Štítky: | Archeopark Všestary |

Zveme: Spanilá jízda, Filmoviště i festival pro fanoušky jídla. O víkendu bude z čeho vybírat

Restaurant Day v Hradci už potřetí
Restaurant Day v Hradci už potřetí | autor: FB Restaurant Day Hradec Králové

Další tradiční víkendová pozvánka je tady a vy si už teď můžete rozmýšlet, kam se v sobotu a v neděli v Hradci Králové a v jeho blízkém okolí vypravíte. Mezi naše tipy tento týden rozhodně patří Restaurant Day – festival pro všechny amatérské nadšence do jídla a pití. Na akci se vypravte v neděli na Náplavku. Zajímavé budou jistě i Archeologické dny ve Všestarech, které zaujmou děti i dospělé. Naši nejmenší se můžou vypravit i na speciální dílny do kina. Příznivci moderních technologií mohou zavítat do areálu univerzity na Barcamp. A v neposlední řadě se můžete těšit na velký autosraz.

Archeologické dny lákají na experimenty i vypalování keramiky

V Archeoparku ve Všestarech na vás tento víkend čekají Archeologické dny, které jsou určeny pro děti i dospělé. Otevřeno je v sobotu i v neděli vždy od 9 do 17 hodin. Těšit se můžete na ukázky práce archeologů v terénu i v laboratoři, experimentální výpal keramiky i rekonstrukce keramických nádob. A to není ani zdaleka všechno. Dozvíte se také, co všechno archeologie dokáže zjistit a kam už naopak její „moc“ nesahá. Připraven je také program pro děti – plněný úkolů pro malé archeology. Více informací a kompletní program najdete na webových stránkách archeoparku.

V Bio Centrale se děti dozví, jak vzniká film i animace

Naše další dnešní pozvánka míří do kina Bio Central. To totiž zve na nový projekt pro děti nazvaný Filmoviště. Pilotní projekt pro zvídavé dětské diváky odstartoval už na začátku října, tuto neděli od 15 hodin jde v pořadí o druhé zastavení. „Filmoviště je určeno dětem, které mají rády filmy a pohádky – a samozřejmě chození do kina a jsou zvědaví, jak to celé funguje. Nejjednodušší filmové triky si přitom mohou vyzkoušet už děti od 3 let. Na své si ale přijdou i teenageři,“ popsala Ilona Machová z Bia Central. Tuto neděli je Filmoviště nazvané Bio Central vs. Filmový pás. „V rámci dalších Filmovišť si mohou návštěvníci vyzkoušet, jak funguje trojrozměrná či plošková animace, vyrobit si vlastní optické hračky, proniknout do tajů fázování pohybu či práce se samotným filmovým materiálem. A to i bez předchozích zkušeností! Náplně Filmovišť jsou koncipovány jako jednotlivá utkání, ke kterým účastníci nastoupí v nedělním duelu ve videokavárně,“ dodává Ilona Machová. Vstupné je zdarma.

Druhý velký Hradecký autosraz začíná spanilou jízdou

U koupaliště Flošna se tuto sobotu uskuteční druhý velký Hradecký autosraz. Program začíná ve 13 hodin prohlížením aut. Od 15 hodin se začnou auta řadit na spanilou jízdu na letiště Zábědov, kde se budou konat sprinty. V 16 hodin a nebo po přijetí všech účastníků pak na letišti začnou samotné sprinty. „Těšíme se na vás a doufáme, že se sejdeme v co největším počtu,“ vzkazují všem organizátoři akce. V případě nepříznivého počasí se akce odkládá na nejbližší další sobotu.

Zábava i radost z jídla. To bude festival na Náplavce

Music club Náplavka zve tuto neděli už na třetí Restaurant Day. Mezinárodní festival všech amatérských nadšenců jídla a pití založený na principu "pop-upů", tedy zábava a radost z jídla. Akce bude probíhat po celém městě, ale hlavní organizovaný program je naplánován v Café & music baru NãPLAVKA od 12 do cca 17 hodin. Předpokládaný konec je pouze orientační a závisí na počtu účastníků. Pokud bude za hodinu vše snědeno a vypito, stejně rychle jako restaurace vznikly, opět zase zmizí. Připojit k akci se může každý. „Máte rádi dobré jídlo a pití? Schází vám v Hradci Králové nějaký koncept restaurace? Otevřete si na jeden den restauraci vlastní. Čím zajímavější bude její provedení, tím více lidí přitáhne,“ vzkazují organizátoři akce.

Barcamp nabídne přednášky nejen pro "ajťáky"

Barcamp je mezinárodní síť konferencí nejen o IT. V Hradci Králové se koná již tradičně v areálu společné výuky Univerzity Hradec Králové. V rámci letošního ročníku je připraveno 32 přednášek na různá témata – například programování, cestování, jak si najít partnera, jak podnikat apod. První přednášky se rozběhnou v sobotu dopoledne od 10 hodin, končit se bude až po 18 hodině. Vstup je zdarma a k tomu je připraven i bohatý doprovodný program - každý účastník si může vyzkoušet 3 druhy virtuální reality, čajovnu, palačinkárnu, spousty soutěží apod. Již v pátek pak v aule univerzity proběhne Noc studentských filmů. Během večera se budou promítat práce studentů a profesorů dvou filmových škol – Filmové akademie Miroslava Ondříčka a také Fakulty multimediální komunikace Univerzity Tomáše Bati.

Fotbalisté konečně doma

Pro ty, kteří spíš než přednáškám holdují fotbalu, tu je dobrá zpráva. Votroci už hrají opět doma. Po rekonstrukci stadionu přivítají v sobotu v 15 hodin pražskou Slávii. Podrobnější pozvánku na zápas a také informace o rekonstrukci najdete v samostatném článku.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Do doby kamenné, na koncerty, rodinné závody a nábřeží keramiky

Co nás v Hradci Králové a blízkém okolí čeká o víkendu? V archeoparku ve Všestarech se dozvíte vše o době kamenné, a to na vlastní kůži. Letní Orlice Family Cup láká na závody, společné opékání špekáčků, a tím symbolické pokřtění nově instalovaných laviček a grilů. Letní…
Čtěte více

Zveme: O víkendu začíná fotbalová sezona, vydat se můžete do pravěku i středověku

Naše pravidelná páteční pozvánka vás o víkendu zavede třeba na noční prohlídku na Bílé věži, tradiční českou zabijačku v Park Golf Clubu v Hradci Králové nebo Retro výstavu 100 československých NEJ. Hradečtí fotbalisté se poprvé utkají s SK Líšeň. Během Turnaje…
Čtěte více

Zveme: Na Martinské trhy a lampionový průvod. Do Hradce zavítá prezident Masaryk

Víkend bude v Hradci Králové opět doslova nabitý akcemi, vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější. V hradeckém Adalbertinu najdete tradiční Martinské trhy. Můžete se vydat na lampionový průvod, Hradec Králové o víkendu zažije hned dva - v pátek S lampionem za pokladem a v sobotu…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme