Zveme: seniory na špacír, děti na drakiádu a fanoušky na Votroky a extraligu

Hradecká drakiáda | Foto: Centrum Sion
Hradecká drakiáda | Foto: Centrum Sion

První podzimní víkendová pozvánka je plná sportu. Kromě další domácí extraligové pozvánky a pozvánky za hradeckými Votroky, zveme také akční seniory na sobotní špacír do hradeckých městských lesů. Zápas hokejové extraligy se odehraje v pátek od 18 hodin, o den později se doma pod lízátky představí FC Hradec Králové proti Jablonci, souboj začne už v 15 hodin. Závěrem zveme nejmenší obyvatele Hradce na drakiádu, která se uskuteční na louce u univezity. Za zmínění stojí také Noc vědců a začátek festivalu Čekání na Václava.

Hradečtí hokejisté jsou pátí, napraví to v pátek proti Litvínovu?

Na sportovní fanoušky čeká v pátek zápas domácích extraligových hokejistů, kteří se v obvyklý čas v 18 hodin postaví před tým z Litvínova. Po nedělním zápasu, kdy HC Mountfield HK hostoval v Karlových Varech, je hradecký klub na páté příčce tabulky Tipsport extraligy. Po prohraném zápase v Karlových Varech 2:1 se Hradec Králové v tabulce posunul až za Pardubice. Z pátečního zápasu chystáme reportáž.

„Senioři, vydejte se na špacír“

Ke sportu tentokrát pozveme také aktivní seniory. Právě pro ně je totiž v hradeckých lesích připravena akce s názvem Hradecký špacír aneb pochod seniorů.

Špacír začne v sobotu po obědě a s jeho organizací pomáhá jak sdružení RunGoRun, tak také hradecký červený kříž. Kdo ještě nestihl registraci, může se na prezenční listinu zapsat také v sobotu od 12 hodin. Startuje se ve 13 hodin od Vlčí jámy u Bufetu U vlka na Hradečnici a startovné bude doslova symbolické ve výši 29 korun.

V cíli se můžete občerstvit v Bufetu U vlka grilovanou kýtou, pivečkem a jinými lahůdkami. K posezení a tanečku Vám bude od 16 hodin hrát Dechový orchestr ZUŠ Habrmanova pod vedením Jana Doležala,“ uvedl Štefan Petráček, který Hradecký špacír v délce šesti kilometů organizuje.

Další informace, včetně popisu trasy, najdete také na našem portálu zde – Hradecký špacír.

Na Votroky čeká ambiciózní Jablonec, začátek zápasu je v sobotu už v 15 hodin

V sobotu na svůj trávník vyrazí fotbaloví Votroci. Pod lízátky na ně bude čekat důležité utkání Synot ligy, ve kterém se domácí postaví proti borcům ze severu Čech z FK Baumit Jablonec. Zápas se odehraje nejen v netradiční den, ale také v netradiční čas – začíná totiž v sobotu od 15 hodin.

Samozřejmě bychom byli radši, kdybychom hráli v neděli od pěti. Souhlasím, že tento termín utkání není pro nás příliš šťastný. Původně to mělo být kvůli rozsáhlejším reportážím z každého odehraného ligového zápasu. Zatím tomu tak není. Odnáší to pouze fanoušci. Ovšem víc mi to nepřísluší hodnotit,“ uvedl trenér hradeckých Votroků Luboš Prokopec.

Draci před univerzitou aneb Hradecká drakiáda

S příchodem podzimu nemůže ve víkendových tipech chybět drakiáda. „Zveme všechny generace a především děti, pro něž budou připraveny i jiné zábavné aktivity, jako na příklad jízda v trakaři, honička se strašákem, tvoření, skok v pytli nebo střelba na branku,“ lákají na louku u nové budovy Univerzity Hradec Králové organizátoři Hradecké drakiády z Centra Sion. S drakem k univerzitě zajděte v sobotu od 15 do 18 hodin

Kromě již zmíněných akcí se v Hradci Králové také připravuje páteční Noc vědců a v neděli startuje měsíční divadelní festival Čekání na Václava. Další nejen víkendové akce najdete v sekci Kultura zde.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme