Zveme: Víkend plný her i soutěží. Užijte si pohádkovou cestu i honbu za pokladem

Stříbrňák po roce ožije atrakcemi
Stříbrňák po roce ožije atrakcemi

Nadcházející víkend si užijí především všechny děti. V sobotu je totiž čeká oblíbená akce Poklad na Stříbrném rybníce, kde si z bohaté nabídky programu musí vybrat zkrátka každý. Kromě toho se v nedalekých Svinarech koná putování plné pohádkových bytostí. A na své si o víkendu přijdou samozřejmě i dospělí. Ti si mohou v Hradci zajít na koncert nebo si užít den plný italského jídla a pití. Více už v naší pozvánce.

Poklad na Stříbrném rybníce přinese bohatý program

Zábavné odpoledne plné soutěží a her. Přesně to nabízí Poklad na Stříbrném rybníku, který se můžete jít vypravit hledat v sobotu od dvou hodin odpoledne do autokempu Stříbrný rybník. Akce je určena pro děti předškolního a školního věku a jejich rodiče. Pro návštěvníky bude připraven bohatý program různých soutěží, ukázky práce policie, hasičů, projížďky na koních a ponících, na loďkách a mnohé další atrakce. Chybět nebude například kolotoč či oblíbený skákací hrad. Na závěr je pořádána diskotéka. Vstup pro děti i dospělé zdarma.

Vzhledem k očekávanému zájmu o dopravu bude tento den posílena linka č. 17 v úseku THD - Stříbrný rybník a linka č. 11 v opačném směru od zastávky Stříbrný rybník na Terminál hromadné dopravy. Bližší informace jsou vyvěšeny na zastávkách, najdete je i na stránkách dopravního podniku.

Metalový pátek představí hradecké kapely

Už dnes večer si můžete užít metalový pátek v Music Baru Striga. Metal Friday začíná v 8 večer a pořadatelé slibují pořádnou jízdu. Hvězdami večera budou dvě hradecké kapely Naigen Requiem a Archfall. Kromě nich se můžete těšit na Gienah, který hraje alternativní metalcore a na dnešní večer chystá překvapení. Lístek na akci koupíte za 80 korun.

Na další hudební akci můžete zavítat hned o den později do restaurace U Letců. V 19 hodin a 19 minut tady začíná metalový Hell Hammer festival. Lístky zakoupíte za 250 korun.

Pohádková cesta pro děti začíná u Hájenky ve Svinarech

Pohádková cesta pro děti vás čeká v sobotu od 9 do 15 hodin ve Svinarech u Hájenky nedaleko zastávky autobusu. Na celkem sedmi stanovištích se setkáte vždy se dvěmi pohádkovými bytostmi, které děti pustí dál až po splnění jednoduchého úkolu. Vstupenky zakoupíte za 50 korun, doprovod má vstup zdarma. Lístky můžete zakoupit v Krámku u Lucie ve Svinarech nebo na místě v den konání akce. Akce je určena pro děti od 2 do 10 let. Pohádková cesta je dlouhá necelé dva kilometry a je sjízdná i s kočárkem. Parkovat lze u Stříbrného rybníka, počet míst je ale omezen.

Chuť Itálie zažijete v Městské hudební síni

Máte rádi italská jídla? Pak je pro vás jako dělaná další sobotní akce. Chuť Itálie proběhne od 10 do 18 hodin na nádvoří Městské hudební síně a zakoupíte tu a ochutnáte tradiční pochoutky věhlasné jihoevropské gastronomie. Italské jídlo pak můžete zapít sklenkou výborného vína. Chybět nebude ani doprovodný kulturní program. Vstupenky za 100 korun můžete zakoupit v předprodeji na www.hkpoint.cz nebo na místě v den konání. Lístek na tuto akci také platí zároveň jako lístek do Bio Central na oscarový film Velká nádhera od Paola Sorrentina.
 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Městské lesy mají velké plány: Stříbrňák plný novinek, další obory s jeleny a vzdělávací centrum

Stavební úpravy v areálu Stříbrnkého rybníku, nové obory nebo enviromentální centrum. To jsou letošní plány Městských lesů Hradec Králové. Návštěvníci lesů se tak mohou těšit na nové obory pro jeleny evropské, rozšířit by se měly obory pro daňky a muflony a pracuje se na…
Čtěte více

Díky novým lampám bude cesta od Stříbrného rybníku do Svinar bezpečnější

Jezdíte od Stříbrňáku do Svinar na kole? Bude se vám jezdit lépe. Obzvlášť v noci. V úseku komunikace, kde není cyklostezka a vede neobydlenou částí města, by mělo vyrůst třináct nových sloupů veřejného osvětlení. Předpokládané náklady na tuto investici jsou necelý milion korun…
Čtěte více

Zveme: Za veterány na Stříbrňák, za lovci mamutů do archeoparku či na mlynářské dny do skanzenu

Víkend bude v Hradci Králové a okolí obzváště nabitý rozmanitými akcemi. Vybere si tentokrát snad každý. Můžete se například během jediného víkendu naučit kreslit portréty. Milovníci starých amerických aut mohou vyrazit na sraz ke Stříbrnému rybníku, fanoušci folkloru si jistě…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme