Zveme: Vezměte děti za vysvědčení do pravěku, na brusle, do bazénu nebo do divadla

Děti si o víkendu mohou vybrat hned z několika divadelních kusů, třeba O pejskovi a kočičce.
Děti si o víkendu mohou vybrat hned z několika divadelních kusů, třeba O pejskovi a kočičce. | autor: Divadlo Drak

Které akce v Hradci Králové a blízkém okolí byste si o tomto víkendu neměli nechat ujít? Dnešní pololetní prázdniny mohou děti strávit například v Aquacentru, kam mohou za dobré vysvědčení zdarma, nebo v Archeoparku Všestary, kde se naučí vyrábět pravěkou keramiku. O víkendu můžete také vyzkoušet ledovou plochu na královéhradeckém zimním stadionu nebo se v sobotu v noci pokochat pohledem na noční město z Bílé věže. Víkend nabídne i mnohé z kultury, Klicperovo divadlo zve na představení Čtyřlístek, v kině Bio Central můžete vybírat z mnoha promítaných severských filmů nebo můžete vzít děti na některé z divadelních představení pro nejmenší. 


Keramika v pravěku

Ve všestarském Archeoparku si můžete se svými dětmi vyzkoušet výrobu nejstarších keramických sošek ze starší doby kamenné, výrobu malovaných nádob z mladší a pozdní doby kamenné či tvorbu reliéfu na nádobkách. Pravěká keramika se bude vyrábět dnes od 10 do 16 hodin.

Veřejné bruslení 

Bruslení pro veřejnost na zimním stadionu v Hradci Králové můžete tentokrát vyzkoušet v sobotu i v neděli. Cena vstupného je pro dospělé a mládež 30 korun, děti mladší deseti let zaplatí 20 korun a jejich doprovod desetikorunu. Pětikorunu stojí šatna. V sobotu můžete na led od 16 do 17 hodin a v neděli pak od 15 do 16:30 hodin.

Do Aquacentra zdarma

Pokud děti neměly na vysvědčení horší známku než trojku, mohou zdarma do hradeckého Aquacentra. Akce je určena dětem do deseti let a trvá až do neděle. Za dobré známky si děti v doprovodu dospělé osoby mohou užít vlnobití, vířivé a masážní bazénky, podvodní sopky i průchody s protiproudem, nebo bohatě vybavený dětský koutek, kde kromě vodních atrakcí jako je umělá řeka a skluzavka najdete i různé „suchozemské“ hry včetně nafukovacího skákacího hradu. Ti starší pak mohou zkusit i 82m dlouhý tobogán se světelnými efekty.

Přehlídka současného severského filmu

Čtvrtý ročník přehlídky současných severských filmů Scandi začal v hradeckém Bio Central už ve čtvrtek, ale potrvá až do neděle. Nabídne divákům tři dánské premiéry, retrospektivu špičkových dánských režisérů Tobiase Lindholma a Michaela Noera a sekcí pěti snímků Ingmara Bergmana odstartuje projekt Bergman 100. Například dnes můžete zajít od 18 hodin na film Podzimní sonáta, od 20:30 se bude promítat Mlčení. Zítra můžete vidět snímky ​Sámská krev, Tak pravil Bůh, ​Persona nebo Fanny a Alexander.

Noční prohlídka Bílé věže

Na mimořádných nočních prohlídkách Bílé věže spatříte město Hradec Králové z ptačí perspektivy a v působivém nočním osvětlení. Vyšplhat na hradeckou dominantu můžete tuto sobotu od 20 hodin, poslední prohlídka se uskuteční hodinu před zavírací dobou, tedy před půlnocí. Počet návštěvníků věže je v jednom okamžiku omezen na 30.

Divadelní představení pro děti

Víkend nabídne hned několik divadelních kusů pro dětské diváky. Například Divadlo Drak zve v sobotu od 16 hodin na inscenaci O pejskovi a kočičce za 90 korun. Herec s herečkou, s využitím nejrůznějších divadelních triků a kouzel, budou dětem vyprávět něžné příběhy dvou zvířátek, která se ve skutečném světě v lásce zrovna dvakrát nemají. Loutky, živá hudba, světelné efekty a především imaginace budou hlavními prostředky komunikativního představení. V Adalbertinu mohou děti navštívit sobotní dopolední představení Divadla Kapsa z Andělské hory nazvané Kterak beruška o sedmou tečku přišla, vstupenky stojí 60 korun. V neděli pak od 15 hodin zahraje v Adalbertinu pražský soubor Na Radosti veselohru s loutkohrou Paní Láry Fáry, volně zpracovanou na motivy knížky Betty McDonaldové. Představení jsou vhodná pro děti od tří let.

Paleťáci: Hradec vs. Pardubice

V Divadle Drak se v sobotu odehraje také improvizační zápas - hokejové utkání mezi Hradcem a Pardubicemi na divadle. "Bude to malinko o sportu, ale především o divadle. Dva týmy se navzájem střetnou v improvizacích na různorodá témata. Cílem není se navzájem vyřadit, ale společně dotáhnout improvizaci do zdárného konce." Rozhodčí a jeho pomocníci budou v pruhovaných a hráči v barevných dresech, zatímco diváci mají k dispozici kartičku na přidělování bodů týmům a pantofli na trestání rozhodčího. Vstupenky na sobotní improvizaci, která začíná v 19 hodin, stojí 150 korun.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více

Klicperovo divadlo navštíví Donutil a Bohdalová. Festival Čekání na Václava se blíží

Divadelní sezonu Klicperova divadla tradičně otevírá festival Čekání na Václava. Nejinak tomu bude i v letošním roce, kdy se v termínu lemovaném dvěma státními svátky 28. 9. a 28. 10. uskuteční již 17. ročník. Diváci se mohou těšit na hvězdná herecká jména, jako jsou Miroslav…
Čtěte více

Zveme: Do doby kamenné, na koncerty, rodinné závody a nábřeží keramiky

Co nás v Hradci Králové a blízkém okolí čeká o víkendu? V archeoparku ve Všestarech se dozvíte vše o době kamenné, a to na vlastní kůži. Letní Orlice Family Cup láká na závody, společné opékání špekáčků, a tím symbolické pokřtění nově instalovaných laviček a grilů. Letní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme