Zveme: Víkend nabídne mnoho akcí pro děti, ale také muzejní noc a Nábřeží řemeslníků

V sobotu obsadí hradecké Tylovo nábřeží řemeslníci.
V sobotu obsadí hradecké Tylovo nábřeží řemeslníci. | autor: hradeckralove.cz

Ještě netušíte, co podniknete o víkendu? Třeba vás inspiruje naše pravidelná páteční pozvánka, tentokrát jsme pro vás vybrali hned několik zajímavých akcí pro rodiny s dětmi. Můžete své ratolesti například naučit v knihovně či v muzeu poznávat hmyz, můžete je vzít na Pohádkovou cestu plnou úkolů, do všestarského archeoparku dozvědět se více o době kamenné, strávit společný den na Stříbrném rybníku, soutěžit v Orlice parku nebo je zabavit na Pohádkovém putování za čarodějnicí Bertičkou. Ostatní třeba zaujme Královéhradecká muzejní noc, Nábřeží řemeslníků, hradecký blešák nebo fotbalové utkání.  

Hmyzáci

Ještě dnes odpoledne můžete vzít děti do pobočky městské knihovny na Slezském Předměstí. Od 12 do 17 hodin tam celý týden probíhá akce s názvem Hmyzáci: "Víte, kdo jsou hmyzáci? No přeci všichni možní brouci, pavouci, motýli, berušky, včely... Někomu se líbí, jiní se jich štítí. Pojďte je s námi zkusit vyrábět! Fantazii se meze nekladou. A kdo bude chtít, může se vydat po stopách rekordů a zajímavostí z hmyzí říše formou hledání odpovědí na kvízové otázky." Vstup je volný.

Pohádková cesta 

"V jednom kouzelném lese hned za sedmero borovicemi a starým bukem, se rozkládá velké království, plné roztodivných pohádkových bytostí. Vládne tu moudrá královna, u rybníka chytá ryby zelený vodník, pod velkou jedlí najdete modré šmouly, jak si hrají v mechu, víly tančí v ranní rose, ježibaby lákají dětičky na svá košťata a ještě kousek dál za černou tmou už běží skřítek s pohádkou." Na děti čeká v sobotu dopoledne celkem 7 pohádkových stanovišť, na každém potkají dvě až tři pohádkové bytosti. Děti obdrží mapu a na stanovištích plní jednoduché úkoly. V předprodeji stojí vstupenky 60 korun, na místě 80 korun, doprovod platí 20 a 30 korun. Vstupenky je možné koupit v Krámku u Lucie ve Svinarech nebo si rezervovat čas zde: http://rodicevakci.cz. 

Královéhradecká muzejní noc

Malá vodní elektrárna Hučák se i letos zařadila do cyklu prohlídek již jedenáctého ročníku Královéhradecké Muzejní noci. Muzejní noc začíná v sobotu v 18 hodin a končí úderem půlnoci. Prohlídky Infocentra Obnovitelných zdrojů začínají vždy v celou i půl hodinu, poslední prohlídka je od 23:30. V Galerii moderního umění si děti mohou ve výtvarném ateliéru zkusit světelnou malbu. Společnými silami s pomocí papíru, nůžek a lepící pásky tam vznikne výtvarné dílo. Také Muzeum Petrof otevře své brány: "Přijďte s námi prožít příběh slavné české rodiny a prohlédnout si ty nejzajímavější exponáty z historie i současnosti české firmy PETROF!" Uvidíte jeden z největších a nejmodernějších showroomů s piany ve střední Evropě, hudební kavárnu i multifunkční halu. Muzeum parních strojů otevře soukromý sběratel Jan Tomek. Muzejní expozice sdělovací a zabezpečovací techniky v Hradci Králové je nejstarší a ve střední Evropě jedinečná sbírka v areálu firmy Signal Mont s.r.o. Ke Královéhradecké muzejní noci se připojí i Muzeum války 1866 na Chlumu či České farmaceutické muzeum na Kuksu.

Jarní hradecký blešák

V sobotu od 9 hodin se v ulici Rokitanského již pojedenácté koná hradecký blešák. "Vytáhněte věci ze skříní a přijďte je prodat na bleší trh, ale věřte, že si spoustu dalších věcí nakoupíte." V podloubí za Bílou věží tentokrát zahraje Jakub Čermák / Cermaque.

Nová doba, nový kámen

Archeopark pravěku ve Všestarech pořádá celovíkendovou akci v rámci Dnů živé archeologie: "Ani dnes přesně nevíme, jakým způsobem řezali, brousili a vrtali kámen. Přesto nás krásné broušené sekery nepřestávají udivovat." Otevírací doba je v sobotu i neděli od 9 do 17 hodin. Komentovaná interaktivní projekce - zpracování kamene v neolitu - doplněná o ukázky z výzkumu D11 začíná vždy v 10:30 a 13:30. Vrtání kamene pod vedením mistra kameníka uvidíte ve 12 a 15 hodin. Připravena bude i textilní výroba v mladší době kamenné či ukázky výpalu keramiky, pečení a ochutnávka chleba. 

Orlice Family Cup

Chcete strávit příjemný den s rodinou včetně nenáročných běhů a zábavných soutěží? Pokud ano, přijďte na již třetí ročník zábavné akce ORLICE FAMILY CUP a pomůžete také dobré věci. V sobotu od 10 do 16 hodin v Orlice park v ulici Víta Nejedlého na Slezském Předměstí.

Poklad na Stříbrném rybníku

V sobotu od 14 hodin se na hradeckém Stříbrném rybníku bude hledat poklad. "Našim cílem je posílení společného aktivního trávení volného času dětí a rodičů. Posílení etického chování a prevence rizikového chování. Podpora zdravého životního stylu." Projekt je určen zejména předškolním dětem a jejich rodičům, čeká je zábavné odpoledne plné různých společenských aktivit - sportovní, dovednostní, vědomostní, výtvarné hry a soutěže. Vstupné se neplatí.

Nábřeží řemeslníků

Hradecké Tylovo nábřeží se v sobotu promění ve velkou tvůrčí dílnu, kde předvedou svoje umění řemeslníci z celého kraje. Do tvoření se mohou zapojit malí i velcí a originální výrobky samozřejmě budou i k prodeji. Připraven bude i zajímavý doprovodný program – pohádky pro děti, vystoupení folklórních souborů a mnoho dalšího. 

Muzejní neděle - Co se děje v trávě

V neděli od 9 do 13 hodin se v Odborném pracovišti muzea v Gayerových kasárnách koná Muzejní neděle: "Všimli jste si někdy, kolik různorodých tvorů žije v trávě? Pojďte společně s námi prozkoumat život pod našimi botami. Vlastnoručně odchycená zvířátka si detailně prohlédneme a povíme si o nich mnoho zajímavostí. Pomohou nám k tomu i známé pohádkové knížky." Vhodné pro děti od pěti let, objednávky na nebo na telefonu 702 292 321. Vstupné je 30 korun. 

Pohádkové putování za čarodějnicí Bertičkou

Nedělní odpoledne můžete se svými dětmi strávit také pod taktovkou rodinného centra Žirafa: "Pojďte s námi plnit nejrůznější úkoly, které vás přivedou do jeskyně za hodnou čarodějnicí Bertičkou, která vás určitě odmění něčím dobrým. Po cestě se můžete těšit na draka, kouzelníka, čarodějnici a další pohádkové bytosti." Start je ve 14 až 15 hodin u KS Médium, v ulici Jana Masaryka, cíl je na Lesním hradišti, kde bude možnost opékání vlastních špekáčků. Trasa je dlouhá cca 3,5 km a vede hradeckými lesy, je sjízdná pro kočárky. Sebou si vemte tužku na plnění úkolů, vstupné je dobrovolné.

Fotbalisté vyzvou Opavu

Ve 29. kole se utká FC Hradec Králové se Slezským FC Opava. Zápas se uskuteční v neděli od 17 hodin na Všesportovním stadionu v Malšovicích.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
19.5.2018 21:45
simina (neregistrovaný)
špatný datum
c článku je špatně uvedené datum. "Malá vodní elektrárna Hučák se i letos zařadila do cyklu prohlídek již jedenáctého ročníku Královéhradecké Muzejní noci. Muzejní noc začíná v sobotu v 18 hodin a končí úderem půlnoci." Je sobota, jdu tam, a nikde nikdo :/

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Vyražte s dětmi do hradeckých ulic a pobavte se při Masopustní hledačce či akci knihovny

Doba kovidová příliš kultuře nepřeje. Stejně tak se nemohou konat ani akce určené dětem. Pokud se tedy nedějí ve virtuálním světě internetu. Evidentně to vadí lidem, kteří se v normálních časech o zábavu našich nejmenších starají a nyní jsou vlastně tak trochu bez práce. Pokud…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme