Štítky: | Městské lesy | Adalbertinum |

Zveme: První letošní výlov i večer plný strašidel v Jiráskových sadech

Loňský výlov rybníku Datlík
Loňský výlov rybníku Datlík | autor: mestske-lesy.cz

Halloweenské tvoření s dýněmi, veselá i trochu strašidelná procházka plná zábavných úkolů v parku, oblíbený výlov rybníka s možností nákupu čerstvých ryb, pohádky pro děti i sportovní utkání. Nejen to přinese prodloužený víkend v Hradci Králové. Aby vám žádná ze zajímavých akcí neunikla, začtěte se do naší tradiční pozvánky. Přinášíme vám v ní tipy na kulturní i sportovní akce, které zaujmou dospěláky i děti.  

V Jiráskových sadech budou řádit strašidla

Strašidelný večer v Hradci Králové? Přesně takový se chystá pro všechny děti v neděli v Jiráskových sadech. Začíná už v 16:30 hodin a chybět tu nebude bílá paní, čarodějnice, hejkal ani vodník. „Připravili jsme pro vás osvětlený okruh dlouhý cca 600 metrů. Dětem budou na cestu svítit svíčky. Osm strašidel bude procházet, tancovat, skákat a celkově dovádět,“ popisují akce pořadatelé ze spolku Rodiče v akci a dodávají, že všechna strašidla budou přátelská, děti od nich navíc dostanou sladkou odměnu. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji na za 50 za dítě a 20 korun za dospělého nebo přímo na místě, kde za dětský lístek zaplatíte o 20 korun více. A co s sebou? Především dobrou náladu, masky a lampióny jsou vítány. Akce je vhodná pro děti od 2 do 8 let. Děti do 2 let mají vstup zdarma.

Dýňové tvoření pobaví děti i dospělé

Hallowen můžete oslavit také v o den dříve v kavárně Artyčok na třídě Karla IV. Tam pro všechny návštěvníky chystají speciální menu ve kterém nebude chybět horký nápoj a dýňová polévka a také tvoření s dýněmi. Zvány jsou jak celé rodiny, tak třeba i páry nebo jednotlivci. Za vstupenku na akci zaplatíte 250 korun, pokut dorazíte v masce tak o 50 korun méně.

Začínají výlovy, první je na řadě rybník Datlík

První letošní výlov je tady! Rybník Datlík vydá své šupinaté bohatství už tuto sobotu. „Kromě pohledu na výlov nabídne sobotní návštěva Datlíku také možnost koupě čerstvě ryby na místních sádkách. Lesníci veřejnosti nabídnou především kapry, ale i amury a ve velice omezené míře také dravce - štiky, candáty, případně sumce. Ceny zůstaly stejné jako vloni, takže kilo výběrového Hradeckého kapra přijde na 90 korun a kilogram kapra o hmotnosti do 2,5 kg bude stát o pět korun méně,“ slibují hradečtí lesníci. Výlov začíná už brzy ráno, ryby bude možné začít kupovat zhruba od 8 do 10 hodin.

Na pohádky v sobotu i v neděli

O tom, jak to vypadá, když se narodí psí miminko, bude na motivy známé knížky hrát, zpívat a vyprávět liberecké Divadlo Rolnička v Pohádkách pro Dášenku. Maňáskové představení začíná v pátek v deset hodin dopoledne v Adalbertinu a je vhodné pro děti od tří let. Známý příběh, který ale jen tak neomrzí. To je další pohádka, tentokrát O třech kůzlátkách. Zajít na ni můžete tuto sobotu od 10 hodin dopoledne do Adalbertina Studia A. Loutkové představení Divadla Na kolečku z Prahy je vhodné pro děti od tří let.

Votroky čeká zápas s Karvinou, hokejisté se utkají s Vítkovicemi

A další dnešní pozvánka míří za sportem. Hradecké Votroky čeká v neděli ve 14:30 hodin zápas s Karvinou. Fandit můžete na Malšovickém stadionu, lístky koupíte za obvyklých 120 korun, zlevněné za polovinu. A zápas čeká i hokejisty. V pátek vyrážejí do Karlových Varů a už v neděli se na domácím ledě utkají s Vítkovicemi. Hrát se začíná přesně v 17 hodin.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na noční bloudění v kukuřičném poli, jazzové nábřeží vinařů a úklid Hradce

Co můžete podniknout v Hradci Králové o tomto víkendu? Třeba se naučit háčkovat a paličkovat, pomoci uklízet s Trash hero kamenný most nebo bloudit ve strašidelném kukuřičném poli. Koná se Hradecké nábřeží vinařů a jazzová pouť, na piletickém statku zahraje folková skupina…
Čtěte více

Stříbrňák mění tvář. Nová pláž, stromy i zrekonstruované chatky

Kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové prochází zásadní obnovou. K pláži u restaurace byly vysazeny nové stromy, na pláž byl navezen nový písek a zmodernizoval se i interiér chatek, které mají nové podlahy, výmalbu i kuchyňky. Lanový park zmizel, nový bude snad za rok.
Čtěte více

Díky projektu RE-USE se využijí nepotřebné věci. Hradec chce méně odpadu a nové stromy

Hradec Králové chystá projekt RE-USE, jehož smyslem je opětovné použití výrobků, a tím i menší množství odpadu. Ve dvou sběrných dvorech ve městě vznikne místo, kam budou moci lidé darovat věci k opětovnému užití, za malou částku zase poslouží někomu dalšímu. Za vybrané…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme