Zveme: Těště se na otevřené rozárium, rybářské závody i lovce mamutů

Rozárium v Kuklenách je otevřeno pouze dvakrát v roce
Rozárium v Kuklenách je otevřeno pouze dvakrát v roce | autor: pixmac

Také tento víkend si můžete v Hradci Králové a okolí užít nepřeberné množství různých kulturních a sportovních akcí. Ty, které byste si rozhodně neměli nechat ujít, jsme pro vás zahrnuli do naší tradiční páteční pozvánky. Zavítat můžete například do Archeoparku pravěku do Všestar za lovci mamutů, na festival Romantický hrádek do Nechanic, do kuklenského Rozária, které je otevřené pouze dva víkendy v roce nebo na dětské rybářské závody na Stříbrném rybníce.

Den Labe bude plný kulturních i sportovních výkonů

Tradiční akce Den Labe začíná už dnes na Eliščině nábřeží. Program zahajuje dětský den od 9 hodin, těšit se můžete také na různá hudební a taneční vystoupení. Od 17 hodin startují první účastníci disciplíny Trubačova lávka, při které musí překonat polystyrénovou lávku o délce 48 metrů přes řeku. Závodníci v letošním roce můžou startovat také v kostýmu. Zábavný den pokračuje sobotním programem, od 8 hodin startují závody v dračích lodích.

S lovci mamutů se setkáte ve Všestarech

Lovci mamutů jsou dalším tématem víkendové akce v Archeoparku ve Všestarech. Program probíhá v sobotu a v neděli vždy od 9 do 17 hodin. Rodinné vstupné stojí 220 korun, dospělí zaplatí 100 korun, studenti, ZTP a důchodci 60 korun. V Archeoparku se tentokrát dozvíte, jak vzniklo obdivuhodné umění lovců mamutů a zda skutečně mamuty lovili nebo se raději živili něčím jiným. Ve Všestarech bude k vidění také štípač kamene, který sem zavítá až z Francie, a který předvede něco ze svého jedinečného umění. Dále uvidíte výrobu korálků, rytí na oblázky a také šamana od lovců mamutů. Poslechnout si také můžete komentovanou interaktivní k projekci k tématu.

Festival Romantický Hrádek potrvá až do neděle

Na zámku Hrádek u Nechanic od čtvrtka probíhá XVII. ročník festivalu Romantický Hrádek. Dnes je na programu od 19 hodin vystoupení mladého královéhradeckého umělce Matyáše Nováka na klavír. V sobotu od 19 hodin začíná ve Zlatém sále vystoupení Jiřího Pospíchala na housle a Vladimíra Holého na klavír. Poslední koncert proběhne v neděli od 17:30 hodin. Klasické dechové trio představí Jiřího a Bohumila Šlégrovi na klarinety a Davida Urbana na fagot. Po každém koncertu je pro hosty připravena číše vína. Plné vstupné na festival je 300 korun. Snížené vstupné je možné zakoupit za 200 korun. Studenti a držitelé karet ZTP mají zvýhodněné vstupné za poloviční cenu 150 korun.

Kuklenské rozárium se otevře tento víkend

Tento víkend proběhne také XXXIII. ročník mezinárodní soutěže novinek ve světě růží v rozárium v královéhradeckých Kuklenách. V sobotu od 12 do 17 hodina a v neděli od 9 do 17  hodin je zde otevřeno pro veřejnost. Rozárium má otevřeno pouze dva víkendy v roce, další možnost budete mít o víkendu 27.-28. června 2015. Na místě si můžete prohlédnout nejmodernější růže šlechtitelů z Německa, Francie, Belgie, Dánska, Holandska, Irska a Anglie. Najdete zde až 250 druhů v celkovém počtu kolem 1 000 rostlin a získáte možná novou představu o překvapivě široké škále podob a možností využití růží, těchto nádherných květin, starobylých i moderních zároveň, květin, které dnes opět dobývají zahrady.

Rybářské závody vypuknou na „Stříbrňáku“

Hradecký kemp Stříbrný rybník bude v sobotu hostit dětské rybářské závody. Prezentace závodníků začíná v 8:30 hodin ráno, vlastní závody podle programu vypuknou v 10 hodin a potrvají do 14 hodin. Výsledky budou známy přibližně v 16 hodin. „V rámci této akce bude od 14,00 do 16,00 hodin vstup na trampolíny a do lanového centra pro účastníky zdarma,“ uvedli pořadatelé této akce. Veřejnost má vstup zdarma.

Výstava dvou výtvarnic v kostele na Rožberku

V sobotu mezi 9. a 17. hodinou proběhne v unikátním půdním prostoru kostela Neposkvrněného početí Panny Marie na Rožberku ve Slezské ulici výstava výtvarnice Marie Smolej nazvaná Co se skrývá za hvězdami. Výtvarnice poprvé představí veřejnosti průřez svojí desetiletou tvorbou, kterou doposud prezentovala na různých výstavách. Tvorba této výtvarnice je podle organizátorů výstavy velmi rozmanitá a různorodá, Marie Smolej ráda experimentuje s různými technikami a materiály. Na stejném místě bude svá díla, zejména obrazy a keramiku, vystavovat během soboty také výtvarnice Ivana Šlitrová. Díla se dají na místě rovněž zakoupit.

Na koncerty se těšte v sobotu i v neděli

V sobotu si můžete užít také například koncert v restauraci U Letců. Tentokrát zde vystoupí kapela Divokej Bill Revival Band. Hrát se začíná v 19:19 hodin, vystoupení potrvá zhruba hodinu a půl. Vstupné zakoupíte v předprodeji za 150 korun, na místě za 200 korun. Další koncert se odehraje v neděli od 16 hodin v Jiráskových sadech, kde vystoupí Junior Bigband Základní umělecké školy Habrmannova. Jedná se o zahajovací koncert letošního cyklu promenádních koncertů. V neděli vystoupí také chlapecký sbor Boni pueri. Koncert začíná rovněž v 16 hodin ve velkém sále kongresovém centru Aldis a jako host vystoupí se sborem Hudba Hradní stráže a Policie České republiky. Vstupenka stoí 150 korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Děti mohou závodit na kolách nebo se seznámit s Římany v archeoparku

Nadcházející víkend slibuje kulturní i sportovní vyžití. V sobotu se pojede dětský cyklistický závod JUNIOR cup Vojenské pojišťovny, ve všestarském archeoparku se chystá akce Po stopách Římanů. V letním kině Širák si můžete užít festival Na jednom břehu nebo vyrazit třeba…
Čtěte více

Stříbrňák už je plný sinic. Hygienici koupání rozhodně nedoporučují

Od čtvrtka 29. července skončila koupací sezona na Stříbrném rybníku v hradecké Malšově Lhotě. Může za to zvýšený výskyt sinic a chlorofylu. Se zhoršenou kvalitou vody se v hojně navštěvovaném hradeckém areálu potýkají prakticky každý rok. A koupací sezona tak na Stříbrném…
Čtěte více

V kempu Stříbrný rybník vyrostou podél poloostrova nové chatky a mola

V kempu Stříbrný rybník plánuje společnost Městské lesy Hradec Králové postavit deset nových chatek. Spolu s nimi plánují správci areálu postavit také dvě dřevěná vyhlídková mola. Záměr výstavby v tomto týdnu schválila rada města, v pondělí ho budou na svém…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme