Zveme: V Hradci se sejdou saunaři, bude drakiáda i Oktober fest

Pivovar Hradecký klenot pořádá Oktober fest.
Pivovar Hradecký klenot pořádá Oktober fest. | autor: Hradecký klenot

Podzim je v plném proudu a tomuto ročnímu období odpovídají i akce na následující víkend v Hradci Králové. Děti mohou hromadně pouštět draky a soutěžit o nejlepší ručně vyrobený kus. Koná se Oktober fest, kterým místní pivovar Hradecký klenot oslaví dva roky své existence. Koná se historicky první Nábřeží saunařů, bude se hrát fotbal, Votroci se utkají s Pardubicemi. Můžete navštívit Africké trhy, noční Bílou věž nebo například Roadshow 100 let Citroën. 

Hradecký Oktober fest

Pivovar Hradecký klenot slaví dva roky a pořádá první říjnový týden od středy až do soboty Malý hradecký Oktober fest. Na dvoře ve vnitrobloku a dole v Pivnici se budou čepovat nejen Klenoty, ale i další pivní speciály. Těšit se můžete na koncerty a večer Klenot Music Club v Pivnici, ochutnávky a soutěže, komentované prohlídky Pivovaru, v sobotu i program pro děti.

Nábřeží saunařů

Smetanovo nábřeží v Hradci Králové se stane od pátku do neděle útočištěm komunity saunařů i otužilců napříč všemi lokalitami, věkovými kategoriemi nebo typologiemi postav. Na dva dny se v centru města budou moci návštěvníci opotit v různých druzích saun a potíren a rázem se svlažit přímo v Labi. Program bude obohacen o různé přednášky, saunové rituály nebo hudební zážitky napasované přímo na rytmus potu. Unikátní akce bude pilotním ročníkem a je otevřena široké veřejnosti, která se nebojí zážitků v pravém slova smyslu.

Africké trhy v Hradci Králové

Na hradeckém Náměstí 5. května se v sobotu od 10 do 16 hodin sejde africká a asijská exotika. "Přijďte ochutnat tropické ovoce z těchto koutů světa a nacpat se na podzim pořádnou porcí vitamínů. Kromě kousků, které už z Virungy znáte, na vás čekají nové přírůstky, takže si to nenechte ujít."

Noční prohlídka na Bílé věži

"Zpříjemněte si první soboty v měsíci pohledem na do noci se probouzející Hradec. Díky jedinečné poloze v srdci města přehlédnete v nočním osvětlení nejenom stavby, jejichž zásluhou se našemu městu říká Salon republiky," zvou organizátoři nočních prohlídek na Bílé věži v Hradci Králové. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků v jeden okamžik omezen na 30. Otevřeno bude v sobotu od 20 hodin do půlnci, poslední prohlídka je možná 60 minut před koncem otevírací doby. Není potřeba rezervace, vstupné stojí 70 korun.

Roadshow 100 let Citroën 

Citroën experience roadshow se koná v hradeckém nákupních centru Orlice park shopping. 3. ročník akce bude v duchu výročí 100 let značky Citroën. Kromě nových vozů se proto můžete těšit i na veterány, kompletní historii automobilky Citroën, reklamní předměty k 100 letům značky a bohatý doprovodný program s občerstvením. Místo konání je parkoviště v ulici Víta Nejedlého 1063/10, a to v sobotu od 10 do 18 hodin.

Votroci se utkají s Pardubicemi

V 11. kole fotbalové národní ligy se utká FC Hradec Králové a FK Pardubice. Zápas se uskuteční v sobotu ve 13:10 na malšovickém stadionu v Hradci Králové.

Perníková chaloupka - Sváťovo dividlo

"Pro malé i velké návštěvníky našeho centra jsme si připravili pravidelný program v podobě loutkového divadla," láká obchodní centrum Orlice park shopping. Perníková chaloupka začíná v sobotu v 15 hodin, vstup je zdarma.

Drakiáda Hradec Králové

Soutěž o nejlepšího vyrobeného draka se koná v neděli od 15 hodin na louce u Dopravního podniku v Hradci Králové. "Přijďte vyzkoušet své vlastnoručně vyrobené draky! Na louce u Dopravního podniku na Slezském předměstí," zvou pořadatelé z Domeček HK na nedělní drakiádu.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Vybírat můžete ze čtyř masopustních veselic v Hradci

Co nás čeká o víkendu v Hradci Králové a blízkém okolí? Třeba zimní vycházka Jiráskovými sady, řízená degustace rumů nebo první úklid břehu Labe Trash Hero Hradec Králové. Navštívit můžete také festival Cyklocestování a vybírat můžete hned z několika masopustních akcí: koná…
Čtěte více

Zveme: Oslavte Valentýna, vezměte děti na karneval či pohádku

Jaké akce tentokrát nabídne víkend v Hradci Králové? V klubu Denoche dnes pořádají Valentýnskou párty. Začíná 16. ročník FamilyFestu - týdne nabitého přednáškami a událostmi pro manžele, rodiče, děti i pro svobodné. Na zimním stadionu bude opět bruslit veřejnost, vybrat si…
Čtěte více

Zveme: Hradcem Králové projdou hned dva masopustní průvody

Následující víkend bude ve znamení masopustního veselí v Hradci Králové. Jeden průvod projde Roudničkou, druhý uvidíte ve Svinarech, kde navíc můžete ochutnat vepřové hody a zabíjačkové speciality. O víkendu bude v určených časech bruslit veřejnost, na zimním stadionu se bude…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme