folklorní festival Pardubice - Hradec Králové…
Čtěte více

Hradecké Bio Central už ožívá, divadla se na provoz chystají

Kultura ve městě začíná pomalu ale jistě ožívat. Hradecké Bio Central už od pondělí promítá. Přístup do sálů je za daných vládních podmínek. Stejně tak se po více než půlroční pauze chystají rozjet provoz i Divadlo Drak či Klicperovo divadlo. Hradecké multikino Cinestar má zatím…
Čtěte více

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program mění svůj název a logo

Pořadatelé mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a jeho mladší části se rozhodli, že festivalu změní název i jeho logo a související grafika.  Zatímco loni, kdy se festival uskutečnil pouze v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, letos by měl 26. ročník…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme