Zveme: v Jiráskových sadech kvete unikát a fanoušci Votroků chystají speciální uvítání

Drakovec obecný | Foto: TS HK
Drakovec obecný | Foto: TS HK

Meteorologové avizují horký víkend s teplotami vysoko nad třicítkou. Kam vyrazit v Hradci Králové a co se bude ve městě dít? V sobotu do Gayerových kasáren opět zavítají trhovci, kteří si váží dobrých a kvalitních potravin. Za návštěvu v těchto dnech stojí také Jiráskovy sady - kvete tam krásná "smrdutý" unikát. 

Především nás ale čeká fotbalová neděle. Pod lízátka zavítají rivalové z Pardubic, kteří v prvním kole Fotbalové národní ligy vyzvou královéhradecké Votroky. Fanoušci Votroků se už nyní připravují a spoléhají také na pomoc všech dalších podporovatelů domácího týmu FC Hradec Králové. 

Sobotní farmářské trhy

V sobotu se v Gayerových kasárnách opět otevřou farmářské trhy. V době mezi 8. a 12. hodinou mohou Hradečané ochutnávat i nakupovat čerstvé potravinářské výrobky nejen z hradeckého regionu.

„V prostorách tržiště najdete na padesát stánků s širokým sortimentem jakostních domácích produktů. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami producenti, kteří kladou ve své činnosti důraz především na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování zdravotně nezávadných surovin bez použití konzervantů a jiných aditiv,“ popsal Petr Ševčík z královéhradeckého Adalbertina, které je realizátorem trhů. Trhy se budou konat dvakrát měsíčně, a to až do listopadu.

Koupaliště v Hradci a okolí 

V těchto horkých dnech určitě není od věci navštěva některého z koupaliště v Hradci Králové. Flošna v centru města navíc nabízí po parném dni i noční koupání. V době od 22 do 24 hodin od pátku do neděle si můžete zaplavat v osvětlených bazénech. Cena vstupného je od 40 do 60 korun.

V neděli na fotbal s natrénovanou choreografií

V neděli se v Hradci Králové na stadionu „pod lízátky“ odehraje regionální derby mezi domácími Votroky a odvěkým rivalem z vedlejších Pardubic. Na souboj se nechystají jenom hráči, ale také jejich fanoušci. Ti, kteří chodí pravidelně do kotle a zástupci ultras si na neděli připravili speciální uvítací choreografii a prosí všechny další fandy o spolupráci.

Diváci budou mít na svých místech nachystané papíry, které bude potřeba při nástupu hráčů na hrací plochu zvednout nad hlavy a setrvat tak až do úvodního hvizdu. „Prosíme Votroky, aby papíry zvedli opravdu všichni a celá akce se tak podařila. Příprava této choreografie nám zabrala spoustu času a stálo nás to velké úsilí, jen účastí všech docílíme hezkého celkového efektu,“ uvedl k chystané akci zástupce ultras Kuksman ml.

Zápas na Všesportovním stadionu začíná v neděli od 17 hodin. 

Smrdutá kráska ve stínu Jiráskových sadů

Speciální pozvánku máme tentokrát do Jiráskových sadů, kde vykvetl doslova středomořský květinový unikát. Květina se jmenuje drakovec obecný a poznáme ji podle její „vůně“ – je totiž cítit po zkaženém mase. 

Raritu je možné vidět nedaleko altánu, pod schody vedoucí ke vchodu obytného objektu správy parku, kde roste několik jedinců této podivuhodné rostliny. „Jedná se spíše o sbírkovou květinu původem ze Středomoří s velmi netradičním květem, jenž láká hmyz nejen na „vůni“ zkaženého masa, ale má také velmi neobvyklou schopnost vytvářet a udržovat teplo uvnitř květu,“ řekl Daniel Jeřábek, vedoucí správy městské zeleně Technických služeb Hradec Králové. 

S návštěvou si je potřeba pospíšit, kvete jen několik dní. Podívat se na neobvyklý květ můžete třeba během tradičního promenádního koncertu, který se v Jiráskových sadech odehraje také tuto neděli od 16 hodin, vystoupí Skautská dechovka z Hradce Králové. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!



Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.





Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme