Zveme: V Hradci se sejdou saunaři, bude drakiáda i Oktober fest

Pivovar Hradecký klenot pořádá Oktober fest.
Pivovar Hradecký klenot pořádá Oktober fest. | autor: Hradecký klenot

Podzim je v plném proudu a tomuto ročnímu období odpovídají i akce na následující víkend v Hradci Králové. Děti mohou hromadně pouštět draky a soutěžit o nejlepší ručně vyrobený kus. Koná se Oktober fest, kterým místní pivovar Hradecký klenot oslaví dva roky své existence. Koná se historicky první Nábřeží saunařů, bude se hrát fotbal, Votroci se utkají s Pardubicemi. Můžete navštívit Africké trhy, noční Bílou věž nebo například Roadshow 100 let Citroën. 

Hradecký Oktober fest

Pivovar Hradecký klenot slaví dva roky a pořádá první říjnový týden od středy až do soboty Malý hradecký Oktober fest. Na dvoře ve vnitrobloku a dole v Pivnici se budou čepovat nejen Klenoty, ale i další pivní speciály. Těšit se můžete na koncerty a večer Klenot Music Club v Pivnici, ochutnávky a soutěže, komentované prohlídky Pivovaru, v sobotu i program pro děti.

Nábřeží saunařů

Smetanovo nábřeží v Hradci Králové se stane od pátku do neděle útočištěm komunity saunařů i otužilců napříč všemi lokalitami, věkovými kategoriemi nebo typologiemi postav. Na dva dny se v centru města budou moci návštěvníci opotit v různých druzích saun a potíren a rázem se svlažit přímo v Labi. Program bude obohacen o různé přednášky, saunové rituály nebo hudební zážitky napasované přímo na rytmus potu. Unikátní akce bude pilotním ročníkem a je otevřena široké veřejnosti, která se nebojí zážitků v pravém slova smyslu.

Africké trhy v Hradci Králové

Na hradeckém Náměstí 5. května se v sobotu od 10 do 16 hodin sejde africká a asijská exotika. "Přijďte ochutnat tropické ovoce z těchto koutů světa a nacpat se na podzim pořádnou porcí vitamínů. Kromě kousků, které už z Virungy znáte, na vás čekají nové přírůstky, takže si to nenechte ujít."

Noční prohlídka na Bílé věži

"Zpříjemněte si první soboty v měsíci pohledem na do noci se probouzející Hradec. Díky jedinečné poloze v srdci města přehlédnete v nočním osvětlení nejenom stavby, jejichž zásluhou se našemu městu říká Salon republiky," zvou organizátoři nočních prohlídek na Bílé věži v Hradci Králové. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků v jeden okamžik omezen na 30. Otevřeno bude v sobotu od 20 hodin do půlnci, poslední prohlídka je možná 60 minut před koncem otevírací doby. Není potřeba rezervace, vstupné stojí 70 korun.

Roadshow 100 let Citroën 

Citroën experience roadshow se koná v hradeckém nákupních centru Orlice park shopping. 3. ročník akce bude v duchu výročí 100 let značky Citroën. Kromě nových vozů se proto můžete těšit i na veterány, kompletní historii automobilky Citroën, reklamní předměty k 100 letům značky a bohatý doprovodný program s občerstvením. Místo konání je parkoviště v ulici Víta Nejedlého 1063/10, a to v sobotu od 10 do 18 hodin.

Votroci se utkají s Pardubicemi

V 11. kole fotbalové národní ligy se utká FC Hradec Králové a FK Pardubice. Zápas se uskuteční v sobotu ve 13:10 na malšovickém stadionu v Hradci Králové.

Perníková chaloupka - Sváťovo dividlo

"Pro malé i velké návštěvníky našeho centra jsme si připravili pravidelný program v podobě loutkového divadla," láká obchodní centrum Orlice park shopping. Perníková chaloupka začíná v sobotu v 15 hodin, vstup je zdarma.

Drakiáda Hradec Králové

Soutěž o nejlepšího vyrobeného draka se koná v neděli od 15 hodin na louce u Dopravního podniku v Hradci Králové. "Přijďte vyzkoušet své vlastnoručně vyrobené draky! Na louce u Dopravního podniku na Slezském předměstí," zvou pořadatelé z Domeček HK na nedělní drakiádu.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme