Zveme: Sobotní večer otevře brány hradeckých divadel

Do Noci divadel se zapojí "Klicperák" i Jesličky
Do Noci divadel se zapojí "Klicperák" i Jesličky | autor: Klicperovo divadlo

Blížící se víkend se v Hradci poveze na divadelní vlně. Nejenom, že nás čeká beseda s bývalým ředitelem Klicperova divadla Ladislavem Zemanem, ale také hojně navštěvovaná Noc divadel. Ta diváky nechá nahlédnout do zákulisí kulturních stánků a naservíruje jim plnou porci zábavy v podobě divadelních her, koncertů i komentovaných prohlídek s herci. O víkendu se kromě toho koná také festival nezávislých filmů, veselý dětský karneval či pohodový večer v Centru Pohoda.

Na besedu s Ladislavem Zemanem do knihovny

Na první akci vás zveme už v pátek večer. Od 17 hodin se v knihovně města ve Wonkově ulici koná setkání s bývalým dlouholetým ředitelem Klicperova divadla Ladislavem Zemanem nad jeho knihou osobních vzpomínek a vyprávění. Vstup na akci je volný, po zajímavém vyprávění nejen o divadle následuje autogramiáda.

V Rodinném centru Pohoda se bude večer relaxovat

Páteční večer zve také na Relaxační večer do Rodinného centra Pohoda. „Přijďte si užít pohodový večer při muzikoterapeutické relaxaci. Do magického světa intuitivní hudby na netradiční hudební nástroje vás uvede Michal Štursa,“ zvou na akci pořadatelé. Tu správnou atmosféru tu naladí působením zvukových vibrací, díky nimž v lidském těle dochází k uvolnění fyzického i psychického napětí, harmonizaci energetických center a k obnově životní energie. Pro větší pohodlí si sebou vezměte pohodlné oblečení, karimatku, spacák nebo deku. Kapacita je omezena, je potřeba se přihlásit na e-mailu nebo telefonu 602 350 020. Vstupenku zakoupíte za 250 korun.

Filmový festival promítne snímek hradeckého tvůrce

Víkendové volno si můžete užít i na další kulturní akci. Třeba na festivalu nezávislých filmů Cinema Open v kině Bio Central. Dvoudenní akce začíná už v pátek, promítat se bude také v sobotu. „K projekci bude připraveno osm projekčních bloků plných nezávislých snímků, doplněno o tři snímky celovečerní. Diváci se mohou těšit na zajímavou komediální i žánrovou tvorbu, mezi kterou se objeví i jedna premiéra mladého hradeckého tvůrce, k vidění bude i nespočet zajímavých kvalitních dokumentů zejména o osobnostech z blízkého regionu,“ zve na festival Ilona Machová z Centralu. A o jaké filmy jde konkrétně? Třeba o nový snímek Petra Zelenky Ztraceni v Mnichově, celovečerní film Nenasytná Tiffany nebo dokument Filmový dobrodruh Karel Zeman. Perličkou je také premiéra snímku patnáctiletého Davida Baldy z Hradce Králové s názvem Nebeský strážce, ke kterému David napsal také originální scénář.

Na návštěvu zve „Klicperák“ i Jesličky

Ani v letošním roce si Hradec nenechá ujít Noc divadel. Už potřetí v řadě se k ní v sobotu připojí například Klicperovo divadlo, kde akce začíná přesně v 15 hodin. A co vás tu čeká a nemine? Třeba komentovaná prohlídka s herci, koncert kapely Mastix a jejích hostů, návštěva Havlova dvorečku v areálu divadla či prohlídky krejčovny, vlásenkárny, garderobiérny, malířské a truhlářské dílny. Spoustu legrace slibují také besedy s herci Jiřím Panznerem a Marií Poulovou a s režisérem Davidem Drábkem a hudebním skladatelem Darkem Králem. Přesně o půlnoci pak začíná očekávaná prohlídka s Václavem Klimentem Klicperou pro výherce soutěže, kterou divadlo pořádalo.

„Klicperák“ není jediný, kdo v sobotu otevře své brány divadelním zvědavcům. Zajímavý program slibuje také Divadlo Jesličky Josefa Tejkla. Stálá scéna ZUŠ Střezina začíná Noc divadel úderem 17. hodiny, kdy na podiu začíná klasická tragédie Don Šajn. Následuje hořká komedie o ženách Květiny z Yorkshire, hudebně-zábavná show Jeslevarieté a další inscenace. Večer zakončí ve 22.30 úspěšná detektivka Deset malých černoušků. Po celý večer tu také bude otevřený divadelní bar.

S dětmi na veselou pohádku nebo na karneval

Pro děti tu máme tentokrát sobotní pohádku o Čertici Bertě. Loutkové představení začíná v 10 hodin ve Studiu A v Adalbertinu. Vstupenku zakoupíte za 50 korun. Pohádka je volným pokračováním trampot Čertice Berty, která se ocitla v lidském světě. Tentokrát je na stopě padoucha Zlodušáka. Veselou hru vhodnou pro děti od čtyř let zahraje soubor Studio PH Pohádka. Pokud vás láká raději karneval, tak si nenechte ujít ten v Mateřském centru Žirafa na Moravském Předměstí. Začíná v 16 hodin a na programu jsou soutěže, hry, diskotéka, vyhodnocení nejlepších masek a odměna pro všechny děti, které se veselého karnevalu zúčastní. Vstupné činí 70 korun za dítě, doprovod zaplatí 30 korun. Lístky si můžete zakoupit na vrátnici v KS Médium ve všední den od 10:00 do 19.00. Lístky je také možné si rezervovat na telefonu 605 453 632 nebo e-mailové adrese

O víkendu v Hradci na fotbal i na hokej

V rámci 16. kola Fotbalové národní ligy přivítají fotbalisté Hradce Králové celek FC MAS Táborsko. Přijďte zafandit na Všesportovní stadion v Malšovicích a podpořte Votroky v boji o důležité body! Zápas začíná v nedělí v 15 hodin na malšovickém stadionu. V neděli se koná také 22. kolo hokejové Tipsport extraligy 2015/2016. Na zimním stadionu se proti sobě v 17 hodin postaví týmy Mountfield HK - Mladá Boleslav.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Divadelní festival se blíží. Vstupenky budou v předprodeji už od pondělí

Už se nemůžete dočkat, až si budete užívat kultury v hradeckých ulicích? Letošní divadelní festival je naplánován v termínu od 24. června až do 1. července. Předprodej vstupenek začíná už v pondělí 9. května od 10 hodin. Regiony - Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové…
Čtěte více

Klicperovo divadlo povede dalších šest let jeho současná ředitelka Eva Mikulková

Ve vedení Klicperova divadla v Hradci Králové bude pokračovat jeho současná ředitelka Eva Mikulková. Její funkční období mělo skončit v červnu letošního roku, správní rada Klicperova divadla proto v loni v září vypsala konkurz na nového ředitele. Do výběrového řízení se…
Čtěte více

Zveme: Do kina, divadla, na folklorní festival a na nábřeží mezi umělce

Víkendová pozvánka je opět nabitá akcemi podobně jako před epidemií. Zatím je stále nutné dodržovat platná protiepidemických opatření, ale vyrazit můžete na worshopy, dílny a hudební program letošního Nábřeží umělců. Koná se tradiční Folklorní festival Pardubice - Hradec Králové…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme