Zveme: Ráj mašinek, muzikál i dětská dílna. Víkend je za dveřmi!

Výstavu mašinek si užijete ve Všestarech
Výstavu mašinek si užijete ve Všestarech | autor: FB Ráj mašinek

Víkend v Hradci Králové si tentokrát opravdu užijete. Je totiž z čeho vybírat. V naší tradiční páteční pozvánce naleznete hned několik skvělých tipů pro děti i dospělé. Je libo několik metrů dlouhé kolejiště plné vláčků, veselé pohádky nebo dáváte přednost klasickým muzikálům? Nejen takové pozvánky tu pro vás máme. Více už v našem článku.

Muzikál plný slavných melodií zazní ve filharmonii

Zpívání v dešti. Přesně tak se jmenuje jeden z nejslavnějších muzikálů. V Hradci si ho v pátek večer můžete vychutnat v podání pardubického divadla ve filharmonii na Eliščině nábřeží. „Zpívání v dešti zasazuje obvyklý milostný příběh do Hollywoodu konce 20. let a neodolatelným způsobem paroduje zmatky kolem převratné novinky ve filmovém průmyslu. Je konec éry němého filmu, nastupuje film zvukový. Don Lockwood a Lina Lamontová natáčí v ateliérech nový historický film. Fanoušci je zbožňují, ale právě zvukový film odhalí, že božská Lina má velmi nepříjemný hlas, který by dav nadšenců okamžitě vypískal,“ popisují příběh plný slavných melodií jeho tvůrci. Jak tenhle klasický hollywoodský kousek dopadne, se můžete přesvědčit od 19 hodin. Vstupenky zakoupíte přes server hkpoint.cz, zbývá už jen několik posledních kusů.

Je lepší být chudý nebo bohatý? Odpověď zná černá komedie

Country Club Lucie uvede už dnes večer představení Novohradeckého divadla pojmenované Homeless. Divadelní černá komedie popisuje osud člověka, který se z bezdomovce stal top manažerem a koloběhem života se opět dostal na dno společnosti. Představení začíná v 19 hodin, vstupenky koupíte na místě od 18 do 18,30 hodin za 200 korun. Držitelé senior pasů mají vstup zdarma.

Ráj mašinek vás čeká ve Všestarech

Kolejiště dlouhé sedmnáct metrů a několik dlouhých vlakových souprav. Přesně to vás čeká v sobotu a v neděli od 9 do 17 hodin na výstavě ve Všestarech v prvním patře nákupního centra v prodejně modelové železnice. „Přinášíme jedinečnou možnost sledovat postupné budování kolejiště ve všech jeho fázích - od holých rámů přes pokládání kolejí až po tvorbu krajiny. Na kolejišti je v provozu vždy několik dlouhých vlakových souprav,“ zvou na akci její organizátoři. Děti do 6 let mají vstup zdarma, do 15 let zaplatíte 30 korun, pro ostatní je lístek za 30 korun.

AC Klub navštíví punková legenda Znouzecnost

Živo bude tento víkend také v AC Klubu. První koncert tu je na programu už v pátek od 20 hodin. Těšit se můžete na punkovou legendu Znouzecnost, která letos slaví už 30. narozeniny. Po koncertě navíc následuje polopunková diskotéka. V sobotu ve stejném čase začíná rovnou trojkoncert. Na podiu se v klubu vystřídají kapely Springhit, Vivian a Yanoir.

Tipy pro děti: Dětská dílna i pohádky

Několik víkendových tipů tu máme také pro děti. Program si pro ně připravilo třeba kino Bio Central. V neděli od 15 hodin promítne animovaný film Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda, po které následuje tradiční dětská dílna. Ta se tematicky váže k filmu a dětem se při ní budou věnovat zkušené lektorky. Rodiče mohou volný čas využít třeba u kafíčka v kavárně kina. Vstupné stojí 120 korun.

Pro děti také v sobotu v deset hodin dopoledne začíná pohádka O Budulínkovi ve Studiu A v Adalbertinu. Příběh o malém neposluchovi je vhodný pro děti od tří let, zahraje ho divadlo Kapsa z Andělské hory. Lístky zakoupíte za 50 korun.

Na pohádku zve i Divadlo Drak. V sobotu v 15 a pak znovu v 17 hodin uvede představení O dvanácti měsíčkách. Vstupenky na známý příběh o Marušce, které uprostřed zimy musela pro jahody, fialky a jablíčka, pořídíte za 80 korun.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
19.2.2016 08:38
Kateřina (neregistrovaný)
Muzikoterapie přesunuta na 25.2.!
Dobrý den,

muzikoterapie byla z dnešního dne přesunuta na 25.2.2016 od 19:15!

Viz: www.facebook.com/photo.php?fbid=1697234570490204&s...

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hudba pod širým nebem, hradecká filharmonie připravuje koncert pro Moravu

Po úspěchu své předchozí akce, která se udála v polovině června na Eliščině nábřeží, připravuje Filharmonie Hradec Králové další letní Open air koncert. Ten se uskuteční již tuto středu 28. července na Malém náměstí, produkce začíná večer o půl deváté. V úvodu programu zazní…
Čtěte více

Hradecké Bio Central už ožívá, divadla se na provoz chystají

Kultura ve městě začíná pomalu ale jistě ožívat. Hradecké Bio Central už od pondělí promítá. Přístup do sálů je za daných vládních podmínek. Stejně tak se po více než půlroční pauze chystají rozjet provoz i Divadlo Drak či Klicperovo divadlo. Hradecké multikino Cinestar má zatím…
Čtěte více

Filharmonie vrací částky předplatného, ale také plánuje novou sezónu

Hradecká filharmonie od nového roku vrací částky za zrušené koncerty a s telefonáty přicházejí osobní příběhy jednotlivých návštěvníků. Život bez kultury je hlavně pro abonenty, kteří nevyužívají internet, náročný. Filharmonie ale i v této nejisté době plánuje a připravuje novou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme