ZVEME: V Hradci se chystá čokoládový a orientální festival

Čokoládový festival v Hradci Králové.
Čokoládový festival v Hradci Králové.

Ještě nevíte, co podniknete o víkendu? Přinášíme vám tipy na nejzajímavější akce v Hradci Králové. Na ochozu Bílé věže můžete zažít kouzlo svítání. Basketbaloví nadšenci mohou celý víkend fandit Hradeckým Lvicím během Federálního poháru. Vyrazit můžete na festival Kouzlo orientu nebo na Čokoládový festival do Futura.

FEDERÁLNÍ POHÁR V BASKETU

O víkendu se koná v hale TJ Sokol na Eliščině nábřeží v Hradci Králové Federální pohár v basketbalu žen v Hradec Králové. Po loňském vítězství na Slovensku se Federální pohár přesouvá na palubovku vítěze, letos budou nejlepší týmy hostit Hradecké Lvice. Mezi kvalifikovanými týmy jsou TJ Sokol Hradec Králové, Žabiny Brno, KP Brno, BLK Slavia Praha a ze Slovenska Piešťanské Čajky, MBK Ružomberok, Slávia Bánská Bystrica a Šamorín. Finálový zápas začíná v neděli v 17:30.

 

KOUZLO ORIENTU

Adalbertinum hostí o víkendu další ročník cizokrajného festivalu Kouzlo Orientu. Můžete se těšit na páteční Opening gala show, v sobotu na semináře a dvě velké kabaretní galashow od 14:00 a od 19:00 a v neděli na taneční semináře. Festival Kouzlo orientu je velký mezinárodní festival v Hradci Králové, který má již 16 let tradici. Koná se vždy druhý víkend v březnu. Cílem akce je ukázat divákům, jak pestrý a barevný orientální tanec a kultura může být. Pozvaní umělci z celého světa během víkendu předávají svoje umění na worshopech. Sobotních galashow se pravidelně účastní velvyslanci mnoha zemí a součástí večera je i losování o šperky s pravými diamanty.

 

SVÍTÁNÍ NA BÍLÉ VĚŽI 

V sobotu mezi  6:20 až 7:20 hodin budete mít opět výjimečnou příležitost prožít svítání z ochozu Bílé věže a vychutnat neopakovatelnou atmosféru probouzejícího se města. Sraz účastníků vždy nejméně 15 minut před časem svítání - východu slunce před Bílou věží. Počet účastníků je omezen na třicet.

 

ČOKOLÁDOVÝ FESTIVAL 

Tabulková čokoláda, pralinky, horká čokoláda, marcipán, čokoládový likér, wafle, čokoládový burger, nugát, čokoládový kebab, jablka v čokoládě a mnohé další sladkosti, dezerty a delikatesy! Oblíbený Čokoládový festival se o víkendu vrací do obchodního centra Futurum v Hradci Králové. "Na tři desítky obchůdků, cukráren a výrobců si u nás dá dostaveníčko. Vedle pestré nabídky sladkostí bude víkend věnovaný také tematickému doprovodnému programu. Vstupné je pro všechny milovníky čokolády zdarma." Čokoládový festival se koná v pátek od 14:00 do 18:00, v sobotu od 10:00 do 18:00 a v neděli od 10:00 do 17:00 hodin.

 

OLYMPIC V ALDISU

Kongresové centrum Aldis v Hradci Králové bude v neděli hositi narozeniny legendární české kapely Olympic. Přidaný koncert nestárnoucí legendy české hudební scény, která oslaví 60 let, začíná v neděli ve 20 hodin. Olympic zahraje své největší hity. Můžete se těšit na velkolepou scénu a show.

 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Vyneste spolu s folklorními soubory Smrtholu a přivítejte jaro

Co nabídne víkend v Hradci Králové? Třeba vynášení zimy v podobě Smrtholky v Jiráskových sadech. Otevírá se muzeum na Chlumu, úvodní slovo představitelů Muzea východních Čech a tradiční čestná salva otevře další turistickou sezonu na někdejším královehradeckém bojišti. Můžete…
Čtěte více

ZVEME: Děti čeká o víkendu karneval, pohádková párty i show Lollipopz

Co nás čeká o víkendu v Hradci Králové? Na své si přijdou sportovní fanoušci, bude se hrát fotbal i hokej. Dospělí mohou vyrazit na ples či některý z koncertů a děti čeká karneval, představení mima, velká show Lollipopz nebo párty ve stylu Ledového království.
Čtěte více

ZVEME: Muzeum pořádá letecký den, aquacentrum relaxační večer

Další únorový víkend v Hradci Králové opět slibuje rozmanité akce. Můžete vyrazit na večerní relaxaci do městských lázní nebo na festival Cyklocestování. Děti si užijí letecký den v muzeu nebo premiéru v Divadle Drak. Koná se další z masopustních veselic, tentokrát v Březhradu.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme