Zveme: To nejlepší, co můžete o víkendu v Hradci zažít

Noční běh rozsvítí Hradec. Zdroj: Archiv pořadatelů Night Run
Noční běh rozsvítí Hradec. Zdroj: Archiv pořadatelů Night Run

Je před námi víkendové volno a my vám přinášíme pozvánku s několika zajímavými kulturními a také sportovními tipy. Tentokrát nás čekají například farmářské trhy plné chutných a čerstvých pochoutek regionálních výrobců, přímý přenos z Metropolitní opery v kině Bio Central, v sobotu večer také Hradcem Králové povede noční běh, chystá se tu světový pohár karate a v neposlední řadě mezinárodní taneční soutěž. Vyžití najdou jistě i děti, i pro ně je naše tradiční páteční pozvánka určena.

Noční běh povede centrem Hradce Králové

Sobotní běžecký závod Night Run Hradec Králové na deset kilometrů se netradičně poběží v noci. Trasa začíná na Velkém náměstí a vede jak centrem města, tak poté podél řeky Labe. Start akce je ve 20:30 hodin, do cíle by všichni měli doběhnout do 22:00 hodin. Běží se v několika kategoriích: Děti si mohou vybrat z trasy dlouhé 500 metrů až 4 kilometry. Charitativní AVON BĚH 2015 měří 5 kilometrů a startovat v něm mohou junioři, muži, ženy i celé rodiny. A nakonec Night Run na 10 kilometrů, v němž jsou mužské a ženské kategorie rozděleny podle věku. Neoficiální výsledky budou zveřejňovány průběžně po doběhu každých 50 závodníků do cíle. Vyhlášení bude probíhat od 21:40 - 22:00 hodin. Oficiální výsledky budou zveřejněny do 24 hodin po ukončení závodu na stránkách závodu.

Program:

16:00 - 19:30 Registrace a prezentace závodníků

18:00 - 18:30 Dětské závody RWE KIDS CUP

19:15 - 20:00 Doprovodný program

20:00 - 20:20 Řazení běžců na start

20:30 - 20:35 Start 10km NIGHT HRADEC KRÁLOVÉ

20:35 - 20:40 Start 5km AVON HRADEC KRÁLOVÉ

21:40 - 22:00 Vyhlášení NIGHT RUN a AVON BĚH

22:00 - 22:10 Ukončení akce

Dvě Grand Prix v jednom městě

Další sportovní akce se o víkendu odehraje v kulturní hale v Třebši, kde bude po celou sobotu i neděli probíhat Grand Prix Hradec Králové, což je dlouhodobě největší turnaje karate v České republice. Turnaj je určen pro všechny věkové kategorie, ve kterých se dlouhodobě schází více než 1000 závodníků s přibližně 15 zemí. Turnaj je řízen pomocí losovacího a časoměrného softwaru, speciálně vyvinutého pro tento turnaj.Do třetice opět akce, která se týká pohybu. Tentokrát jde o mezinárodní taneční soutěž GRAND PRIX Hradec Králové, která proběhne v sobotu od 9:00 hodin v Kongresovém centru Aldis. Můžete se těšit na taneční páry a porotce z celé ČR, Slovenska, Polska a Německa.

Přímý přenos z Metropolitní opery přinese dvě představení

V sobotu v 18:15 hodin v kině Bio Central začíná přímý přenos z Metropolitní opery v New Yorku, která tenkrát uvede dvě hry. Komedii Sedlák kavalír a Komedianty. Přenos trvá 210 minut a je opatřen anglickými a českými titulky. Vstupenky zakoupíte v Bio Central nebo na internetových stránkách kina, stojí 350 korun. "Po 45 letech uvede Metropolitní opera novou inscenaci oblíbeného veristického dvojprogramu v režii Sira Davida McVicara. Titulní tenorové role obou děl, svůdníka Turiddu i klauna Cania, v Met poprvé ztvární Marcelo Álvarez. Eva-Maria Westbroek bude v Sedláku kavalírovi zpívat zklamanou Santuzzu a Željko Lučić kavalírského Alfia. V Komediantech vystoupí v roli Caniovy nevěrné ženy Neddy sopranistka Patricia Racette a spolu s ní George Gagnidze, který v Met poprvé ztvární Tonia. Obě díla bude dirigovat Fabio Luisi," popisují dvojprogram pořadatelé.

Farmářsko-potravinářské trhy zvou do Gayerových kasáren

Tuto sobotu nás také čekají letošní druhé farmářsko-potravinářské trhy. Konají se od 8 do 12 hodin v Gayerových kasárnách, vstup je zdarma. „Návštěvníci zde najdou stánky se širokým sortimentem českého zboží a jarní nabídkou. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami pěstitelé, chovatelé či malozpracovatelé, kteří ve své činnosti kladou především důraz na kvalitní suroviny a ekologický způsob zemědělství,“ zve na akci pořádající Hradecká kulturní a vzdělávací společnost. Konkrétně si zde nakoupíte různé druhy uzenin a sýrů, ovoce, zeleninu, čerstvé pečivo či například výrobky z rakytníku. Další trhy se uskuteční za čtrnáct dní 9. května.

Děti se zasmějí u divadla O Palečkovi

Několik tipů pro vás máme také na neděli. Hned v deset hodin dopoledne můžete i dětmi zavítat na pohádkovou inscenaci O Palečkovi v královéhradeckém Adalbertinu ve Studiu A. Veselou hru, která trvá necelou hodinu, zahraje Divadýlko Mrak z Havlíčkova Brodu a je určená všem dětem od tří let. Na místě platí volný zasedací pořádek, vstupenky zakoupíte za 50 korun.

Veganská večeře na téma bylinky v Bio Central

V neděli večer vás také zveme do kina Bio Central. Tentokrát ne na film, ale na veganskou večeři, která se uskuteční ve videokavárně a je zaměřena na bylinky. Akce začíná v 18 hodin a vítaní jsou všichni, kteří chtějí ochutnat i ti, kteří se rádi rozdělí o to, co sami připravili. „Zasazujete, proléváte, přemisťujete podle slunečních paprsků a každý den kontrolujete velikost lístečku... Bylinky jsou tady! Každé jídlo je díky nim nejen zelenější, ale hlavně chuťově barvitější a zajímavější,“ chválí bylinky pořadatelé z kina Bio Central a slibují, že se bude možná i grilovat.

 

 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecká kina a knihovna se 11. května probudí, divadlo zatím zůstane zavřené

Od pondělí 11. května mohopu některé instituce obnovit provoz, který byl zastaven kvůli koronavirové nákaze. Sály kulturních zaříezní se mohou zaplnit stovkou lidí, samozřejmě za dodržování určitých podmínek rozestupů a použití ochranných pomůcek. V Hradci například činnost…
Čtěte více

Letní kino Širák zahájí sezonu s Frediem Mercurym

Tuto sezónu zahájí letní kino Širák v Hradci Králové hudebním filmem Bohemian Rapsody. Promítat se bude ve středu 5. června ve 21:30. Diváci v letním kině u řeky Orlice uvidí během tří měsíců na pět desítek filmů. Pravidelné promítání skončí na konci srpna. Návštěvnost kina…
Čtěte více

Zveme: Dušičky i Halloween. Víkendové akce budou patřit zesnulým

Nadešel dušičkový čas a mezi víkendovými akcemi nejdete hned několik, které svátek zesnulých reflektují. Děti si mohou užít lampionový průvod nebo strašidelný Halloween - v Jiráskových sadech na ně bude čekat Bílá paní, čarodějnice, hejkal, lesní žínka, vodník, dryáda, duch nebo…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme